anonym59
28.12.10,12:40
Chcem sa spýtať, či mám nárok pri odchode na čiastočný invalidný dôchodok na odchodné alebo odstupné nakoľko zamestnávateľ nemá pre mňa prácu a tiež na vyplatenie zostávajúcej dovolenky
Tweety
28.12.10,11:51
Chcem sa spýtať, či mám nárok pri odchode na čiastočný invalidný dôchodok na odchodné alebo odstupné nakoľko zamestnávateľ nemá pre mňa prácu a tiež na vyplatenie zostávajúcej dovolenky
Kedže ide o ČID, nárok na odchodné nevzniká, na odstupné len v prípade skončenia PP Dohodou z organiz. dôvodov, alebo výpovede podľa§ 63 ZP z organiz. dôvodov. Nevyčerpanú dovolenku zamestnáv. preplatí pri skončení PP.
Janka 52
28.12.10,11:52
Ak je to prvý odchod do dôchodku, nárok na odchodné vzniká, na odstupné len v prípade skončenia PP Dohodou z organiz. dôvodov, alebo výpovede podľa§ 63 ZP z organiz. dôvodov. Nevyčerpanú dovolenku preplatí pri skončení PP.
Čiastočný invalidný dôchodok - t.j. ak je pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť do 70% - nezakladá nárok na odchod do dôchodku s nárokom na odchodné.
Odchodné patrí len pri prvom skončení prac. pomeru po nadobudnutí nároku na invalidný dôchodok /pokles viac ako 70%/ .