seweranka
29.12.10,15:02
Dodrý deň,včera sa mi podarila vec,aká zatial ešte nikdy.Platila som bankovým prevodom Fa a namiesto z podnikatelského účtu som ju uhradila zo sporožira.Nie je to velka suma,ale predsa.Viete mi poradiť ako ju dostať do nákladov?Dakujem
danushka
29.12.10,14:45
Vo svojom účtovníctve vysporiadaj úhradu záväzku cez ID nepeňažným spôsobom.
K ID dolož kópiu výpisu zo sporožíra.
seweranka
29.12.10,15:11
Dakujem za radu,ID mám vystaviť až k 31.12. alebo môžem hned?
veronikasad
29.12.10,15:13
Dakujem za radu,ID mám vystaviť až k 31.12. alebo môžem hned?
s dátumom úhrady zo sporožíra
Stefan2005
29.12.10,15:21
Vo svojom účtovníctve vysporiadaj úhradu záväzku cez ID nepeňažným spôsobom....

ale šlo by to i peňažným spôsobom, že ?
danushka
29.12.10,15:38
ale šlo by to i peňažným spôsobom, že ?
Vŕta Ti v hlávke ten nepeňažný spôsob?...tak dajme tam teda slovné spojenie nepeňažná operácia :)
seweranka
29.12.10,15:44
No teraz ste ma už uplne poplietli,ja nie som až taka skusená,vysvetlite mi rozdiel?Ja by som to urobila:ID výdavok-prevádzková r.-nákup služieb,uzávierkový doklad.Alebo nie?
Stefan2005
29.12.10,15:47
Vŕta Ti v hlávke ten nepeňažný spôsob?...

nie, nevŕta :).
Len ma zaujíma, čo to možno urobiť aj peňažnou operáciou (v JÚ). Lebo v PÚ to tak zvyknem...
danushka
29.12.10,15:48
No teraz ste ma už uplne poplietli,ja nie som až taka skusená,vysvetlite mi rozdiel?
Seweranka, je to OK, nepeňažným spôsobom, či nepeňažnou operáciou vyrovnaj záväzok :D.
ID vystav ku dňu reálnej úhrady zo sporožíra.
danushka
29.12.10,15:51
nie, nevŕta :).
Len ma zaujíma, čo to možno urobiť aj peňažnou operáciou (v JÚ). Lebo v PÚ to tak zvyknem...
No a ako by sme to tedy peňažne v JÚ spravili?
Mne to takto prichádza najednoduchšie.

ID je zázračné:D:).
KvetkaK
29.12.10,15:53
No a ako by sme to tedy peňažne v JÚ spravili?
Mne to takto prichádza najednoduchšie.

ID je zázračné:D:).
Asi ma na mysli to, že by sa to dalo cez VPD a priložila by sa kópia výpisu zo sporožíra. Alebo sa mýlim?:rolleyes:
Stefan2005
29.12.10,15:53
No a ako by sme to tedy peňažne v JÚ spravili?
...

... žeby pokladňa výdaj, alebo prevod z podn. účtu na sporožíro?
danushka
29.12.10,15:56
No teraz ste ma už uplne poplietli,ja nie som až taka skusená,vysvetlite mi rozdiel?Ja by som to urobila:ID výdavok-prevádzková r.-nákup služieb,uzávierkový doklad.Alebo nie?

DFA si si predpokladám zaradila do knihy záväzkov, ktorú si už členila podľa nákupu.
ID dokladom, nepeňažnou operáciou dostaneš von tento záväzok a ten by sa ti mal zaradiť tam, kde si ho zadefinovala.

Ešte mi napadá, či nechceš prostriedky použité na úhradu tejto fa z osobného účtu dostať spät ?...vlastne si si požičala osobné peniaze na podnikanie...
danushka
29.12.10,15:59
Asi ma na mysli to, že by sa to dalo cez VPD a priložila by sa kópia výpisu zo sporožíra. Alebo sa mýlim?:rolleyes:


... žeby pokladňa výdaj, alebo prevod z podn. účtu na sporožíro?


No ale to už potom vrátime od podnikateľa pôžičku osobe, ktorá uhradila záväzok, či?
Preto ten nepeňažný ID, lebo Swetlušku dočista zmagoríme :D.
Stefan2005
29.12.10,16:54
...vlastne si si požičala osobné peniaze na podnikanie...

no práve


...Mne to takto prichádza najednoduchšie...lebo Swetlušku dočista zmagoríme...

... ak neberieme v úvahu o vklade podnikateľa, a prípadne o jeho vrátení, tak áno.

P.S. Swetluška nech toto už nečíta (alebo len nezáväzne) :). Ozaj, kto je Swetluška ?
danushka
29.12.10,17:00
:D...no tak to Štefan vidíš, seweranku som premenovala na mušku - Swetlušku :D

seweranka, prepáč :)
A už viac nečítaj :D