lbzzahradnik
28.12.10,13:41
Pekný deň.
Poprosim o Vašu radu .V novom roku by som rada zamestnala vo svojej živnosti pár ĺudí.Doteraz som nemala žiadných zamestnancov a teda som nevyplacala ani mzdy .Zaujíma ma teda ako postupovať pri výplatách ,či je potrebný program na výplatu a všetko čo suvisi s tým .Učtujem v Alfe a nie som platcom DPH ..Som malý živnostník .Vopred Ďakujem
rodina1
28.12.10,12:53
Pekný deň.
Poprosim o Vašu radu .V novom roku by som rada zamestnala vo svojej živnosti pár ĺudí.Doteraz som nemala žiadných zamestnancov a teda som nevyplacala ani mzdy .Zaujíma ma teda ako postupovať pri výplatách ,či je potrebný program na výplatu a všetko čo suvisi s tým .Učtujem v Alfe a nie som platcom DPH ..Som malý živnostník .Vopred Ďakujem
Ak účtuješ v Alfe, môžeš si z Krosu tiež kúpiť aj program na mzdy - OLYMP.
So zamestnávaním zamestnancov, okrem účtovania, súvisia aj povinnosti voči DÚ, ZP a tiež SP.
Na SP musíš prihlásiť seba, ako zamestnávateľa. Potom treba prihlásiť aj zamestnancov.
Na ZP to isté. A na DÚ je potrebné rozšíriť registráciu a to o platenie preddavkovej a zrážkovej dane.
Ale veľa sa o tom dočítaš aj na tejto stránke, len to chce trochu vyhľadávať a hlavne veľa študovať.:)