gerdusha
29.12.10,07:40
Dobry den,
na nasej skole sa vedie dost velka debata o tom, do kolkej ma byt pracovna doba pocas prazdnin v pripade, ak nam zamestnavatel nezabezpeci obed. Ako je to u Vas? Ako by to malo byt? Poradite?
Vopred dakujem.
555555
29.12.10,06:44
Dobry den,
na nasej skole sa vedie dost velka debata o tom, do kolkej ma byt pracovna doba pocas prazdnin v pripade, ak nam zamestnavatel nezabezpeci obed. Ako je to u Vas? Ako by to malo byt? Poradite?
Vopred dakujem.Kdže vtedy nevarí školská jedáleň,my dostávame stravné lístky.Je na ne nárok zo zákona.
gerdusha
29.12.10,06:50
nase vedenie tvrdi, ze ak dostaneme stravne listky, pracovna doba je do 15,30. a to sa nam samozrejme pocas prazdnin nepaci, takze sme zvolili variant "bez obeda". otazne ale je, ze sa zase nemozeme nejako dohodnut, do kolkej je treba byt v praci. najma teraz, ked sa v skole len temperuje...
Chobot
29.12.10,09:33
Dobry den,
na nasej skole sa vedie dost velka debata o tom, do kolkej ma byt pracovna doba pocas prazdnin v pripade, ak nam zamestnavatel nezabezpeci obed. Ako je to u Vas? Ako by to malo byt? Poradite?
Vopred dakujem.

Pracovná doba nie je závislá od toho, či sa poskytne obed alebo nie. Zamestnávateľ stanovuje fond prac. času a ten je nemenný, pokiaľ zamestnávateľ nerozhodne inak.

Úplne inou vecou je povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť stravovanie zamestnancov. Buď zabezpečí priamo stravovanie, alebo poskytne stravné poukážky. Ak neposkytne stravu, treba žiadať, aby si túto povinnosť splnil. Nedá sa to ale kompenzovať skrátením pracovnej doby.

Ak nezabezpečil priamo obedy, môže napr. v nasledujúcom mesiaci zakúpiť gastrolískty na tie dni, kedy nebol zabezpečený obed. Zamestnanci ale nemôžu odísť skôr z práce preto, lebo nemajú v jedálni obed. O tom, že jedáleň počas prázdnin nefunguje predsa boli informovaní vopred a mohli sa zabezpečiť (priniesť si vlastnú stravu, kúpiť si niečo v najbližšom stravovacom zariadení, objednať si donášku stravy a pod.)
Chobot
29.12.10,09:35
nase vedenie tvrdi, ze ak dostaneme stravne listky, pracovna doba je do 15,30. a to sa nam samozrejme pocas prazdnin nepaci, takze sme zvolili variant "bez obeda". otazne ale je, ze sa zase nemozeme nejako dohodnut, do kolkej je treba byt v praci. najma teraz, ked sa v skole len temperuje...

Páči - nepáči - ste zamestnanci a vaša pracovná doba je 8 hodín!!!!

Aj bez obeda ste povinní byť na pracovisku celú pracovnú dobu!

Ak vás nadriadený pustí z práce skôr, môžete odísť. Neviem, prečo si vynucujete skorší odchod z práce :eek::eek::eek:!
ninla
29.12.10,12:03
nase vedenie tvrdi, ze ak dostaneme stravne listky, pracovna doba je do 15,30. a to sa nam samozrejme pocas prazdnin nepaci, takze sme zvolili variant "bez obeda". otazne ale je, ze sa zase nemozeme nejako dohodnut, do kolkej je treba byt v praci. najma teraz, ked sa v skole len temperuje...

Pokiaľ nevarí školská jedáleň, máte právo podľa platnej legislatívy na stravné lístky. My stravné lístky počas prázdnin, pokiaľ sme v škole, vždy dostaneme stravné lístky a neznamená, že tam musíme sedieť 8 hodin. Pred obedom ideme domov. Pokiaľ je počas prázdnin v škole pán školník a pani upratovačky aj im patria stravné lístky. To sa týka aj rôznych školských akcií počas prázdnin.
Janka 52
29.12.10,12:12
Pokiaľ nevarí školská jedáleň, máte právo podľa platnej legislatívy na stravné lístky. My stravné lístky počas prázdnin, pokiaľ sme v škole, vždy dostaneme stravné lístky a neznamená, že tam musíme sedieť 8 hodin. Pred obedom ideme domov. Pokiaľ je počas prázdnin v škole pán školník a pani upratovačky aj im patria stravné lístky. To sa týka aj rôznych školských akcií počas prázdnin.
Vyňaté zo ZP:
aby vznikol nárok na stravovanie, na svojom pravidelnom pracovisku je potrebné odpracovať viac ako štyri hodiny /§ 152 ZP/. A to sa niekto naobeduje doma, čiže nepracuje a ešte má k tomu aj stravný lístok?
Čo už k tomu môžeme dodať my, neučitelia. Mali sme si lepšie vybrať povolanie.
ninla
29.12.10,12:25
Vyňaté zo ZP:
aby vznikol nárok na stravovanie, na svojom pravidelnom pracovisku je potrebné odpracovať viac ako štyri hodiny /§ 152 ZP/. A to sa niekto naobeduje doma, čiže nepracuje a ešte má k tomu aj stravný lístok?
Čo už k tomu môžeme dodať my, neučitelia. Mali sme si lepšie vybrať povolanie.

Pokiaľ si počas prázdnin v škole splníme naše povinnosti, môžem odísť zo školy aj skôr, pretože do zvyšných 7,5 hodiny (0,5 hodiny obed) si vypočítam prácu na doma (tvorba plánov, tvorba výchovno-vzdelávacích programov, počas školského roka oprava písomiek, previerok). Zaberieme mi to určite viac času, ako tie dve hodinky, o ktoré odídem z práce skôr. Úväzok je 23 hodín týždenne.
zk24
29.12.10,12:32
U nas nie je ziadna restauracia naokoli otvorena, nemame sa kam ist najest, a aj tak sme povinni pracovat.... To akoze ked mi zamestnavatel nenavari, nemusim prist do prace? Co to ma s obedom?
Chobot
29.12.10,12:54
Pokiaľ si počas prázdnin v škole splníme naše povinnosti, môžem odísť zo školy aj skôr, pretože do zvyšných 7,5 hodiny (0,5 hodiny obed) si vypočítam prácu na doma (tvorba plánov, tvorba výchovno-vzdelávacích programov, počas školského roka oprava písomiek, previerok). Zaberieme mi to určite viac času, ako tie dve hodinky, o ktoré odídem z práce skôr. Úväzok je 23 hodín týždenne.

Tak cez prázdniny tých plánov natvoríš...
gabikao
30.12.10,12:19
tak moment, ja ucim tiez a este som stravny listok za to, ze som v skole cez prazdniny, nedostala. nase vedenie to riesi skratenou prac.dobou - 4 hod. a tym padom ziadne listky nedostavame a co tam potom, ze zostaneme aj dlhsie, ked treba dokoncovat papierovacky a pod.
takze netreba zavidiet ucitelom - tak ako vsade, niekde sa maju tak inde onak

chobot - preco si myslis ze cez prazdniny sa nedaju robit ucebne plany?
Vebi34
02.01.11,13:12
My v práci sme počas prázdnin celých 7,5hod a dostaneme stravné lístky na každý odpracovaný deň. Na predchádzajúcom pracovisku, aby nám zamestnanávateľ nemusel hradiť stravné lístky, keďže nám nemohol ani zabezpečiť stravu, sme boli v práci 4 hod. Aj keď to bolo v mnohých prípadoch dlhšie ako tie 4 hodiny, nepodarlo sa nám s tým nič urobiť. Ale zákoník platí pre všetkých. Čo na to vaše odbory?
gerdusha
02.01.11,18:13
odbory na nasej skole su uplna ale uplna fraska...