filip007
28.12.10,14:08
Ahojte poradcovia.
Ak mi budete vediet poradit budem rad.
Ako je to s nasou legislativou ak mienim predavat cinske presne repliky znackovych veci na Slovensku formou e-shopu?
Ak teda veci nepredavam pod tym ze su to original,ale naozaj pod tym ze ide o repliky.Je to mozne?Ak sa teda bavime o pravnickej osobe,alebo zivnostnikovi...Ide mi hlavne o to,ci je takyto predaj mozne na SR uskutocnit tak,aby to bolo legalne...
Za pripadne odpovede vopred dakujem

Filip
misoft
28.12.10,13:20
Pokiaľ by si "predával" repliky značkových výrobkov (a predpokladám, že budú mať rovnaké logá ako originály) jednalo by sa o podvod, klamanie zákazníka, porušovanie ochrannej známky (označenia, loga, názvu). Tu si prečítaj: http://www.sme.sk/c/3954604/za-falosne-kabelky-zaplati-ebay.html
a tu: http://wwww.itapa.sk/index.php?ID=1517
A je jedno, že budeš tvrdiť, že sú to repliky - pokiaľ bude mať logo rovnaké, alebo veľmi podobné - je to podvod.
filip007
28.12.10,13:27
To je jasne,preto sa zamyslam nad tym...Ci sa nejak neda obranit tym,ze veci su repliky a predava sa napodobeny tovar...
Nadvazujuca otazka znie,da sa to nejak pravne osetrit aby to bolo legalne?
Napr. ako sprostredkovanie tovaru?
arizona
28.12.10,13:34
misoft
28.12.10,13:38
To je jasne,preto sa zamyslam nad tym...Ci sa nejak neda obranit tym,ze veci su repliky a predava sa napodobeny tovar...
Nadvazujuca otazka znie,da sa to nejak pravne osetrit aby to bolo legalne?
Podvod je vždy podvod, či už napíšeš, nakreslíš, alebo len povieš - vydávaš niečo napodobené ako skutočné. A podvod je trestný.
filip007
28.12.10,13:46
Podvod je vždy podvod, či už napíšeš, nakreslíš, alebo len povieš - vydávaš niečo napodobené ako skutočné. A podvod je trestný.

Nepredaval by som to ako skutocne no problem je to ze napodobeny tovar nesie znamky originalu a neodlisuje sa od neho na pohlad...To je problem a som si toho vedomy.
Kazdopadne diky za rady..jedina moznost je asi zaregstrovat firmu do ciny,kde asi nepoznaju ochranne znamky ...
Este raz diky a sorry,ze som si nevsimol uz existujuce temy
misoft
28.12.10,14:11
Registrácia firmy je jedná vec, ale predaj druhá. Registrovať si ju môžeš hoci aj na Mesiaci, ale pokiaľ budeš predávať tu, tak sa na teba v obchodnom styku vzťahujú zákony tejto republiky.
misomiso
28.12.10,14:17
Vyroba aj akekolvek sirenie repliky je kradez a je uplne jedno, co to tam priznas alebo nie. To je ako keby si sa nas pytal, ci mozes na nete predavat kradnute autoradia s tym, ze uvedies, ze su kradnute.
profesional
29.12.10,14:24
Predaj replik je trestny a ide o precin porusovania autorskeho prava podla § 283 Trestneho zakona.
Nesmies predavat repliky a to ani v pripade uvedenia ze ide len o repliku. Toto je mozne len na nekomercnej baze jednorazovo ako predaj osobnej veci s jednoznacnym oznacenim ze ide o repliku a to len prilezitostne. Ale urcite nie s umyslom dosiahnut z toho zisk.
filip007
03.01.11,22:52
Dakujem za rady...Ako som tak bludil po nete natrafil som na tuto slovensk stranku s podobnou tematikou...
Co na to poviete?Z pravneho hladiska je majitel urcite lahko napadnutelny,nie?
filip007
03.01.11,22:56
TU je link na tu stranku : www(bodka)usa-shop(bodka)sk
memus
04.01.11,17:43
TU je link na tu stranku : www(bodka)usa-shop(bodka)sk
ako vies ze su tam repliky????
memus
04.01.11,17:46
ako vies ze su tam repliky????
...i ked za LV kabelku len 120EUR???? ja dooost malo
filip007
04.01.11,22:58
Su to ocividne fejky...preto ma zaujima ,ako moze tento e-shop vobec prevadzkovat...
filip007
05.01.11,17:26
Tak co,nikto sa neobetuje a nepovie svooj nazor,ci moze fungovat takato stranka s z pravneho hladiska byt ok?...
zvalec
07.12.11,17:58
Dobry den, chcem sa spytat :


Objednal som si replicu bundy RL a zadrzali mi ju na colnici stym ze mam predlozit pisomne colne vyhlasenie lebo v liste bolo toto:

Dobrý
deň, v zasielke 26123 je tovar/bundy zn. ralph lauren/, pri ktorom mame
podozrenie z porušenia práv duševného vlastníctva, o ktorom hovorí

nariadenie Rady (ES) č.1383/2003 a zákon č. 200/2004 Z. z. obe v platnom znení, predlozte pisomne colne vyhlasenie.
V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na tel.c. 02/49222504 v
pracovných dňoch v čase 7.30-15.00 hod u zástupcu vedúceho pobočky.




Ake mam moznosti dostat dany tovar bez pokuty?



dakujem
zvalec
07.12.11,17:58
Dobry den, chcem sa spytat :
Objednal som si replicu bundy RL a zadrzali mi ju na colnici stym ze mam predlozit pisomne colne vyhlasenie lebo v liste bolo toto:
Dobrý deň, v zasielke 26123 je tovar/bundy zn. ralph lauren/, pri ktorom mame podozrenie z porušenia práv duševného vlastníctva, o ktorom hovorí
nariadenie Rady (ES) č.1383/2003 a zákon č. 200/2004 Z. z. obe v platnom znení, predlozte pisomne colne vyhlasenie. V prípade ďalších otázok nás kontaktujte na tel.c. 02/49222504 v pracovných dňoch v čase 7.30-15.00 hod u zástupcu vedúceho pobočky.

Ake mam moznosti dostat dany tovar bez pokuty?

dakujem
kezeso
06.05.13,09:15
odpovedal si si sám, volaj vedúceho pobočky