informatik
29.12.10,09:29
Vedel by ste mi niekto poradiť so štatistikou? Konkrétne s korelačným vzorcom. Vzorec ako taký mám, ale neviem, ako doň dosadiť známe premenné.:(
ryx=Σ nij.xi.yj - n.x.y (x a y aritm.priemer)
Nechápem tú prvú časť nij.xi.yj
Ja som si vypočítala každý súčin ni.xi a potom nj.yj ale neviem, ako tam mám zakonponovať to ostávajúce.:confused:
mzdarka renca
18.11.11,18:47
Ahojte,
sestra sa snaží vyhodnotiť ten dotazník, ktorí jej niektorí poraďáci pomohli vyplniť. Neviete niekto, ak v pripade viacerych moznosti odpovedi na danu otazku (vie, že kazda odpoved ma byt zapisana zvlast v kontingencnej tabulke)..t.j. v prvom stlpci (danej otazky) bude prva odpoved v druhom stlpci (danej otazky) bude dalsia mozna odpoved ..atd, alebo takym sposobom, ze kazda mozna odpoved (danej otazky)musi mat svoj stlpec a v nom sa zaznaci, ktory respondent v poradi na nu odpovedal. Dakujem
Stefan2005
18.11.11,19:00
prečítal som si otázku viackrát, nie som si istý, či som ju správne pochopil...

Ak už bude mať nahodené hodnoty v exceli, si myslím, že je možné urobiť prvú i druhú variantu, hoci si myslím, že zreteľ by sa mal klásť na vyhodnotenie otázok, a nie toho, kto ako odpovedal...
mzdarka renca
18.11.11,19:28
prečítal som si otázku viackrát, nie som si istý, či som ju správne pochopil...

Ak už bude mať nahodené hodnoty v exceli, si myslím, že je možné urobiť prvú i druhú variantu, hoci si myslím, že zreteľ by sa mal klásť na vyhodnotenie otázok, a nie toho, kto ako odpovedal...
ďakujem a už sem púšťam sestru, nech s tebou komunikuje ona

Ahoj, ja praveze potrebujem spravne dat do excelu tie odpovede a neviem akym sposobom, aby sa mi lahsie s nimi pracovalo...t.j. ak ma otazka napr. 5 možných odpovedí ( mozno odpovedať na viac možností), ci kazdu odpoved mam dat zlvlast do stlpca, resp. otazka č. 2 bude spracovana: ot_2a, ot_2b, ot_2c, ot_2d, ot_2e, pripadne ak respondenti odpovedali najviac na 3 z 5 mozných odpovedí, či mi postačia stlpce ot_2a, ot_2b, ot_2c? v prvom pripade sa zapisu do excelu na kazdu moznu odpoved (6 mozností)hodnoty, teda aj ak neoznačí/neodpovie číslom 0...v druhom pripade sa zapisu do stlpcov iba hodnoty jednotlivych odpovedi...Dakujem