bettylou
03.03.19,03:19
Nebudem sa tu s tebu ty koča hádat. To si mala asi tý dolky ve vanglíku. Lokše sa odjagživa natrely lekvarom, na to mak a zatočily sa . Howg :D:D:D:D Hrám sa s pubertákmi na fazulky a robota mi stojí :D

Ja lokše netočím, šmalec, cukor mak, keď ku kačke tak len šmalec, dávam na seba a pod vandlíček aby sa sparili. Husacie krídlo nemám, to sa kua ťažko zháňa u nás. Hoci už sa na tom robí. :D Varím na fiľakovskej peci a ani som nevedela, že načo je ten dekel na platni vyberací. v návode nepíše a za mladi som u babky na čerešni alebo na hruške trávila návštevy a nie v kuchyni, to zato som sprostá v takých veciach. :D
vlado 33
03.03.19,04:14
Nebudem sa tu s tebu ty koča hádat. To si mala asi tý dolky ve vanglíku. Lokše sa odjagživa natrely lekvarom, na to mak a zatočily sa . Howg :D:D:D:D Hrám sa s pubertákmi na fazulky a robota mi stojí :D

Ja lokše netočím, šmalec, cukor mak, keď ku kačke tak len šmalec, dávam na seba a pod vandlíček aby sa sparili. Husacie krídlo nemám, to sa kua ťažko zháňa u nás. Hoci už sa na tom robí. :D Varím na fiľakovskej peci a ani som nevedela, že načo je ten dekel na platni vyberací. v návode nepíše a za mladi som u babky na čerešni alebo na hruške trávila návštevy a nie v kuchyni, to zato som sprostá v takých veciach. :D
Takto si trávila? https://www.youtube.com/watch?v=zB0SYv-9ThE :---:---:---
afrikánka
03.03.19,13:17
Kovosmalt Trnava, Filakovo
Mali sme ruru na pecenie, dvojplatnicku
Aj takuto pracku, kachle Club, naftove kachle, v roku 1972 sme sa stahovali do panelaku. Nutene, domy asanovali...by to cert zobral, mali sme velku zahradu, aj domcek bol sikovny, stacilo spravit ustredne kurenie...cele sa to tahalo niekolko rokov. Je to mizerny pocit, vzdy mi tecu slzy, ked pridem a postavim sa tam, kde bola brana...
Tweety
03.03.19,13:58
Afri, v takej el.rúre som na chate chatičke piekla ešte pred dvoma rokmi. Ešte furt fungíruje ale už som ju poslala na oddych.
afrikánka
03.03.19,14:06
Mne zostala iba dvojplatnička, stále hreje...práčku sme vyhodili iba nedávno, tiež bola funkčná. Držali sme ju, že ak by náhodou zlyhala Tatramatka, aby bolo na čom oprať, ale tá stále drží a drží. Nie, nevymením, pokiaľ neodíde sama!
KoxXxo
03.03.19,15:58
tu máte k tomu aj "rendlík", aktuálne foto, nepoužitý
afrikánka
03.03.19,16:04
Ha...mám taký hrniec, hnedý, kropenatý, varievam v ňom kapustnicu, 12l;)
pavol54
03.03.19,16:11
Mne zostala iba dvojplatnička, stále hreje...práčku sme vyhodili iba nedávno, tiež bola funkčná. Držali sme ju, že ak by náhodou zlyhala Tatramatka, aby bolo na čom oprať, ale tá stále drží a drží. Nie, nevymením, pokiaľ neodíde sama!
niet nad romo kombi
afrikánka
04.03.19,11:13
Kontrola OP...piváreň MAMUT, Bratislava:cool::rolleyes:
misoft
04.03.19,15:10
Kontrola OP...piváreň MAMUT, Bratislava:cool::rolleyes:
To poznám...... "koľko máš rokov?" - stačilo do OP pozrieť. "Kde robite? Ako to, že nemáte pečiatku zamestnávateľa?"
I mňa takto kontrolovali - vyštekol "Občiansky!" A ja reku - Nemám.
Príslušník len :mad::eek: - tak som mu ukázal služobný preukaz (vtedy sme OP nemali, len služobné). Hneď sklapol, keď zistil, že mám vyššiu hodnosť ako on. :---:---:---:---
afrikánka
04.03.19,15:25
:DKapitáň???
pavol54
04.03.19,16:06
Kontrola OP...piváreň MAMUT, Bratislava:cool::rolleyes:
To poznám...... "koľko máš rokov?" - stačilo do OP pozrieť. "Kde robite? Ako to, že nemáte pečiatku zamestnávateľa?"
I mňa takto kontrolovali - vyštekol "Občiansky!" A ja reku - Nemám.
Príslušník len :mad::eek: - tak som mu ukázal služobný preukaz (vtedy sme OP nemali, len služobné). Hneď sklapol, keď zistil, že mám vyššiu hodnosť ako on. :---:---:---:---
Tak tridsať dní v roku, soboty nedele nepočítam, počas ostatných dní to bolo jasné. Prezliekať na pracovisku sme sa začali až po 89. a ešte vtedy keď sme plnili zvláštne úlohy (napríklad údržba pevností) nemohli pochopiť prečo má vojenské auto civilné čísla a my všetci v civile (ale to nebolo v krčme ale pre cestnej kontrole)
misoft
04.03.19,16:34
:DKapitáň???
Vtedy len nadporučík... len.... :D a nejaký strážmajster robil kontrollen...
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach. Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....:---
buchač
04.03.19,18:06
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach.
Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....:---
Prečo by mali mať strach ?
Aký prieser ?
afrikánka
04.03.19,18:56
A bol si niekedy v Blaaave?
U Mamuta...
misoft
04.03.19,19:52
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach.
Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....:---
Prečo by mali mať strach ?
Aký prieser ?
No ja som si trochu aj zgustol na dopravákoch, keď som makal na strednom Slovensku.
V lete som odbočoval na parkovisko (doľava) a hliadka stála oproti vjazdu - šup terčík, reku kontrola. V poriadku - tak kontrola. Ovšem správanie člena hliadky nezodpovedalo predpisom, vyjadrenie "Papiere, ukáž!" (strieborný jednohviezdičkový :D), bez čapice, bez pozdravu, bez oznámenia, že ide vykonať kontrolu. Tak som sa nas*al, pozrel na ŠPZ (B******), pozrel hore na strechu (ID vozidla), zašiel ku známym (ostal stáť s otvorenou hubou) hneď vedľa, vytočil jedno číslo (DI BB - mal som tam známeho :D), nadiktoval oba čísla, povedal, ako vystupuje a vrátil sa späť. Potom som mu ukázal ten náš "zázračný" preukaz a len som skonštatoval, že narazil na kameň, pretože som hodnostne vyšší a že o chvíľu sa budú diať veci.
A aj sa diali, o päť minút zachrčala vysielačka a hliadka bola ihneď odvolaná späť na DI.
Preto píšem - mali niekedy z náš bobky.
Vtedy som bol svynna jenna, ale len tak sa dali tí mladí vychovať.

Pri iných kontrolách som len vycapil tú knižočku a len zasalutoval a posielal ma ďalej - bez kontroly. Ale nezneužíval som to. Predsa len - boli to "kolegovia", ktorí mohli kvéry a pištoľky nosiť ako my.
buchač
04.03.19,20:22
alaya1
04.03.19,20:25
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach.
Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....:---
Prečo by mali mať strach ?
Aký prieser ?
No ja som si trochu aj zgustol na dopravákoch, keď som makal na strednom Slovensku.
V lete som odbočoval na parkovisko (doľava) a hliadka stála oproti vjazdu - šup terčík, reku kontrola. V poriadku - tak kontrola. Ovšem správanie člena hliadky nezodpovedalo predpisom, vyjadrenie "Papiere, ukáž!" (strieborný jednohviezdičkový :D), bez čapice, bez pozdravu, bez oznámenia, že ide vykonať kontrolu. Tak som sa nas*al, pozrel na ŠPZ (B******), pozrel hore na strechu (ID vozidla), zašiel ku známym (ostal stáť s otvorenou hubou) hneď vedľa, vytočil jedno číslo (DI BB - mal som tam známeho :D), nadiktoval oba čísla, povedal, ako vystupuje a vrátil sa späť. Potom som mu ukázal ten náš "zázračný" preukaz a len som skonštatoval, že narazil na kameň, pretože som hodnostne vyšší a že o chvíľu sa budú diať veci.
A aj sa diali, o päť minút zachrčala vysielačka a hliadka bola ihneď odvolaná späť na DI.
Preto píšem - mali niekedy z náš bobky.
Vtedy som bol svynna jenna, ale len tak sa dali tí mladí vychovať.

Pri iných kontrolách som len vycapil tú knižočku a len zasalutoval a posielal ma ďalej - bez kontroly. Ale nezneužíval som to. Predsa len - boli to "kolegovia", ktorí mohli kvéry a pištoľky nosiť ako my.

misoft- ty si mal aku najvyssiu hodnost? Lebo ja poznam velmi dobre a je mi blizka jedna osoba, ktora ma hodnost, aku ma malokto, ale takto by sa neviem, ci spraval. ty si sa uz polepsil ? :)
afrikánka
04.03.19,21:30
Biele damaškové obliečky...dnes už iba v luxusných hoteloch, kedysi v každej spálni
pavol54
05.03.19,03:51
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach.
Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....:---
Prečo by mali mať strach ?
Aký prieser ?
No ja som si trochu aj zgustol na dopravákoch, keď som makal na strednom Slovensku.
V lete som odbočoval na parkovisko (doľava) a hliadka stála oproti vjazdu - šup terčík, reku kontrola. V poriadku - tak kontrola. Ovšem správanie člena hliadky nezodpovedalo predpisom, vyjadrenie "Papiere, ukáž!" (strieborný jednohviezdičkový :D), bez čapice, bez pozdravu, bez oznámenia, že ide vykonať kontrolu. Tak som sa nas*al, pozrel na ŠPZ (B******), pozrel hore na strechu (ID vozidla), zašiel ku známym (ostal stáť s otvorenou hubou) hneď vedľa, vytočil jedno číslo (DI BB - mal som tam známeho :D), nadiktoval oba čísla, povedal, ako vystupuje a vrátil sa späť. Potom som mu ukázal ten náš "zázračný" preukaz a len som skonštatoval, že narazil na kameň, pretože som hodnostne vyšší a že o chvíľu sa budú diať veci.
A aj sa diali, o päť minút zachrčala vysielačka a hliadka bola ihneď odvolaná späť na DI.
Preto píšem - mali niekedy z náš bobky.
Vtedy som bol svynna jenna, ale len tak sa dali tí mladí vychovať.

Pri iných kontrolách som len vycapil tú knižočku a len zasalutoval a posielal ma ďalej - bez kontroly. Ale nezneužíval som to. Predsa len - boli to "kolegovia", ktorí mohli kvéry a pištoľky nosiť ako my.
No vidíš to, a ja som zase pre zmenu zavolal Náčelníkovi dopravného inšpektorátu (z titulu svojej funkcie sme boli veľmi dobrí kolegovia) že potrebujem odobrať vodičské oprávnenie dôstojníkovi ktorý práve riadi vozidlo a do piatich minút mi volal že mi ten vodičák odosielajú služobnou poštou. Pretože v mojej právomoci bolo zadržať komukoľvek vodičské oprávnenie v vojenských priestoroch pri riadení vojenského vozidla(nie vodiča civilného auta na verejnej komunikácii). Jediný rozdiel bol ten že pri kontrole VB a zistenom priestupku vojak z povolania nemohol byť za priestupok pokutovaný, len odosielali hlásenie s vodičákom na príslušný útvar. To bol jediný dôvod (ak bol krotký a buď si istý že dopraváci sa s nikým kto sa toporil nesrali a mobili v tej dobe neboli, takže náš človek-nem ) prečo boli vtedajší VB tolerantní voči VZP (kopa starostí navyše). A o mne bolo známe že okrem priestupku alkohol som všetky iné toleroval.
vicktor
05.03.19,07:20
Spomienky na stare dobre casy, ked ste boli nadludia. :)
pavol54
05.03.19,07:34
Spomienky na stare dobre casy, ked ste boli nadludia. :)
kto a ako aj dnes sa musia vyžadovať a rešpektovať zákony, aj dnes sa niektorí snažia byť "naši" Opitému zobrať vodičák skôr ako si spraví z ulice zrážaciu dráhu
misoft
05.03.19,08:13
Spomienky na stare dobre casy, ked ste boli nadludia. :)
Ono - máš to pomýlené - nadľudia sme neboli - len nadmerne zaťažení. Žiadny Zákonník práce, žiadne náhradné voľná, žiadne nadčasy, žiadne príplatky... pracovná doba NEOBMEDZENÁ! V ČSĽA i v jej nástupcoch neskôr také neexistovalo. Odvody riadne veľké.
Len tak na okraj - vicktor - vieš aké dane platil VZP v tej dobe? Nie ako teraz 19%, ale (slobodný) - 25% + 40% zo zdaneného príjmu.
Dáša_
05.03.19,08:13
Biele damaškové obliečky...dnes už iba v luxusných hoteloch, kedysi v každej spálni

no zrovna toto by som povedala, že je model ikea https://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/60337160/
Kvaka
05.03.19,08:20
Daška, ja mám také 50 rokov z výbavy, tie motívy sa opakujú.
misoft
05.03.19,08:22
misoft- ty si mal aku najvyssiu hodnost? Lebo ja poznam velmi dobre a je mi blizka jedna osoba, ktora ma hodnost, aku ma malokto, ale takto by sa neviem, ci spraval. ty si sa uz polepsil ? :)
Takú, akú má teraz náš bozkávajúci generátor náhodných výrazov :D:D:D, lenže tú som si "odmakal" - 25 rokov to trvalo.
A kamarát, bývalý kolega a veliteľ zároveň (už je v civile, lebo sa nemohol pozerať, čo Gajdoš stvára ako minister, pričom predtým bol jeho zástupcom) - tak ten má (mal) hodnosť, nad ktorou už žiadna nie je (ibaže by zaviedli ruský vzor) - generál. Tak toto je môj známy. Má to tvoja osoba?
alaya1
05.03.19,09:45
Nemozem prezradit, niekomu by sa zapiekol notebook od smirovania a mozog od dedukcii, ale ty to nie si :)
afrikánka
05.03.19,09:47
Biele damaškové obliečky...dnes už iba v luxusných hoteloch, kedysi v každej spálni

no zrovna toto by som povedala, že je model ikea https://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/60337160/
No Boooze, ved popis je pravdivy;)
A foto? Iba ilustracne, je v nom ukryta "pointa"...citanie na dobru noc:D:---
Tweety
05.03.19,10:27
Biele damaškové obliečky...dnes už iba v luxusných hoteloch, kedysi v každej spálni
Naše mamy iné asi ani nepoužívali. Mám biele a ružovkasté. Dedičstvo po mame mám v skrini založené na horšie časy.
vicktor
05.03.19,10:48
Vyber ich a (po)uzivaj. Bude skoda ked ich zjedia mole.
alaya1
05.03.19,10:53
ja kupujem damasek aj teraz, beyne dostat v eschpoch a pouzivame, fajne sa spi.
Tweety
05.03.19,10:56
Vyber ich a (po)uzivaj. Bude skoda ked ich zjedia mole.
Už som ich nie raz vybrala a znova založila. Ale asi im dám šancu len možno bude problém v tom, že terazky nemáme tie obrovské periny tak, či budú pasovať.
afrikánka
05.03.19,12:26
Vyber ich a (po)uzivaj. Bude skoda ked ich zjedia mole.
Mole?
Bavlna nie, iba sa môže "preležať"
Dáša_
05.03.19,12:29
mne sa na damašku nepáčilo jedno. Ked sa prádlo navlieklo, vyzeralo to úžasne. Ale stačilo jedno vyspatie sa v perinách a už to bolo nevzhľadné. A teda, prezliekať prádlo každý deň, to fakt len ten luxusný hotel. Ale tam by som si želala skôr hodváb potom, keď si môžem vybrať :)
buchač
05.03.19,16:58
Spomienky na stare dobre casy, ked ste boli nadludia. :)
Ono - máš to pomýlené - nadľudia sme neboli - len nadmerne zaťažení. Žiadny Zákonník práce, žiadne náhradné voľná, žiadne nadčasy, žiadne príplatky... pracovná doba NEOBMEDZENÁ! V ČSĽA i v jej nástupcoch neskôr také neexistovalo. Odvody riadne veľké.
Len tak na okraj - vicktor - vieš aké dane platil VZP v tej dobe? Nie ako teraz 19%, ale (slobodný) - 25% + 40% zo zdaneného príjmu.
...a preto berieme aj dva dôchodky. ;)
Ja na také pripomienky (viď vicktor) len konštatujem.

Každý (presnejšie, skoro každý) mohol podpísať...kto mu bránil ?
korela
05.03.19,17:00
mne sa na damašku nepáčilo jedno. Ked sa prádlo navlieklo, vyzeralo to úžasne. Ale stačilo jedno vyspatie sa v perinách a už to bolo nevzhľadné. A teda, prezliekať prádlo každý deň, to fakt len ten luxusný hotel. Ale tam by som si želala skôr hodváb potom, keď si môžem vybrať :)
Čo sa týka vzhľadu, čo potom ľanové?
pavol54
05.03.19,17:22
mne sa na damašku nepáčilo jedno. Ked sa prádlo navlieklo, vyzeralo to úžasne. Ale stačilo jedno vyspatie sa v perinách a už to bolo nevzhľadné. A teda, prezliekať prádlo každý deň, to fakt len ten luxusný hotel. Ale tam by som si želala skôr hodváb potom, keď si môžem vybrať :)
Čo sa týka vzhľadu, čo potom ľanové?
vitaj žiješ?
korela
05.03.19,17:23
Ešte som nezažila preležanú bielizeň, poslednú po mame sme použili bez oprania po pätnástich rokoch, pretože nebolo treba, šetrili sme si ju kvôli jej charakteristickej vôni.
Ten pocit, že spíte v maminých, vnuci v babkiných perinách, akoby bola s nami alebo my u nej. Posledné kusy prišli na rad minulý rok. Na tú vôňu sa nedá zabudnúť.
Škrobila zásadne prírodným škrobom a posteľnú bielizeň vyvárala pri 100 st. Takto upravená tak skoro nestratila po použití svoj vzhľad. Bola ako list z papiera.
kukučka
05.03.19,17:46
Ja obliekam damaškové rodinným návštevám, mám ešte prvé, svadobný dar od brata. Ani byty sme nemali tak prekúrené ako dnes, kúpanie v sobotu, dlhú flanelovú košeľu a šup pod obrovskú perinu. A to nádherné šušťanie, to sa nedá zabudnúť. Teplá voda len v hrnci na peci, alebo zakúriť pod kotlom v kúpeľni a radšej nespomínam na veľké pranie, najmä v zime. Žiadne automatické práčky, tie sme si kúpili v roku 1977. A tie mrazy v januári, prádlo sa sušilo vonku na šnúrach.
Nandrolon
05.03.19,18:37
Nemozem prezradit, niekomu by sa zapiekol notebook od smirovania a mozog od dedukcii, ale ty to nie si :)
stačilo napísať - NEMÁ!
:-)))
afrikánka
06.03.19,11:54
Kociare, v ktorych sme podaktori boli vyvozeni...:)
misoft
06.03.19,13:01
Hmmmm.... mohol by som vo svojom "archíve" vyhľadať tú "limuzínu", ktorú sme mali....
afrikánka
06.03.19,13:09
To ja tú svoju poznám iba z rozprávania, foto nie je.
misoft
06.03.19,14:25
Nuž - tak hľa:
"limousine" & "cabrio" :---:---:---
afrikánka
06.03.19,16:10
ČSR Liberta...podaktorym zostali
afrikánka
06.03.19,16:12
Vydarene renovacie "kosatin", dnes stoja zopar stovak €
afrikánka
06.03.19,16:18
Este kuk na zapad, ti stastnejsi mali aj taketo
babka - ježibabka
08.03.19,14:36
Bola som v PN u pani doktorky, tak som sa trochu túlala a doniesla som si toto, lebo mi nemá čo zavadzať:
Terezia13
08.03.19,19:50
mliečne bary - kto pamätá?
babka - ježibabka
09.03.19,19:56
Terezka chodili sme okolo zo školy do internátu. Kakavko a lúpačka. Mňám :)
kukučka
09.03.19,20:08
Skvelé šaláty* a najmä vaječný rezeň v KK, v bratislavskom vyprážaný syr so šalátom, prešovský automat a vedľa už neviem názov podniku ešte lepšie grilované kurčatá.
PS.
Na tie šaláty tu dávno boli recepty, nájde niekto?
lujza.j
09.03.19,20:21
Jój som si spomenula na famozny parížák a tie rožkyyy..mnaaam
afrikánka
09.03.19,20:29
V tých starých klasických Mliečákoch bolo kadečo dobré, dnes sa už také papanie nenájde.
buchač
09.03.19,20:33
Na tie šaláty tu dávno boli recepty, nájde niekto?
https://www.porada.sk/t107669-salaty.html
misoft
10.03.19,08:45
...................., prešovský automat a vedľa už neviem názov podniku ešte lepšie grilované kurčatá.......................
Myslíš tento https://lnk.sk/IRW6 ? Naproti Bergerovi? To bol snáď najlepší bufet. A tuto bol Mliečny bar https://lnk.sk/hQU0 - teraz je tam banka.
Terezia13
10.03.19,16:43
Terezka chodili sme okolo zo školy do internátu. Kakavko a lúpačka. Mňám :)
babík nespomínaj! to bolo mňaaaaaaam a ešte jahodový koktail, ale predávali aj eskimá po 0,50 halierov
alaya1
10.03.19,17:26
...................., prešovský automat a vedľa už neviem názov podniku ešte lepšie grilované kurčatá.......................
Myslíš tento https://lnk.sk/IRW6 ? Naproti Bergerovi? To bol snáď najlepší bufet. A tuto bol Mliečny bar https://lnk.sk/hQU0 - teraz je tam banka.

Automat nebol miecny bar, tam sa stravovali prevazne robotnici, samoobsluha. Mliecby bar sa volal " gadzi bar "- od 6.00 hod fungoval, chodili tam prevazne studenti prichadzajuci na stredne skoly rano z dedin. Ale najlepsi jahodovy kokteil bol vedla LSU v polotovaroch.
misoft
10.03.19,17:38
Nebudem sa hádať, ale tu https://www.google.com/maps/@48.9964532,21.2410741,3a,15y,223.57h,87.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1srfpIWW8pUkoVT0Q13xfGwQ!2e0!7i1 3312!8i6656 mal môj otec obchod a preto vierm, že mliečny bar bot tak, ako som uviedol v druhom odkaze. Môžeš oponovať, ale 16 rokov som okolo toho chodil, takže to poznám.
Bacha - ja som KOŇAR! Odjakživa.... i miesto narodenia je tak uvedené - PO.
alaya1
10.03.19,17:41
Nebudem sa hádať, ale tu https://www.google.com/maps/@48.9964532,21.2410741,3a,15y,223.57h,87.52t/data=!3m6!1e1!3m4!1srfpIWW8pUkoVT0Q13xfGwQ!2e0!7i1 3312!8i6656 mal môj otec obchod a preto vierm, že mliečny bar bot tak, ako som uviedol v druhom odkaze. Môžeš oponovať, ale 16 rokov som okolo toho chodil, takže to poznám.
Bacha - ja som KOŇAR! Odjakživa.... i miesto narodenia je tak uvedené - PO.

Co ti je? Preco by som oponovala? Co si oznacil za mojej "mladej" ery sa volalo tak, ako som napisala,- gadži bar - ved som uviedla, ze to bol miecny bar. Aky mas problem, furt sa chces hadat ? :) :) Ja som chodila na kokteil jahodovy tam, kde som oznacila, ked som chodila vedla do brany na klavir. Do -gadži baru - som nechodila.
alaya1
10.03.19,18:04
misoft
10.03.19,18:08
Ok, Ok. Dospeli sme k poznaniu. My sme to volali mliečňak, tam chodili len mliečňaci :D, naša zastávka bola Automat (po škole, alebo pred školou = 1 pivko, šak som si aj vypočul od otca, keď som k nemu do predajne prišiel - Zase si mal jedno? )
Terezia13
15.03.19,18:00
:)nostalgia
misoft
16.03.19,07:08
Koňare - kto si zaspomína?
Toto fotené otcom v čase, keď Sídlisko III bolo nové (teraz je tam skoro les :D) -bez stromov (len zopár), výhľad všade. Teraz je to ako vo Fínsku, alebo Švédsku - paneláky niekedy utopené medzi stromami.
alaya1
16.03.19,07:46
Koňare - kto si zaspomína?
Toto fotené otcom v čase, keď Sídlisko III bolo nové (teraz je tam skoro les :D) -bez stromov (len zopár), výhľad všade. Teraz je to ako vo Fínsku, alebo Švédsku - paneláky niekedy utopené medzi stromami.

Mukacevska :)....posli to, ak ocko dovoli na FB Presovska historia, potesia sa mnohi pamatnici...:)

V jednom z okien na jednej z fotiek som mala svoj prvy bytik, to boli studentske krasne casy :)
misoft
16.03.19,09:27
Aha - https://kroniky.presov.sk/ - toto je tiež zaujímavé.....

A ešte niečo....
alaya1
16.03.19,10:05
Krasne zabery, zasluzia si publikovanie.
afrikánka
16.03.19,10:06
alaya1
18.03.19,06:05
Koňare - kto si zaspomína?
Toto fotené otcom v čase, keď Sídlisko III bolo nové (teraz je tam skoro les :D) -bez stromov (len zopár), výhľad všade. Teraz je to ako vo Fínsku, alebo Švédsku - paneláky niekedy utopené medzi stromami.

Mukacevska :)....posli to, ak ocko dovoli na FB Presovska historia, potesia sa mnohi pamatnici...:)

V jednom z okien na jednej z fotiek som mala svoj prvy bytik, to boli studentske krasne casy :)

Pocuvaj, Buchac- ze s tym ty nesuhlasis nemeni nic na tom, ze ta ulica sa tak vola, a aj ze som niekde tam byvala.....a ze som mala krasne studentske casy? nesuhlas, aj tak take boli - zavist je svina, ze???? :) :) :)..
bettylou
20.03.19,03:49
Este kuk na zapad, ti stastnejsi mali aj taketo

Nee, tých šťastnejších matky a otcovia na hrudi nosili..:)
Terezia13
21.03.19,19:16
robené s láskou
afrikánka
22.03.19,10:44
Dnes máme svetový deň vody, tak som si zaspomínala na detstvo, čo som ešte stihla vidieť, alebo počula, ako sa kedysi namáhavo získavala voda a ako sa pralo na potoku...v zime sa vyrúbal do ľadu otvor a tak sa pláchalo prádlo. Ale to už boli spomienky mojej babiny.
alaya1
22.03.19,18:17
alaya1
23.03.19,17:29
kukučka
23.03.19,20:06
Ak sa nemýlim, prvé v Bratislave a druhé v okrese Poprad, lebo Svetový pohár na Skalnatom, hľadať sa mi nechce
afrikánka
29.03.19,09:05
Den ucitelov...vsetko naj...
Spomienka na skolu pre tych naj...
afrikánka
30.03.19,12:32
Bratislava 1975

Žiadne "vzrúšo"...;)
misoft
31.03.19,07:52
Chcete spomínať? Tak spomínajte!
https://vtedy.tasr.sk/browse
afrikánka
31.03.19,12:27
Chcete spomínať? Tak spomínajte!
https://vtedy.tasr.sk/browse
Máme na čo? Nič tam nie je vidieť...:confused:
misoft
31.03.19,12:33
Aha - potom len vybrať a pozerať....
afrikánka
31.03.19,12:47
Tak ja pridam nieco krajsejsie...modu nasich mamiciek.
50te roky...
babka - ježibabka
31.03.19,17:27
Terezia13
04.04.19,17:34
pokoj a pohoda
afrikánka
04.04.19,17:40
Niečo na porovnanie...nebolo to elegantnejšie, ako dnes?
alaya1
06.04.19,18:07
afrikánka
10.04.19,15:47
Starosloviansky zvyk "Vynasanie Mureny", rozlucka so zimou.
Vykonavany na "Smrtnu nedelu", dva tyzdne pred Velkou nocov.
vicktor
11.04.19,07:53
vicktor
12.04.19,09:09
Dobrý den majore Gagarine
Tak jsme se tedy už dočkali
Celý svět připil vám rudým vínem
Lidé vám ze zdola mávali.

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/gustav-brom/pozdrav-astronautovi-658120
misoft
12.04.19,09:13
alaya1
12.04.19,15:50
alaya1
13.04.19,07:19
bettylou
15.04.19,13:27
afrikánka
15.04.19,16:22
Kto si neotlkol, tak este ma;)

Ja tie plechace zboznujem a stale ich aj pouzivam v oboch kuchynkach...plastove misky som davno odstavila.
Male otuky sa daju opravit lakom na nechty, ibaze tie uz iba na dekoraciu...
babka - ježibabka
15.04.19,17:28
Smaltovaný riad aj ja ešte používam. Musím ísť urobiť kontrolu, alaya mi asi ukradla :D tú bielu misku. Presne tak otlčená je aj moja. Galetku z afrikánkinej fotky mám tiež. Robievala som do nej sirup, aj vanglíky ešte mám, kýble tiež. Miska s deklom z obr. 3 je ruská. Mám takú tmavozelenú so zlatým pásikom. Aj nejaké ruské hrnce by sa ešte našli. Na opravu otlčených miest bol dostať sprej. U nás asi menej, ale kolegovia nosili z Čiech. Možno by sa ešte niekde u nás našiel. Manžel používal na striekanie - obnovu opravených budíkov.
afrikánka
15.04.19,18:09
Tiez musis mat vsetko:D
Trochu ta poopravim...ta zelena miska, je nasa a nie ruska. Vsetky kusy su zrejme Filakovo.
Biele misy, galetku, formu na bábovku (je na veľkú bábovku, ale trochu prihára:mad:), vandel mam od maminy, sitko a mini obedar po babke, ostatne som si kupila sama...daaavno, ako mlada gazdina.:)

Aha a je tam aj datum vyroby
Pre chulostivych...to nie je ufulane, iba stopy pouzivania;)
babka - ježibabka
15.04.19,20:28
Ešte idem nakuknúť. Alaye sa ospravedlňujem. Miska je doma. Pozrela som zároveň aj na tú zelenú misku. To sme kupovali ešte keď som robila v istej kompenzačno - predajnej akcii ako ruské výrobky. Hrnce sú stopercentne ruské. Synovi na Moravu som dala komplet súpravu zabalenú aj s ruským popisom. Táto miska má takisto ako aj Tvoja made in czechoslovakia. Aspoň som si to teraz overila :D a nebudem už šálit. Výrobca nie je uvedený. Ale ak sa dobre pamätám, tak bol aj český výrobca , myslím že Sfinx České Budějovice. A keď som sa už motala pri hrncoch, tak jeden z ruských je takýto:
afrikánka
16.04.19,18:39
Asi kazdy pamata...skakaci plechovy kohutik
afrikánka
18.04.19,13:09
Velkonocna vyzdoba nasich babiciek...v ramci jarneho upratovania
babka - ježibabka
20.04.19,10:52
Kto sa chystá do Brna a nemá navigáciu? Môžem poskytnúť mapu.
vicktor
23.04.19,05:41
Brno - hlavni mesto? To som este nepocul necital...
misoft
23.04.19,08:09
Brno - hlavni mesto? To som este nepocul necital...
No - tak si toho veľa nepočul - https://www.brno.cz/turista-volny-cas/historie-mesta/historie-mesta-brna
"Během třicetileté války se Brno stalo jediným hlavním městem Moravy a od roku 1641 byly v Brně trvale uloženy Zemské desky pro Moravu."
vicktor
23.04.19,08:24
Aha, je to mapka z polovice 17. storocia.
bettylou
23.04.19,09:16
afrikánka
23.04.19,20:01
.
afrikánka
27.04.19,08:06
Bratislavsky hrad 1947, isty cas tam bol aj amfiteáter
misoft
27.04.19,09:14
hádam pôjde trocha folklóru nášho slovenského

https://www.facebook.com/Slovieni/videos/2045482272387325/UzpfSTE4MDY0ODU5NDI6MTAyMTEyMDg1MDAwODc0Mzk/
A vieš, odkiaľ je tá "ukážka"? Z akého filmu? Ja to viem.
Oliwa
27.04.19,09:58
hádam pôjde trocha folklóru nášho slovenského

https://www.facebook.com/Slovieni/videos/2045482272387325/UzpfSTE4MDY0ODU5NDI6MTAyMTEyMDg1MDAwODc0Mzk/
A vieš, odkiaľ je tá "ukážka"? Z akého filmu? Ja to viem.
Rodná zem.
A ja viem, ako sa volá ten, čo na začiatku odstrčil tú dievčinu... :)
Rážov svokor...:D vlastným menom Štefan Nosáľ.
lujza.j
27.04.19,10:17
Amfik na hrade pamataju moji rodicia
afrikánka
27.04.19,12:33
A taketo fronty cakavali na kozusky,
aj na bicykle Favorit...a na kadeco ine.
To bolo radosti, ak sa nieco podarilo zohnat!:):o;)
misoft
27.04.19,15:17
Rodná zem.
A ja viem, ako sa volá ten, čo na začiatku odstrčil tú dievčinu... :)
Rážov svokor...:D vlastným menom Štefan Nosáľ.
Postupujete do dalšího kola beze ztráty desítky - Deset stupňů ke zlaté :D:D:D
babka - ježibabka
27.04.19,15:38
Ja som na kožuch náhodou nečakala, ale presne tak strihnutú károvanú sukňu ako má tá pani v strede som mala. Látka z podnikovej predajne Meriny Trenčín. Afri, isto to poznáš :D
Nie som si istá. Možno to bola predajňa OZETY. Bolo to už veľmi dávno
afrikánka
27.04.19,16:43
Jeee, ty mas postreh...aj ja som mala taku karo suknu.
Ta podnikova predajna v TN...ee, nechodila som tam, ved to mala kazda druha:rolleyes:, musela som na latky chodit do Blaaavy...OD Dunaj alebo pod Michalsku branu:---
afrikánka
27.04.19,16:49
OZETA mala konfekciu, latky nie.
Ak bola moznost sa dostat do skladov, tak sa dali kupit odevy na vyvoz...ale myslim, ze iba panske, mng, ako slobodny mladenec mal odtial biely balonak, aj oblek.
MERINA vyrabala latky
korela
27.04.19,17:20
Keď pozerám na tie údajné rady pred obchodmi, tak dnes by mnohí ľudia museli vystáť najprv rad na peniaze, aby si mohli kúpiť čokoľvek.
Bolo by vhodné napísať, o aké roky išlo. Pretože sa nedá naraz aj zbrojiť, aj zabezpečiť blahobyt pre obyvateľstvo. Priority štátov boli na úkor niečoho vždy, aj budú.
buchač
27.04.19,17:28
Keď pozerám na tie údajné rady pred obchodmi, tak dnes by mnohí ľudia museli vystáť najprv rad na peniaze, aby si mohli kúpiť čokoľvek.
Bolo by vhodné napísať, o aké roky išlo. Pretože sa nedá naraz aj zbrojiť, aj zabezpečiť blahobyt pre obyvateľstvo. Priority štátov boli na úkor niečoho vždy, aj budú.

Bingo !!!...ÚDAJNÉ šóóóry...v dobe, keď nič nebolo, keď platy boli o trte...keď, keď, keď...

Na fotke pred bicyklopredajňou je Škoda 105/120...podľa vodorovných zadných svetiel by som usudzoval, že taký ročník 1980...zo začiatku boli svetlá zvislé.
afrikánka
27.04.19,17:36
Ked preskumas tie fotky, podla oblecenia by som to odhadla 1975 +
Na duhej fotke sa uz objavuju mrkvace a siroky pulover...asi 1978?
Fotky su z BA
afrikánka
27.04.19,17:38
Musim sa smiat...buchac auta, ja handry
korela
27.04.19,17:44
Niekto mal látky ešte z Tiberghienky.
http://www.trencyklopedia.wz.sk/Tiberghien.html
Na systéme získavania zahraničných investorov sa veľa nezmenilo.
afrikánka
27.04.19,18:01
Bratia Tiberghien boli židia...tak akosi aj ostatní majitelia tovární v okolí.
korela
27.04.19,18:07
V BA sa v sedemdesiatych rokoch vytváral rad iba pred obchodom so zahraničnou tlačou, alebo sa to riešilo predplatným na celý rok.
Čo sa týka oblečenia som nevidela žiadne rady, osobne ma hnevalo iba to, že som musela obiehať mesto, aby som zohnala, čo som chcela. Strata času. Preto sme to časom riešili jednodňovými nákupmi v Budapešti a boli sme spokojne oblečení od hlavy po päty. Topánky zásadne vždy z dovoleniek. Niekedy aj oblečenie, niečo som pošila.
Túto nákupnú turistiku podporovali aj mnohé podniky a inštitúcie autobusmi. Takto som s ľuďmi z rodiny chodievala z dvoch.
Ešte aj v 60. a 70. rokoch i neskôr si ženy nechávali šiť šaty buď v salónoch vo väčších mestách alebo u krajčírok. Dnes nájsť strihovú službu v BA je nemožné, v Prahe možné. Látok bol vždy dostatok.
Aj sa prešívalo, salónom neprekážalo prešívať hoci i kabáty, takto som v puberte prišla ku kabátom tiež, bol by hriech tie kvalitné látky po mamách nevyužiť. Aj sa ušetrilo.
korela
27.04.19,18:16
Keď pozerám na tie údajné rady pred obchodmi, tak dnes by mnohí ľudia museli vystáť najprv rad na peniaze, aby si mohli kúpiť čokoľvek.
Bolo by vhodné napísať, o aké roky išlo. Pretože sa nedá naraz aj zbrojiť, aj zabezpečiť blahobyt pre obyvateľstvo. Priority štátov boli na úkor niečoho vždy, aj budú.

Bingo !!!...ÚDAJNÉ šóóóry...v dobe, keď nič nebolo, keď platy boli o trte...keď, keď, keď...

Na fotke pred bicyklopredajňou je Škoda 105/120...podľa vodorovných zadných svetiel by som usudzoval, že taký ročník 1980...zo začiatku boli svetlá zvislé.
Ja som nemala plat zlý, a to sme vtedy postupovali všetci rovnako z nástupných platov. A nebol rok, kedy by som nemala zvýšený plat.
Mali sme oveľa väčšiu kúpyschopnosť ako väčšina dnešných mladých ľudí,
hlavne potravín, oblečenia, aj spotrebného tovaru,elektroniku vyjmúc. Tá pre mňa nie je smerodajná pre nákupný košík. Kto súhlasil pri prechode na euro s daným kurzom, tak ...,
preto je väčšina národa tam kde je.
afrikánka
27.04.19,18:33
korela...ty poprieš aj foto, ktoré je z BA. Rady na Michalskej boli na velúrové kožuchy z Juhoslávie, na druhej fotke rady pred tovarom na Sobi, Favority, galusky, šijacie stroje, Babety...
V OD Dunaj bolo oddelenie s talianskymi odevami, doplnkami. Tovar dostávali v utorok, vždy bola slušná tlačenica, všetky lepšie kusy sa rozpredali do hodiny.
Tuzex som neriešila, predávala tam moja sesternica
babka - ježibabka
27.04.19,18:42
Ked preskumas tie fotky, podla oblecenia by som to odhadla 1975 +
Na duhej fotke sa uz objavuju mrkvace a siroky pulover...asi 1978?
Fotky su z BA
Tie roky si zrejme odhadla dobre. Mohlo to byť vtedy. A rovnaké sukne sme nemali. Každá jedna bola originál. Chodili sme služobne raz za mesiac na Slovakotex a popritom sme priniesli haldy zbytkových látok z výroby, ktoré sa predávali v tej predajni. Manžel mal odtiaľ tiež zopár oblekov. Občas sa nám niečo ušlo aj z novej kolekcie, ktorá z uzatvárania kontraktov išla do podnikovej predajne.
Keď som už v tom meste Matúša Čáka. Bola tam obrovská predajňa náhradných dielcov na výrobky ETA. Tam sme toho tiež vždy veľa nakúpili.
afrikánka
27.04.19,18:45
Jasné, že sme tie sukne nemali rovnaké...vtedy sa dávali šiť. Na bavlnené sukienky som si trúfla aj sama, ale vlnené látky išli do salónu, alebo krajčírke.
buchač
27.04.19,18:53
A nebol rok, kedy by som nemala zvýšený plat.


No nehovor...
To by ma teda fakt zaujímalo, že čo to bolo za zamestnanie, čo za firmu, čo za funkciu-zaradenie...a s akým vzdelaním...prisámfakt, zaujímalo by ma to.

Sú ešte možnosti :
- buď si vymýšľaš
- alebo si nepamätáš
- prípadne.......
afrikánka
27.04.19,19:03
THP pracovníkom sa platy zvyšovali postupne od nástupného, síce nie každý rok, ale dialo sa to, kým sa nedosiahol strop pre danú funkciu
jar88
28.04.19,07:46
Keď pozerám na tie údajné rady pred obchodmi, tak dnes by mnohí ľudia museli vystáť najprv rad na peniaze, aby si mohli kúpiť čokoľvek.
Bolo by vhodné napísať, o aké roky išlo. Pretože sa nedá naraz aj zbrojiť, aj zabezpečiť blahobyt pre obyvateľstvo. Priority štátov boli na úkor niečoho vždy, aj budú.

Presne o to išlo.
Nedokázali sme držať krok v príprave na útok, keď tej druhej strane stačilo investovať do obrany.
korela
28.04.19,08:15
A nebol rok, kedy by som nemala zvýšený plat.


No nehovor...
To by ma teda fakt zaujímalo, že čo to bolo za zamestnanie, čo za firmu, čo za funkciu-zaradenie...a s akým vzdelaním...prisámfakt, zaujímalo by ma to.

Sú ešte možnosti :
- buď si vymýšľaš
- alebo si nepamätáš
- prípadne.......
Dopíš, čo prípadne. :-)
afrikánka
28.04.19,08:35
.
bjuty smis
28.04.19,08:38
korela, úplne bežne boli rady aj v ba....
na farebný televízor...na favorita ( bicykel ), na simsona, alebo jawu....na spotrebnú elektroniku...na posratú ladu bol poradovník 10 rokov a ked sa zapisovalo, rad bol už od večera..

častokrát na tropické ovocie.....
jar88
28.04.19,08:53
A nebol rok, kedy by som nemala zvýšený plat.


No nehovor...
To by ma teda fakt zaujímalo, že čo to bolo za zamestnanie, čo za firmu, čo za funkciu-zaradenie...a s akým vzdelaním...prisámfakt, zaujímalo by ma to.

Sú ešte možnosti :
- buď si vymýšľaš
- alebo si nepamätáš
- prípadne.......
Dopíš, čo prípadne. :-)
- prípadne.....si oddane slúžila svojim papalášom.
Podobne, ako buchač, tým svojim chlebodárcom. Jeho len pobúrilo, že tebe priplácali stále lebo chceli a jemu priplácali len sem tam.
afrikánka
28.04.19,09:08
korela, úplne bežne boli rady aj v ba....
na farebný televízor...na favorita ( bicykel ), na simsona, alebo jawu....na spotrebnú elektroniku...na posratú ladu bol poradovník 10 rokov a ked sa zapisovalo, rad bol už od večera..

častokrát na tropické ovocie.....
.
jar88
28.04.19,09:26
Tu jasne vyargumentuje, že sme mali všetko, dokonca aj luxus a žiadne fronty.
https://www.youtube.com/watch?v=8C7AqRm6Z2k
Terezia13
28.04.19,18:27
vicktor
29.04.19,08:06
A taketo fronty cakavali na kozusky,
aj na bicykle Favorit...
Na 15te narodeniny som dostal peniaze a kupil som Favorit BEZ CAKANIA na prvy pokus. Ked som neskor pocuval kamaratov ze Favority sa nedaju zohnat, nechapal som.
Bolo to na zaciatku Stajnerky obchod Sijacie stroje - Bicykle. Spoluziak Ivan Mistrik (hercov syn) sa tam raz opytal, ci im dosli sijacie bicykle. Najskor onemeli a potom ho vyhnali. :D
Hned vedla bolo z jednej strany Foto-Kino a z druhej holicstvo.
afrikánka
30.04.19,12:41
Zdar pionier...
afrikánka
30.04.19,12:46
BA, byvala Februarka...kto sa vozil na tejto "eline" ?
Byval tam sprievodca, jazda 0,50 Kcs
lujza.j
30.04.19,18:18
Februarka...ach jó...máti tam robila....potom presla po "lavke" co isla ponad filialku a hajde dom na steinerku na vobjed:)
Mária27
30.04.19,19:05
misoft
30.04.19,19:24
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/9/15/1590169/1590169_1200x.jpg?rev=1
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/5/15/1586245/1586245_1200x.jpg?rev=1
Pozostatky mlynského náhonu v PO
pavol54
01.05.19,02:33
Zdar pionier...
Teraz si predstav že takto oblečení pionieri čakali na letisku v októbri Sovietskeho ministra a my sme boli vedľa nich v riadnej ústroji zodpovedajúcej obdobiu - v kabátoch.
buchač
01.05.19,05:17
Pozostatky mlynského náhonu v PO
... bývalý mlynský náhon v KE teraz .. ;)



http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/39485229.jpg
babka - ježibabka
01.05.19,05:49
Pavol, v takomto mundúre sa držala stráž na námestí pri tribúne keď zomrel K. Gottwald ( 14. marca 1953). Mňa to obišlo. Chodila som do školy v susednej obci a učitelia boli fajn. Rozhodli, že stráž budú držať iba miestni pionieri.
Nandrolon
01.05.19,06:33
Pozostatky mlynského náhonu v PO
... bývalý mlynský náhon v KE teraz .. ;)



http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/39485229.jpg
Tade jazdí Gumball? alebo iba zlá fotka?
afrikánka
01.05.19,06:55
1. MÁJ
afrikánka
01.05.19,09:51
Maj - vraj lasky cas
Ja neviem...toto este pamatate?;):D
Mária27
01.05.19,13:50
pavol54
01.05.19,13:59
bjuty smis
01.05.19,16:22
vicktor
02.05.19,06:15
1. MÁJ
To mas zo spolahliveho zdroja?
Pretoze sa mi nezda ze uz v roku 1946 sa niesli cervene hviezdy s kosakom a kladivom.
babka - ježibabka
02.05.19,08:20
Dobre ovládate počítač? Nepotrebuje niekto ťahák? :D
babka - ježibabka
02.05.19,08:26
Preukážka a týždenný cestovný lístok
babka - ježibabka
02.05.19,08:34
Telegram - pozvánka na svadbu
afrikánka
02.05.19,09:50
1. MÁJ
To mas zo spolahliveho zdroja?
Pretoze sa mi nezda ze uz v roku 1946 sa niesli cervene hviezdy s kosakom a kladivom.
Nie si z Blaaavy?
Mohol by si pamatat:---:D
afrikánka
02.05.19,09:51
.
misoft
02.05.19,13:39
1. MÁJ
To mas zo spolahliveho zdroja?
Pretoze sa mi nezda ze uz v roku 1946 sa niesli cervene hviezdy s kosakom a kladivom.
Nie si z Blaaavy?
Mohol by si pamatat:---:D
No asi takto..... ak sú to (tie prvé fotky) zo 45-teho - tak je to volovina - Blava bola oslobodená 4.4.1945 a POCHYBUJEM, že za necelý mesiac v Bratislave NEBOLI známky bojov, Všetky sú z 1946.
afrikánka
02.05.19,13:48
1. MÁJ
To mas zo spolahliveho zdroja?
Pretoze sa mi nezda ze uz v roku 1946 sa niesli cervene hviezdy s kosakom a kladivom.
Nie si z Blaaavy?
Mohol by si pamatat:---:D
No asi takto..... ak sú to (tie prvé fotky) zo 45-teho - tak je to volovina - Blava bola oslobodená 4.4.1945 a POCHYBUJEM, že za necelý mesiac v Bratislave NEBOLI známky bojov, Všetky sú z 1946.
To ja nieee:mee::eek::mee:
To ti novinari poplietli:(:D
misoft
02.05.19,16:17
To ja nieee:mee::eek::mee:
To ti novinari poplietli:(:D
Necitoval som, že ty - len som konštatoval... ohľadom fotiek...
afrikánka
04.05.19,10:59
To ja nieee:mee::eek::mee:
To ti novinari poplietli:(:D
Necitoval som, že ty - len som konštatoval... ohľadom fotiek...
Tak trochu som patrala...v BA sa bombardovali iba 3 ciele, vraj mesto bolo malo poskodene. Preto je mozne, ze fotky su spravne oznacene.
afrikánka
04.05.19,11:00
1960
afrikánka
04.05.19,11:04
Su este niekde?
Asi nie...
alaya1
04.05.19,11:17
korela
04.05.19,16:25
1. MÁJ
To mas zo spolahliveho zdroja?
Pretoze sa mi nezda ze uz v roku 1946 sa niesli cervene hviezdy s kosakom a kladivom.
Nie si z Blaaavy?
Mohol by si pamatat:---:D
No asi takto..... ak sú to (tie prvé fotky) zo 45-teho - tak je to volovina - Blava bola oslobodená 4.4.1945 a POCHYBUJEM, že za necelý mesiac v Bratislave NEBOLI známky bojov, Všetky sú z 1946.
Na našom dome ešte v 70. rokoch, :-) neviem prečo naši nenechali opraviť diery na brizolite na múroch od záhrady, z čoho usudzujem, že išlo najskôr o strely od Nemcov.
afrikánka
05.05.19,15:58
Skoro v kazdej spalni sv.obraz a sediaca babika
misoft
05.05.19,16:58
https://scontent.fbts4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/59635004_2557907744243195_3496719827010060288_n.jp g?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fbts4-1.fna&oh=e5e5e42b932cc3ca52f350f2bb80cc46&oe=5D758DC6
Takyto si pamatam este u nas v pivnici bol odlozeny :)
Tesla Sonet Duo - to bol kvalitný magneťák - elektrónkový. I my sme mali taký....
Terezia13
05.05.19,17:23
a kto večer na korze nosil magneťák na pleci a hulákal, ten bol frajer:D
afrikánka
05.05.19,17:33
Aj ja som bola frajerka, ako 10 rocnej mi v Brne kupili fotak a ja som s nim chodila do kostola...:---:D
Bol v koz.puzdre a ja som ho nosila preveseny na pleci, miesto kabelocky
vicktor
06.05.19,06:58
Tiez sme mali ten magnetofon. Kamarat mal mamu v Rozhlase a daroval nam kopu vyradenych pasok, ani som ich vsetky neprehral.
afrikánka
06.05.19,10:16
Asi v jedalni JRD?
Nandrolon
06.05.19,11:19
Drapačky. Zažil som. Išiel som s babkou. Toľko hrešenia za jeden neskorý večer som do dnes ešte nepočul. Bol som piatak na ZŠ.
babka - ježibabka
06.05.19,12:35
U nás sa nehrešilo, hovorilo sa o bosorkách a strašidlách. Ako deti sme sa potom veru báli aj nos vystrčiť za dvere.
babka - ježibabka
06.05.19,12:37
1960
Také sukne a ručníky sa nosili donedávna u nás.
terezamaria
06.05.19,13:00
Asi v jedalni JRD?
Chodila som s maminkou na driapačky, bolo tam vždy veselo, spievalo sa, rozprávalo o všetkom možnom, my ako decká sme počúvali, ani sme nedýchali, lebo všetko sme chceli vedieť....dostali sme horúci citrónový čaj, dospelé driapačky s rumom a párky a rožky, tam nám chutili oveľa lepšie ako doma. Vždy to bývalo v takom vtedajšom altánku so strechou.... na dvore :-) Tam sa driapalo pre všetky ženy, lebo to bola veľmi príjemná stavba ...pekná stodola?
afrikánka
06.05.19,13:12
Drapačky. Zažil som. Išiel som s babkou. Toľko hrešenia za jeden neskorý večer som do dnes ešte nepočul. Bol som piatak na ZŠ.
Ach jooo...takze ako piatak?
Dodnes si nezabudol, dobra pamat;):D
afrikánka
06.05.19,13:16
1960
Také sukne a ručníky sa nosili donedávna u nás.
Celkom fajn doba...jedina predstiz, mat safolovy rucnik z Ameriky
Mozno este, ze ktora ma aky vlniacik. Aj karovane boli:)
afrikánka
06.05.19,13:52
Aj ja som bola frajerka, ako 10 rocnej mi v Brne kupili fotak a ja som s nim chodila do kostola...:---:D
Bol v koz.puzdre a ja som ho nosila preveseny na pleci, miesto kabelocky
Dostala som do profilu otazku, ze kde som mala modliacu knizku...predsa v paprcke som ju zvierala, ta najmensejsia patrila mne:)
Ked na nu dnes pozeram, vidim ohryzene rozky...to som pocas sv.omse;)... a ze som aj preto nie jeden krat musela doma klacat:mee::D
vicktor
06.05.19,14:09
Potvrdenie o spolahlivosti
Nandrolon
06.05.19,15:20
Drapačky. Zažil som. Išiel som s babkou. Toľko hrešenia za jeden neskorý večer som do dnes ešte nepočul. Bol som piatak na ZŠ.
Ach jooo...takze ako piatak?
Dodnes si nezabudol, dobra pamat;):D
Preco by som mal na to zabudnut? Ved som to zazil iba 2x v zivote. Piatak prv bol uz skoro dospely clovek, ktory sam bez rodicov cestoval po okrese.
afrikánka
06.05.19,15:30
Drapačky. Zažil som. Išiel som s babkou. Toľko hrešenia za jeden neskorý večer som do dnes ešte nepočul. Bol som piatak na ZŠ.
Ach jooo...takze ako piatak?
Dodnes si nezabudol, dobra pamat;):D
Preco by som mal na to zabudnut? Ved som to zazil iba 2x v zivote. Piatak prv bol uz skoro dospely clovek, ktory sam bez rodicov cestoval po okrese.
To hresenie som myslelaaaa;):D
Nandrolon
06.05.19,15:47
jaaaaaaaaj :-))))))) ale ja v reale takmer vobec nehresim, neuveritelne.
afrikánka
06.05.19,18:02
Liptov...co v tych kosoch nosili...
Vie niekto?
babka - ježibabka
06.05.19,18:47
Kto je smädný? Dnes som išla okrem tejto ešte okolo dvoch takýchto studni. Možno nabudúce tie dve odfotím. Došla mi baterka vo foťáku
misoft
06.05.19,18:55
Z môjho archívu - studňa vľavo dole.... to BMW v strede - to bolo kedysi moje :D:D:D
afrikánka
06.05.19,19:25
A tu rumpale...
Obr.3...kedysi bola v dedine jedna studna-rumpal a tam vsetci chodili brat vodu, napajat dobytok, neskor boli piestove studne
misoft
06.05.19,19:59
Tá tretia = vahadlová studňa
Mária27
06.05.19,20:05
Jednotku stále máme, ale nepoužívame.
afrikánka
06.05.19,20:21
Tá tretia = vahadlová studňa
Diky za opravu;)
afrikánka
07.05.19,11:23
Bony, bony, bony...
afrikánka
07.05.19,11:28
Co dostali...Burdu, tvrde Sparty...?
kukučka
07.05.19,15:23
No chlapi sotva stoja v rade na Burdu.
sito
07.05.19,15:29
Kedysi boli rady pred stánkom. Teraz, teraz sú ľudia radi keď vidia stánok. :D
Tweety
07.05.19,15:32
Co dostali...Burdu, tvrde Sparty...?

No chlapi sotva stoja v rade na Burdu.
U nás sme napr. tak stáli v rade každý piatok na jedny veľmi obľúbené noviny, žiaľ už neviem názov. Niekedy sa mi ani neušli. Boli vo veľkom formáte ale obsah bol fajn čítanie na víkend. Aj som si ich dala preplatiť ale veľakrát neprišli alebo ich vybrali zo schránky.
sito
07.05.19,15:39
Že by Expres ?
Tweety
07.05.19,15:43
Že by Expres ?

Že by Expres ?

Že by Expres ?
Bingo. Aj môj polovičný mi to terazky potvrdil. A som si s tým lámala hlavu, stačilo sa len doma opýtať. :--- Niečo tu šarapatí, že cituje trikrát.
sito
07.05.19,15:48
Že by Expres ?

Že by Expres ?

Že by Expres ?
Bingo. Aj môj polovičný mi to terazky potvrdil. A som si s tým lámala hlavu, stačilo sa len doma opýtať. :--- Niečo tu šarapatí, že cituje trikrát.

Som ho odobieral do zániku, nezbieral. Škoda, že? :D
Tweety
07.05.19,16:02
Že by Expres ?

Že by Expres ?

Že by Expres ?
Bingo. Aj môj polovičný mi to terazky potvrdil. A som si s tým lámala hlavu, stačilo sa len doma opýtať. :--- Niečo tu šarapatí, že cituje trikrát.

Som ho odobieral do zániku, nezbieral. Škoda, že? :D
Veru škoda, ja som si odkladala ale pri sťahovaní sme sa toho zbavili.
buchač
07.05.19,16:04
No chlapi sotva stoja v rade na Burdu.
Zamysli sa nad stupídnosťou hentej fotky...a aj tej ohľadom Tuzexu.
Čo mi na nich nepasuje ?
sito
07.05.19,16:12
Že by Expres ?

Že by Expres ?

Že by Expres ?
Bingo. Aj môj polovičný mi to terazky potvrdil. A som si s tým lámala hlavu, stačilo sa len doma opýtať. :--- Niečo tu šarapatí, že cituje trikrát.

Som ho odobieral do zániku, nezbieral. Škoda, že? :D
Veru škoda, ja som si odkladala ale pri sťahovaní sme sa toho zbavili.

Veľa, veľmi veľa zaujímavých veci, aktualít a aj faktov v nich bolo. Nebol to bulvár ako dnes, sami des. Asi preto išli na dračku. Dnes sa noviny nekupujú ani keď má človek sračku, hnačku. Dosť je na trhu toaleťáčku. :D
pavol54
07.05.19,17:27
Co dostali...Burdu, tvrde Sparty...?

No chlapi sotva stoja v rade na Burdu.
U nás sme napr. tak stáli v rade každý piatok na jedny veľmi obľúbené noviny, žiaľ už neviem názov. Niekedy sa mi ani neušli. Boli vo veľkom formáte ale obsah bol fajn čítanie na víkend. Aj som si ich dala preplatiť ale veľakrát neprišli alebo ich vybrali zo schránky.
100+1
sito
07.05.19,17:33
Co dostali...Burdu, tvrde Sparty...?

No chlapi sotva stoja v rade na Burdu.
U nás sme napr. tak stáli v rade každý piatok na jedny veľmi obľúbené noviny, žiaľ už neviem názov. Niekedy sa mi ani neušli. Boli vo veľkom formáte ale obsah bol fajn čítanie na víkend. Aj som si ich dala preplatiť ale veľakrát neprišli alebo ich vybrali zo schránky.
100+1

To bol časopis. Expres boli noviny.
afrikánka
07.05.19,17:44
No chlapi sotva stoja v rade na Burdu.
Zamysli sa nad stupídnosťou hentej fotky...a aj tej ohľadom Tuzexu.
Čo mi na nich nepasuje ?
Ze by na nich chybal predaj nozikov?!
afrikánka
07.05.19,17:48
Izba...vraj na svadobnu noc.
buchač
07.05.19,18:11
No chlapi sotva stoja v rade na Burdu.
Zamysli sa nad stupídnosťou hentej fotky...a aj tej ohľadom Tuzexu.
Čo mi na nich nepasuje ?
Ze by na nich chybal predaj nozikov?!


Fotka zo stánkom ?
Veď je robená ráno, keď ľudia išli do roboty.
Ešte aj v dnešnej dobe sa vyskytne šóra pri stánku...
Burda sa veľmi nezvykla do bežného stánku dostať...túto dostávali skôr tie predajne s časopismi.
Sparty boli k dispo len v mäkkom balení...vyrábali ich v Spiškej Belej. Tie tvrdé z Kutnej Hory boli k dispo v reštauračných zariadeniach, baroch...

Tuzex ?
Ak by stáli priekupníci pred Tuzexom, v tom momente by ich brali poliši...nie je potrebné brať v úvahu film "Bony a klid"...


Zajebuješ ?
Nuž zajebuj do svojho starého...ten ani len nožik nevie nabrúsiť a nie ešte ho vyrobiť !!!
To foto nožíkov ? Pfujtajbl, podľa vizáže a cien je to smiešny fejk z Číny...to je tak akurát pre laikov tvojho rangu.
Kuwa...umelé parožie, umelé drevo, železo o hovne....a ten akože "damašek" za 18€ ma teda fest rozosmial....a takým bičakom by som ani len mačku nemal šancu podrezať.
afrikánka
07.05.19,18:42
Kto sa hlasi...?

Ty...sember 105474 minuskar, co sa ti zase nepaci na fotkach, co podpichujes, spekulujes.
Najlepsie by bolo uzavriet aj tuto temu, co myslis?!
Co ti to napisal admin, si zabudol?
Ine nerobis, len klebetis cez ss...podvratak.

K tym fotkam
Kto napisal, ze ta fronta pred PNS, je rano?
V Blaaave poobede cakaju na Vecernik. Mylis sa, ze Burdy nebyvali v stankoch...osobne som ich tam kupovavala, byvala to podpultovka. Taktiez sa mylis o tvrdych Spartach!!! Boli dostat v trafikach, nielen v baroch, tiez podpultovka. Tuzex...ano, stavali takto,
v BA, Piestanoch, Ziline...hocikto ich mohol nahodne odfotit.
Mozno je to foto od estebaka z jeho archivu, alebo zo spisov STB.

Noziky?
Iba holy fakt, ponuka z nedavnej minulosti...cca 2 tyzdne?!
afrikánka
07.05.19,18:45
Zboznost
afrikánka
07.05.19,18:59
No chlapi sotva stoja v rade na Burdu.
Zamysli sa nad stupídnosťou hentej fotky...a aj tej ohľadom Tuzexu.
Čo mi na nich nepasuje ?
Ze by na nich chybal predaj nozikov?!


Fotka zo stánkom ?
Veď je robená ráno, keď ľudia išli do roboty.
Ešte aj v dnešnej dobe sa vyskytne šóra pri stánku...
Burda sa veľmi nezvykla do bežného stánku dostať...túto dostávali skôr tie predajne s časopismi.
Sparty boli k dispo len v mäkkom balení...vyrábali ich v Spiškej Belej. Tie tvrdé z Kutnej Hory boli k dispo v reštauračných zariadeniach, baroch...

Tuzex ?
Ak by stáli priekupníci pred Tuzexom, v tom momente by ich brali poliši...nie je potrebné brať v úvahu film "Bony a klid"...


Zajebuješ ?
Nuž zajebuj do svojho starého...ten ani len nožik nevie nabrúsiť a nie ešte ho vyrobiť !!!
To foto nožíkov ? Pfujtajbl, podľa vizáže a cien je to smiešny fejk z Číny...to je tak akurát pre laikov tvojho rangu.
Kuwa...umelé parožie, umelé drevo, železo o hovne....a ten akože "damašek" za 18€ ma teda fest rozosmial....a takým bičakom by som ani len mačku nemal šancu podrezať.

Jooo, zaj.....;):D

Vždy až po tebe!!!!!!!!!!:D
afrikánka
07.05.19,20:01
[QUOTE="afrikánka"][QUOTE="buchač"]



Zajebuješ ?
Nuž zajebuj do svojho starého...ten ani len nožik nevie nabrúsiť a nie ešte ho vyrobiť !!!
To foto nožíkov ? Pfujtajbl, podľa vizáže a cien je to smiešny fejk z Číny...to je tak akurát pre laikov tvojho rangu.
Kuwa...umelé parožie, umelé drevo, železo o hovne....a ten akože "damašek" za 18€ ma teda fest rozosmial....a takým bičakom by som ani len mačku nemal šancu podrezať.
Už 7 mínusiek?!

:eek::D:D:D
misoft
08.05.19,06:14
Pche.... a gde sa Nazareti? A Status Kvo? A Slade? A Swít? Van Halen, Uriah Híp, Kvín?
:D:D:D
afrikánka
08.05.19,07:44
Pche.... a gde sa Nazareti? A Status Kvo? A Slade? A Swít? Van Halen, Uriah Híp, Kvín?
:D:D:D
Pche...a ja na takomto...:---
afrikánka
08.05.19,07:47
Siemens 1926...parada!
U koho je to odlozene v pivnici?
vlado 33
08.05.19,11:45
Pche.... a gde sa Nazareti? A Status Kvo? A Slade? A Swít? Van Halen, Uriah Híp, Kvín?
:D:D:D
Si iný level...
afrikánka
08.05.19,17:50
Ktory program pozerate... prvy, druhy?
misoft
08.05.19,20:24
bettylou
08.05.19,22:28
Pche.... a gde sa Nazareti? A Status Kvo? A Slade? A Swít? Van Halen, Uriah Híp, Kvín?
:D:D:D
chris norman a suzi quatro... :), deff lepard, jolly rotten sex pistols, damned, ramones...billy idol,
lubko6394
09.05.19,06:36
Mne sa minulý rok podarilo vidieť a počuť naživo: Sweet, Slade, Smokie, Deep Purple, Nazareth, Chris Norman, Suzi Quatro, Omega a Jaroslav Huťka. Chýba mi Mc Cartney a Garry Glitter. Led Zeppelin bola len kópia, ale zato s orchestrom. Na koncertoch veselo, akurát že to vyzeralo zavše ako geriatria na výlete...
Nandrolon
09.05.19,06:56
Ešte Vám tu chýbajú heavy metaloví králi Iron Maiden !
misoft
09.05.19,07:01
A Kiss.... Puhdys, Omega, Locomotiv GT..... ajajaj.... tých boloooooo......
afrikánka
09.05.19,07:09
A kde mate tramtarata ratataaa...;)
Dychovku:D
misoft
09.05.19,07:10
Šak dýchame - tak aj dychovka je.....:D:D:D

A čo takto výtvory "modernej sovietskej hudobnej tvorby"?
https://www.youtube.com/watch?v=2Z4m4lnjxkY

https://www.beruska8.cz/smajlici/smajlici2/70.gif
afrikánka
09.05.19,07:25
Co chces...hlas ma ako Tom Jones:---
misoft
09.05.19,07:28
Ale ten text, ten text....... stráááááááááášne zložitý a komplikovaný :D
sito
09.05.19,07:43
A aký je to sovieť? A prečo spieva po anglicky? :D
misoft
09.05.19,07:50
Anglicky? Niéééééééé. Buď esperantom, alebo nejakým nárečím Čukčov....;)
sito
09.05.19,07:59
:D Takže angličan mu nerozumie, leda že by sa naučil Čukčovčinu. Alebo čučo ... :D
misoft
09.05.19,08:01
ČUČO - alebo aj dunihlav, očipuči, krucipysk, HD2D, bolebruch..... :D:D:D
bettylou
09.05.19,08:10
pučak
afrikánka
09.05.19,08:37
Mne sa minulý rok podarilo vidieť a počuť naživo: Sweet, Slade, Smokie, Deep Purple, Nazareth, Chris Norman, Suzi Quatro, Omega a Jaroslav Huťka. Chýba mi Mc Cartney a Garry Glitter. Led Zeppelin bola len kópia, ale zato s orchestrom. Na koncertoch veselo, akurát že to vyzeralo zavše ako geriatria na výlete...:D:D:D
misoft
09.05.19,13:50
Mne sa minulý rok podarilo vidieť a počuť naživo: Sweet, Slade, Smokie, Deep Purple, Nazareth, Chris Norman, Suzi Quatro, Omega a Jaroslav Huťka. Chýba mi Mc Cartney a Garry Glitter. Led Zeppelin bola len kópia, ale zato s orchestrom. Na koncertoch veselo, akurát že to vyzeralo zavše ako geriatria na výlete...
No nevrav... a kdeže si to videl? Slade - Brno? Sweet - Trenčín, Brno? Deep Purple - Brno? Suzi - Sereď?
afrikánka
09.05.19,16:31
Mne sa minulý rok podarilo vidieť a počuť naživo: Sweet, Slade, Smokie, Deep Purple, Nazareth, Chris Norman, Suzi Quatro, Omega a Jaroslav Huťka. Chýba mi Mc Cartney a Garry Glitter. Led Zeppelin bola len kópia, ale zato s orchestrom. Na koncertoch veselo, akurát že to vyzeralo zavše ako geriatria na výlete...
No nevrav... a kdeže si to videl? Slade - Brno? Sweet - Trenčín, Brno? Deep Purple - Brno? Suzi - Sereď?
Mna pobavila "geriatria na vylete"
afrikánka
09.05.19,16:33
.
Terezia13
09.05.19,19:41
som pamätník, ale na toto sa nepamätám
afrikánka
09.05.19,19:54
Nebude to domáca pálenica?
babka - ježibabka
09.05.19,20:05
Nebude to domáca pálenica?

som pamätník, ale na toto sa nepamätám
Bingóóó. Však to sa robilo na tajnáša. Dieťa sa vtedy vystrčilo pred bránu, aby nikoho domov nepustilo. To každému okoloidúcemu povedalo: Naša mama neny doma, varí pálenovú polievku. Suseda takto často spomína mladšiu dcéru Majku.
buchač
09.05.19,20:15
som pamätník, ale na toto sa nepamätám
Ty ešte veľa nepamätáš....;)

Videl som na vlastné oči...kámoš takto v paneláku pálil....kúúúúwa, to bol smrad, aj napriek prievanu.
Som veľmi rýchlo odtiaľ odišiel...lebo ak by to eblo, tak v tom momente zväčšenie bytu.
pavol54
09.05.19,20:33
som pamätník, ale na toto sa nepamätám
komplikovaná výrobná technológia jednoduchšia: hrniec v hrnci pod lavórom
korela
09.05.19,22:48
Mne sa minulý rok podarilo vidieť a počuť naživo: Sweet, Slade, Smokie, Deep Purple, Nazareth, Chris Norman, Suzi Quatro, Omega a Jaroslav Huťka. Chýba mi Mc Cartney a Garry Glitter. Led Zeppelin bola len kópia, ale zato s orchestrom. Na koncertoch veselo, akurát že to vyzeralo zavše ako geriatria na výlete...
Akoby tu na Porade nebol geriatrický krúžok. :-) Richardovi sa nesnívalo, do čoho sa mu web pretransformuje. Ale, veď to bude zasa iba dočasné, kým sa postupne nepoodchádza.
Keď tu dala Alaya1 pred pár dňami tých psíkov na detskej onkológii, spomenula som si, ako som sa dostala po kúpe môjho čerstvého šteniatka do nedobrého stavu a vtedy syn, ťažký psychológ, sa na do mňa postavil a lakonicky mi oznámil, že nech si uvedomím, kto sa bude o neho starať, keď sa pominiem. A vtedy mi prišlo psíka (nie syna) nesmierne ľúto, a začala som podnikať kroky k prežitiu.
Tak verím, že aj tie detičky naberú novú chuť do života. To želám všetkým zúčastneným na projekte.
korela
09.05.19,23:08
som pamätník, ale na toto sa nepamätám
Pamätám si aj na modrý baliaci papier, do ktorého sme si všetci balili zošity a učebnice, a lepili na ne krásne štítky pre meno a vyučovací predmet.
Od ulice sme mali rolety, od záhradnej strany nie, ak sa tatko pustil do tejto práce vždy až večer po mojom zaľahnutí, tak oblepil týmto papierom všetky zadné okná. Pre istotu, 50. roky. Potom s tým prestal, a začal vyrábať domáce likéry. To boli farby!
korela
09.05.19,23:54
Ale ten text, ten text....... stráááááááááášne zložitý a komplikovaný :D
Zabudli ste na džez?
.
https://www.youtube.com/watch?v=SufuzD9qMxY iba v rýchlejšom podaní.
lubko6394
10.05.19,05:40
Mne sa minulý rok podarilo vidieť a počuť naživo: Sweet, Slade, Smokie, Deep Purple, Nazareth, Chris Norman, Suzi Quatro, Omega a Jaroslav Huťka. Chýba mi Mc Cartney a Garry Glitter. Led Zeppelin bola len kópia, ale zato s orchestrom. Na koncertoch veselo, akurát že to vyzeralo zavše ako geriatria na výlete...
No nevrav... a kdeže si to videl? Slade - Brno? Sweet - Trenčín, Brno? Deep Purple - Brno? Suzi - Sereď?
Sweet - Trenčín, Slade - Praha, Smokie - Buchlovice, Deep purple - Brno, Nazareth Viedeň, Chris Norman - Brno, Suzi Quatro - Regensburg a Trenčín, Omega - Levice, Huťka - Nové Mesto nad Váhom
afrikánka
10.05.19,11:49
Mne sa minulý rok podarilo vidieť a počuť naživo: Sweet, Slade, Smokie, Deep Purple, Nazareth, Chris Norman, Suzi Quatro, Omega a Jaroslav Huťka. Chýba mi Mc Cartney a Garry Glitter. Led Zeppelin bola len kópia, ale zato s orchestrom. Na koncertoch veselo, akurát že to vyzeralo zavše ako geriatria na výlete...
Akoby tu na Porade nebol geriatrický krúžok. :-) Richardovi sa nesnívalo, do čoho sa mu web pretransformuje. Ale, veď to bude zasa iba dočasné, kým sa postupne nepoodchádza.
Keď tu dala Alaya1 pred pár dňami tých psíkov na detskej onkológii, spomenula som si, ako som sa dostala po kúpe môjho čerstvého šteniatka do nedobrého stavu a vtedy syn, ťažký psychológ, sa na do mňa postavil a lakonicky mi oznámil, že nech si uvedomím, kto sa bude o neho starať, keď sa pominiem. A vtedy mi prišlo psíka (nie syna) nesmierne ľúto, a začala som podnikať kroky k prežitiu.
Tak verím, že aj tie detičky naberú novú chuť do života. To želám všetkým zúčastneným na projekte.
.
afrikánka
10.05.19,14:01
.
afrikánka
10.05.19,14:09
Socialisticke kupelne, kto nemenil, aj dnes su dobre
Tweety
10.05.19,14:11
Socialisticke kupelne, kto nemenil, aj dnes su dobre
S otočným umývadlom, to ako u nás raz dávno. Aj s rovnakou práčkou iba, že bola umiestnená opačne pri druhých dverách a s hadicou priamo do vane.
pavol54
10.05.19,14:14
Socialisticke kupelne, kto nemenil, aj dnes su dobre
tú tatranskú kozu sme mali tiež, keď sa deti odplienkovali išla het, miesto nej vtedy úzkoprofilová klasika romo kombi
afrikánka
10.05.19,15:54
Mali ste, ci skôr kupovali detom?
bettylou
10.05.19,16:34
hrali, futbal aj hokej.. a kupelku takú ešče mám v byte, aj s otočným umývadlom, len skrinky už net
afrikánka
10.05.19,19:10
Aj ja som mala, ale starsi typ telky:---
misoft
10.05.19,20:24
afrikánka
10.05.19,20:55
No neviem...možno aj áno?:)
Určite bol biely
afrikánka
11.05.19,09:40
Kto to mal...hlasi sa niekto?;)
misoft
11.05.19,15:37
Ja nie - našťastie :D