max-m
29.12.10,10:27
Caute,
mam taku otazku: idem si zalozit s.r.o., kde budem zakladatelom a jedinym spolocnikom a konatelom, no pri vyhlaseni podla §112 som natrafil na tuto formulku: "Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti."
Aktualne je to pravda, no v priebehu pol roka si chcem zalozit este jednu s.r.o. (uplne iny predmet podnikania), kde budem taktiez zakladatelom a jedinym spolocnikom a konatelom.

Da sa to nejak obist, pripadne pouzit ine vyhlasenie pre zalozenie spolocnosti?

DIK.
zalobaba
29.12.10,09:39
Caute,
mam taku otazku: idem si zalozit s.r.o., kde budem zakladatelom a jedinym spolocnikom a konatelom, no pri vyhlaseni podla §112 som natrafil na tuto formulku: "Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 112 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti." ?????
Aktualne je to pravda, no v priebehu pol roka si chcem zalozit este jednu s.r.o. (uplne iny predmet podnikania), kde budem taktiez zakladatelom a jedinym spolocnikom a konatelom.

Da sa to nejak obist, pripadne pouzit ine vyhlasenie pre zalozenie spolocnosti?

DIK.

§ 105a
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.
Economic
29.12.10,10:29
§ 105a
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.


Vyhlásenie urob tak, že vyhlásiš, že nie si jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s. r.o. Žalobaba si to trošku poplietla. To znamená že v praxi môžeš byť jediným spoločníkom vo dvoch spoločnostiach, aj konateľom. No dovolím si Ťa upozorniť na to, že v takomto prípade Ti jedna sro ručiť druhej. Čiže z tohto pohľadu to nie je najlepšie riešenie. Aj keď možno jednu budeš mať možno ako platiteľa DPH a druhú neplatiteľa. Takto by to malo svoj význam. Tiež mám takých klientov.