olty68
28.12.10,13:34
keďže som sa presťahoval chcel by som vedieť ako mam postupovať pri tom aby som v jednom meste ukončil živnosť a v druhom založiť tak aby neboli medzi tym hluche dni...nechcem presuvať živnosť lebo chcem aj tie takzvane daňove uľavy...
veronikasad
28.12.10,13:09
keďže som sa presťahoval chcel by som vedieť ako mam postupovať pri tom aby som v jednom meste ukončil živnosť a v druhom založiť tak aby neboli medzi tym hluche dni...nechcem presuvať živnosť lebo chcem aj tie takzvane daňove uľavy...
Nevidím dôvod rušenia a znovuzakladania živnosti z dôvodu sťahovania. Zmenu trvalého pobytu nahlásiš na živ. úrade z ktorého odchádzaš a prihlásiš sa na DU v mieste nového trvalého pobytu. Nezabudni zmenu nahlásiť v prísl. zdr. poisťovni, soc. poisťovni a DA v mieste nového aj starého trvalého pobytu.

Ak chceš "špekulovať" zrušením živnosti s neplatením odvodov do SP - novela zákona o soc. ppoistení ti to už neumožňuje. Inak neviem o akých daňových úlavách píšeš ...
olty68
28.12.10,13:23
ja nechcem obchadzať zákony len viem že niečo sa prvý rok podnikania neplatí...čo je DA ?
veronikasad
28.12.10,13:25
ja nechcem obchadzať zákony len viem že niečo sa prvý rok podnikania neplatí
sociálne poistenie. Ale už neplatí to, čo som napísala. Ak živnosť zrušíš a založíš novú, nebude to znovu prvý rok podnikania.
olty68
28.12.10,13:39
ani ak bude mať pozmenenú naplň
veronikasad
28.12.10,13:41
ani ak bude mať pozmenenú naplň
nie, IČO ti nikto nezmení, ani DIČ na DU.
olty68
28.12.10,13:42
a je to iste ?...aby som nemusel behať zbytočne po úradoch
veronikasad
28.12.10,13:44
a je to iste ?...aby som nemusel behať zbytočne po úradoch
ak sa pýtaš na SP - je to isté. Behanie po úradoch ťa aj tak neminie - zmenu trvalého pobytu musíš nahlásiť v stanovených lehotách, ak nechceš platiť pokuty.
olty68
28.12.10,13:46
rozmyšľam...ale ak zrušim živnosť a tu si založim novu tak nedostanem druhé IČO ?...to sa dava podľa rodneho čisla alebo ako?
olty68
28.12.10,13:52
a ake su lehoty ?...ja mam ešte len povolenie na vklad vlastnického práva do katastra nehnuteľnosti...ani neviem či to stačí na zmenu trvaleho pobytu
veronikasad
28.12.10,13:53
rozmyšľam...ale ak zrušim živnosť a tu si založim novu tak nedostanem druhé IČO ?...to sa dava podľa rodneho čisla alebo ako?
pokial budež znovu podnikať ako FO (SZČO), IČO bude rovnaké. Iné by si dostal len pri zmene právnej formy (s.r.o.)
olty68
28.12.10,14:17
budem ako FO....najprv sa mam poodhlasovať a potom poprihlasovať ?aby som nelietal z mesta do mesta
akina
29.12.10,17:29
Zmenu bydliska ohlasuješ až vtedy, ak máš novú adresu zapísanú v občianskom preukaze.