maminulka
28.12.10,09:48
Ahojte. Prosim o radu. Nechala som si vygenerovat cez internet master ochranny kod na moju nokiu 7230. Avsak ked chcem zmenit ochranny kod, alebo vymazat pocitadlo hovorov pyta si tento kod a stale mi ukazuje, ze ide o neplatny kod. Prosim poradte mi niekto ako mam teda vynulovat pocitadlo prevolanych minut....Dakujem.
alla66
28.12.10,09:02
Kód 12345 nefunguje?
maminulka
28.12.10,14:41
Dakujem strasne moc, funguje :-)
digehe1
28.12.10,14:49
dakujem aj ja, mám ten istý telefon, a ten istý problém -doteraz-ešte raz veľká vdaka, stále vravím, že dobrí ludia ešte nevymreli....Jana
Stevo5
28.12.10,15:08
Kód 12345 je na všetky Nokie daný od výroby. Nemá zmysel ho používať ak má plniť svoju funkciu, každý (každý...??) ho pozná. Treba ho zmeniť na iný a zložitejší. Návod ako na to je v manuáli.
digehe1
28.12.10,15:34
Zmenený a fungujúci, /radím sa k tým, ktorých nebaví čítať návod a potom to tak všetko funguje, teda dosial som si nič zlého neprivodila.
alla66
28.12.10,15:40
Kód 12345 je na všetky Nokie daný od výroby. Nemá zmysel ho používať ak má plniť svoju funkciu, každý (každý...??) ho pozná. Treba ho zmeniť na iný a zložitejší. Návod ako na to je v manuáli.

Nokia 7230
Ochranný kód pomáha chrániť váš prístroj pred neoprávneným použitím. Kód je vopred
nastavený na číselnú kombináciu 12345. Kód môžete vytvoriť a zmeniť a tiež nastaviť
prístroj tak, aby kód vyžadoval. Kód udržiavajte v tajnosti a na bezpečnom mieste
oddelene od prístroja. Ak kód zabudnete a prístroj sa zablokuje, budete sa musieť
obrátiť na servisné stredisko. Tam vám môžu byť účtované ďalšie poplatky.

Ak chcete nastaviť, ako bude váš prístroj používať prístupové kódy a ochranné
nastavenia, vyberte položku Menu > Nastavenia > Ochrana > prístupové kódy > Zmena ochranného kódu
Stevo5
28.12.10,15:52
Nokia 7230
Ochranný kód pomáha chrániť váš prístroj pred neoprávneným použitím. Kód je vopred
nastavený na číselnú kombináciu 12345. Kód môžete vytvoriť a zmeniť a tiež nastaviť
prístroj tak, aby kód vyžadoval. Kód udržiavajte v tajnosti a na bezpečnom mieste
oddelene od prístroja. Ak kód zabudnete a prístroj sa zablokuje, budete sa musieť
obrátiť na servisné stredisko. Tam vám môžu byť účtované ďalšie poplatky.

Ak chcete nastaviť, ako bude váš prístroj používať prístupové kódy a ochranné
nastavenia, vyberte položku Menu > Nastavenia > Ochrana > prístupové kódy > Zmena ochranného kódu

alla66
ahoj, nejako nerozumiem tomu prečo si v tvojom príspevku citovala mňa. Myslím že som to napísal správne ?? A mimochodom funkciu bezpečnostného kódu poznám, nemám s tým problémy, používam to bežne (a zmenené, nie 12345 ...??!!). Nemyslím že by som potreboval nejaké rady čo sa tohoto týka.
Inak vďaka, pekné sviatky.
Števo.
alla66
28.12.10,16:03
Správne:),máš pravdu.....iba som nadviazala na Tvoje slová a doplnila postup pre maminulku. ;)
Stevo5
28.12.10,16:48
Tak fajn, inokedy prosím cituj "primerane".
A ešte niečo k tomuto: "Ak kód zabudnete a prístroj sa zablokuje, budete sa musieť obrátiť na servisné stredisko. Tam vám môžu byť účtované ďalšie poplatky"
To je pravda ale len pre tých, ktorí si nevedia poradiť, alebo majú také telefóny, kde a nedá prehrať softvér.

Vysvetlím, možno to niekomu pomôže:
keď som kúpil svoju E52, bol tam softvér 031.xxx. Používal som telefón, všetky nastavenia v poriadku, aj ochranný kód. Potom prišiel nový softrvér 051.xxx, tak som si cez OVI Suite perehral novší systém do telefónu (nie je to na stratu záruky, Nokia to povoľuje). Po reštarte všetko fungovalo ale tak, ako telefón z výroby. To znamená že aj ochranný kód telefónu bol zasa 12345. Musel som ho zasa zmeniť na svoj aký som si nastavil predtým.
Takže s tým servisom a poplatkami treba počkať, popýtať sa a ísť tam až keď to inak nejde.
To isté ak prehranie nového softvéru spraví aj "trojhmat" na Nokii. Je to niečo podobné ako znovunahranie systému Windows na notebookoch zo skrytej partície. Po trojhmate je telefón nastavený tiež ako nový z predajne.