rusinru
28.12.10,09:46
údajne je to vírus. Vie niekto ako sa to dá odstrániť ?
marjankaj
28.12.10,09:05
údajne je to vírus. Vie niekto ako sa to dá odstrániť ?

A prečo v slove dĺžne stláčaš SHIFT?:eek: Dĺžeň sa dáva bez SHIFTu.
A kedy ti dá dĺžeň a kedy mäkčeň? ľavý shift= dĺžeň a pravý shift= mäkčeň?:confused:
zk24
28.12.10,09:13
údajne je to vírus. Vie niekto ako sa to dá odstrániť ?


ak je to virus, tak odstranenim virusu
Chobot
28.12.10,09:57
údajne je to vírus. Vie niekto ako sa to dá odstrániť ?

Občas treba pred zadaním otázky aj trošku pohľadať, či už na Google alebo aj priamo na porade:

http://www.porada.sk/t69648-nefunguje-mi-diakritika.html
Tamila
28.12.10,11:21
Presne tento problém mám aj ja.
misoft
28.12.10,12:55
Mám dojem, že niekto zle píše. Pokiaľ potrebuješ diakritiku, tak pri SK rozložení klávesnice sa nachádza na hornom riadku kláves (číselná). Pokiaľ však potrebuješ diakritiku pri veľkých písmenách, tak pre dĺžeň sa najskôr stlačí klávesa pre dĺžeň (väčšinou vľavo pri Backspace) a následne sa stlačí spolu so Shiftom písmeno. Pre mäkčeň sa stlačí Shift a spomínaná klávesa vedľa Backspace a následne so Shiftom patričné písmeno.
Príklad: Ý dostaneš stlačením ´ a Shift+y = Ý; Č dostaneš stlačením Shift + ˇ a Shift+C = Č.

Inak povedané: najskôr napíšeš diakritické znamienko a potom písmeno.
zk24
28.12.10,13:54
Nemyslim si ze ide o problem pisania na klavesnici... Viaceri mali s tym problem...
Tamila
28.12.10,17:33
Nebol to problém, že nevie niekto písať na počítači. Ja viem písať perfektne a asi dva mesiace mi mäkčeň blbol presne ako bolo písané vyššie. Keď som dnes natrafila na túto tému, ukázala som ju synovi a dal prečistiť počítač a ide už do dobre. Myslela som si, že máme pokazenú klávesnicu.
Pomohli ste mi, ďakujem.
marjankaj
28.12.10,17:51
Nebol to problém, že nevie niekto písať na počítači. Ja viem písať perfektne a asi dva mesiace mi mäkčeň blbol presne ako bolo písané vyššie. Keď som dnes natrafila na túto tému, ukázala som ju synovi a dal prečistiť počítač a ide už do dobre. Myslela som si, že máme pokazenú klávesnicu.
Pomohli ste mi, ďakujem.

Aj tak z popisu neviem, ako vám to išlo.:eek:
Ja keď stlačím SHIFT, tak mi nepíše ani dĺžeň ani mäkčeň.:confused:
Stevo5
29.12.10,09:40
marjankaj
Ten dĺžeň alebo mäkčeň ti nenapíše hneď, ale až keď napíšeš písmeno ku ktorému má patriť. Viď #7 od misoft. Musíš to napísať celé, až potom sa na monitore ukáže naraz písmeno aj s diakritikou.
Máš nainštalovanú slovenskú klávesnicu (rozloženie kláves)?
KEJKA
29.12.10,10:21
pred rokmi mi tiež písalo dva dlžne a bol to vírus - tak sa prejavoval. Bolo to vo firme, mali tam systemáka na počítače, SW a ten mi NB vyčistil.
marjankaj
29.12.10,10:26
marjankaj
Ten dĺžeň alebo mäkčeň ti nenapíše hneď, ale až keď napíšeš písmeno ku ktorému má patriť. Viď #7 od misoft. Musíš to napísať celé, až potom sa na monitore ukáže naraz písmeno aj s diakritikou.
Máš nainštalovanú slovenskú klávesnicu (rozloženie kláves)?

No že ma takéto niečo nenapadlo:confused: Asi si budem musieť urobiť nejaký kurz pre začiatočníkov.:mee:

A ja som si myslel, že zadávateľ sa pýta niečo iné. Ja nemám toho vírusa.:eek:
Mirica-LV
29.12.10,10:26
spustiť antivírový program a je to, tiež sa mi toto pred pár rokmi stalo,