Stylosk
28.12.10,22:27
Dobrý deň ,

vopred by som sa chcel ospravedlniť že píšem asi do zlej témy ale inú som tu nenašiel čo sa týka zamerania ...

Chcel som sa opýtať či sa dá prestúpiť zo školy (súkromnej) kt. je zameraná na informačné technológie na školu obchodnú poprípade gympel ...

Dá sa to ešte v tento čas , do polroka ?
Ak by to malo byť od polroka tak som počul o nejakých rozdielových skúškach , len neviem či sa vykonávajú písomne alebo ústne ...

Je to niekto taký kt. by mi pomohol , poprípade tiež tak prestúpil ?

Vopred ďakujem :)
zdenka131
28.12.10,21:36
Prestup je podmienený v prvom rade súhlasom riaditeľa strednej školy, na ktorú sa žiak hlási. Riaditeľ nie je povinný prijať takéhoto žiaka. Ak ide o žiaka stredného odbornej školy, ktorý sa pripravuje pre konkrétnu organizáciu, prestup prerokuje riaditeľ školy s touto organizáciou. Pokiaľ si prestup na inú strednú školu vyžaduje aj zmenu tejto organizácie, prestup žiaka povolí až po dohode s organizáciou, pre ktorú sa má žiak pripravovať.

Prestup na inú strednú školu na žiadosť žiaka sa povoľuje po vyjadrení zákonného zástupcu. Ak ide pri prestupe na inú strednú školu aj o zmenu študijného alebo učebného odboru, povoľuje ho riaditeľ strednej školy spravidla na začiatku školského roku.

Podmienkou na povolenie zmeny je zdravotná spôsobilosť žiaka na štúdium a spôsobilosť na vykonávanie povolania a úspešné vykonanie rozdielovej skúšky. Obsah, rozsah a termín rozdielovej skúšky určí riaditeľ strednej školy. Pokiaľ žiak prestupuje do rovnakého odboru, rozdielové skúšky škola zvyčajne nepožaduje.

https://www.iedu.sk/zivotne_situacie/prestup_na_inu_skolu/Stranky/StrednaSkola.aspx

http://ozene.zoznam.sk/cl/100285/249703/Ako-sa-da-prestupit-z-jednej-strednej-skoly-na-inu
Stylosk
01.01.11,20:45
Takže ak by ste mi mohli pomôcť aj inak ako týmito poučkami :)

Dalo by sa prestúpiť alebo nie ?
pepsikova
02.01.11,05:27
...všetko sa dá...len treba skúsiť,ísť za riaditeľom jednej i druhej školy a dohodnúť sa...
Silvernola
02.01.11,07:10
Ak si odpovedi nerozumel, na gympel sa radšej nehrab.
zdenka131
02.01.11,07:27
Takže ak by ste mi mohli pomôcť aj inak ako týmito poučkami :)

Dalo by sa prestúpiť alebo nie ?

Prestúpiť na inú strednú školu sa dá. Záleží to však od toho, či Ťa riaditeľ tej strednej školy, na ktorú chceš prestúpiť príjme. Nemusí Ťa prijať, zákon mu to neprikazuje.


mimotemyVo svojej predchádzajúcej odpovedi som nenapísala žiadnu poučku. Myslím si, že príspevok bol napísaný zrozumiteľne.
Stylosk
02.01.11,12:50
Ďakujem mnohokrát :) Ešte si to musím premyslieť a dobre uvážiť čo je pre mňa prioritou :)

Zdenka131: Prepáč , s tými poučkami som to tak nemyslel ale pýtal som sa objektívne a chcel som počuť váš názor , ďakujem za pochopenie :)