ibamarosko
29.12.10,00:17
Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať či je možné aby sme pracovníkovy s ktorým máme uzatvorenú iba dohodu o pracovnej činnosti (prípadne dohodu o vykonaný práce, nie pracovnú zmluvu) platili náhrady za využívanie jeho súkromného vozidla ktoré využíva pri tejto činnosti? s tým že by sme za toto vozidlo aj riadne zaplatili daň za motorové vozidlo? A aké iné náležitosti treba splniť aby to bolo v poriadku aj v podvojnom účtovníctve?
Ďakujem Vám.
truch
29.12.10,14:46
S pracovníkom dohodnite písomne, priamo v dohode, že bude používať vlastné vozidlo pre služobné účely. Daň za MV priznáte až pri ročnom zúčtovaní, nemáte oznamovaciu povinnosť.
Lubaba
29.12.10,17:26
S pracovníkom dohodnite písomne, priamo v dohode, že bude používať vlastné vozidlo pre služobné účely. Daň za MV priznáte až pri ročnom zúčtovaní, nemáte oznamovaciu povinnosť.

takže náhrady za používanie by sa platili ak sú"ošetrené" v zmluve podľa platných zákonov, ale ako si to myslela že pri ročnom zúčtovaní, čoho?
truch
29.12.10,19:03
Myslela som tým daňové priznanie k dani z motorových vozidiel, ktoré sa podáva v januári. Volám to "zúčtovanie" lebo platím celý rok preddavky a v januári mi buď vrátia-ak predám počas roku auto, alebo priplatím,ak si kúpim nové:)