Majka15
28.12.10,09:17
Ahojte,
prosím o radu. Dňa 3.12.2010 som posielala dcére do USA balík poštou, 1 triedou, poistený na 500,-eur. Dodnes jej neprišiel. Na pošte mi povedali, že mám poslať kód z doručenky jej do USA aby sa informovali tam na pošte. Dnes mi napísala, že zásielka ani neodišla zo Slovenska. Znovu som bola na pošte, spísali písomnú reklamáciu a do 30 dní mi dajú vedieť. Je toto vôbec možné ? Zaplatila som za balík 53,50 eur s tým, že doba doručenia mala byť 5-9 dní. Kde a na koho sa obrátiť a zistiť kde ten balík je a či mám nárok na nejaké odškodné. Neviete si predstaviť ako sa cítime a ako moja dcéra, ktorá nedostala darčeky na vianoce ? Ďakujem za pomoc.
arizona
28.12.10,09:21
Chobot
28.12.10,09:43
Ahojte,
prosím o radu. Dňa 3.12.2010 som posielala dcére do USA balík poštou, 1 triedou, poistený na 500,-eur. Dodnes jej neprišiel. Na pošte mi povedali, že mám poslať kód z doručenky jej do USA aby sa informovali tam na pošte. Dnes mi napísala, že zásielka ani neodišla zo Slovenska. Znovu som bola na pošte, spísali písomnú reklamáciu a do 30 dní mi dajú vedieť. Je toto vôbec možné ? Zaplatila som za balík 53,50 eur s tým, že doba doručenia mala byť 5-9 dní. Kde a na koho sa obrátiť a zistiť kde ten balík je a či mám nárok na nejaké odškodné. Neviete si predstaviť ako sa cítime a ako moja dcéra, ktorá nedostala darčeky na vianoce ? Ďakujem za pomoc.

Chápem tvoje rozhorčenie, ale uvedom si, že kým balík doručia adresátovi, tak prejde rukami niekoľkých tuctov ľudí. To, že sa stratí, môže byť následkom nedbanlivosti ktoréhokoľvek článku v tomto reťazci, ale aj obyčajnou krádežou nejakého zamestnanca napr. letiska, ktorý nakladá balíky do lietadla (najmä, ak tam boli nejaké hodnotnejšie veci - vidno to práve z hodnoty poistenia, ak je tam vysoká suma, zlodej má šancu, že tam bude niečo zaujímavé a hodnotné).

Pre teba je podstatné, že si mala balík poistený na 500 EUR. Ak pošta nebude schopná preukázať doručenie, tak poisťovňa ti vyplatí poistnú sumu, na ktorú bol balík poistený. 30 dní je štandardná lehota na vybavenie reklamácie.
jelalim
28.12.10,10:15
Mne posta tiez postracala listy a balicky do zahranicia. Reklamacia je na dlho aj ked je balik poisteny. Je trocha tvoja vyhoda, ze v zaznamoch posty je ze balik neopustil Slovensko.

Poistene baliky a cenne listy do zahranicia cez postu uz neposielam - osobne mam pocit, ze ak je odosielatel aj adresat fyzicka osoba, tak je to obrovska vyzva pre colnikov v zahranici, alebo postarskych zlodejickov - takmer vzdy je s takouto zasielkou problem.

Moja rada je, pokial je to mozne v baliku neposielat niekolko veci naraz ale radsej to rozdelit na niekolko mensich balickov. Ak ma balicek do 2kg da sa podat ako doporuceny list, je to trochu lacnejsie ale v pripade straty bez reptania vyplatia cca 36 EUR - samozrejme na 30ty den.


Nenadavam iba na postu - s kuriermi je to este horsie a nechaju si za to este aj dvojnasobne zaplatit.
Majka15
28.12.10,11:18
Ďakujem za odpovede, medzičasom sa mi podarilo na zakaznickom servise pošty zistiť, že posledná informácia o balíku je zo 6.12.2010 z Viedne. Ďalej nič, dam vedieť ako to bude pokračovať.
marleau
28.12.10,12:08
mimotemyAsi ide pešomimotemy
laurin
28.12.10,12:11
Ďakujem za odpovede, medzičasom sa mi podarilo na zakaznickom servise pošty zistiť, že posledná informácia o balíku je zo 6.12.2010 z Viedne. Ďalej nič, dam vedieť ako to bude pokračovať.


Tak toto by ma velmi zaujimalo, ja mam podobny problem:

Balik bol poslany z USA 2.12.2010 a dodnes neprisiel (EMS pritom inokedy trva 5 prac. dni) a ked som volal na infolinku posty povedali mi ze posledna sprava je ze 12.12.2010 dorazil do Viedne.
Napis prosim co sa Ti podarilo zistit, zda sa ze vo Viedni je nejaky problem?
misoft
28.12.10,12:32
Viedeň = balíková čierna diera :D. (Možno viedenskí poštári už nemajú na darčeky).
soundarea
30.12.10,17:57
moja skusenost je, ze ked posielam do usa poisteny balik, na ktorom je napisana cena, tak sa strati :-( ak posielam ako bezny balik, tak dojde bez problemov (asi preto, ze nikoho neinspiruje vysoka cena-hodnota balika)
Rozalka
30.12.10,18:11
Ďakujem za odpovede, medzičasom sa mi podarilo na zakaznickom servise pošty zistiť, že posledná informácia o balíku je zo 6.12.2010 z Viedne. Ďalej nič, dam vedieť ako to bude pokračovať.


Tak toto by ma velmi zaujimalo, ja mam podobny problem:

Balik bol poslany z USA 2.12.2010 a dodnes neprisiel (EMS pritom inokedy trva 5 prac. dni) a ked som volal na infolinku posty povedali mi ze posledna sprava je ze 12.12.2010 dorazil do Viedne.
Napis prosim co sa Ti podarilo zistit, zda sa ze vo Viedni je nejaky problem?

Podľa mňa sa tie dva balíky zrazili nad Atlantikom a padli do oceánu.
misoft
30.12.10,18:39
Žeby to bola pošta určená pre Titanic?
oliver68
30.12.10,19:26
No mne sa deje presne to iste. Akurat, ze som zasielku (poistenu na 500 eur) posielal 7. Decembra do USA. Vraj je od 9. Decembra vo Viedni a "VRAJ" zasielka caka na lepsie pocasie, pretoze sa "VRAJ" nelieta z Viedne co sa postovych zasielok tyka... (proste hlupost). Ja uz neviem ako mam komentovat tento system. Volal som na bezplatnu linku posty 3 x a dostal som stale inu odpoved....akoze vyzeram pred tym clovekom z USA ako totalny debil, ktory si vymysla vsakovake "story" preco este neobdrzal zasielku, lebo ochotne pracovnicky mi do telefonu odverklikuju prvu blbost, ktora ich napadne... PROSTE HROZA co sa tu deje.