alicacka
28.12.10,10:42
:confused:Fakturujem vývoz odberateľovi v SR. Je to oslobodené podľa § 47 ods. 6 zák. o DPH. V ktorých riadkoch DP sa mi majú sumy objaviť ? Mne to ukazuje len v riadku 15 a nie som si istá, že je to správne. Mohol by mi niekto pomôcť ? Ide o prepravu tovaru - vývoz.:confused:
babi2
28.12.10,12:48
:confused:Fakturujem vývoz odberateľovi v SR. Je to oslobodené podľa § 47 ods. 6 zák. o DPH. V ktorých riadkoch DP sa mi majú sumy objaviť ? Mne to ukazuje len v riadku 15 a nie som si istá, že je to správne. Mohol by mi niekto pomôcť ? Ide o prepravu tovaru - vývoz.:confused:
Ak sú to prepravné služby oslobodené podľa §47, tak si myslím, že by to malo ísť aj do r.17
tu z poučenia k vyplneniu DP DPH:

Riadok 17 - základ dane za všetky dodané tovary a služby oslobodené od dane podľa § 46 a 47 a § 48 ods. 8 zákona. Ide o oslobodenie od dane prepravných služieb, o oslobodenie od dane pri vývoze tovaru a služieb a o oslobodenie od dane pri službách vzťahujúcich sa na dovážaný tovar, ak sú zahrnuté do základu dane podľa § 24 zákona.
dada41
16.01.11,19:05
Ahojte, mám tiež problém, resp nie som si istá, do ktorého riadku DP k DPH dávam prepravné služby fakturované odberateľom vrámci EU.
Podľa mňa je to len do riadku 15, nakoľko sa jedná o prepravné služby. Zároveň idú aj do súhrnného výkazu.
Je to správne?
ďakujem za všetky odpovede :)
Tánička
24.10.11,13:54
Prosím Vás, do ktorého riadku DP DPH mám zadať služby vykonané v Čechách, fakturované do Čiech odberateľovi registrovanému ako platca DPH v Čechách (ide o kameramanské práce alebo o prenájom kamerovej techniky). Neviem či 15 + 16, alebo 15 + 17, alebo vôbec nedávať do DP DPH.
Súhrnný výkaz som spravila.
Ďakujem