spelect
29.12.10,17:46
V Apríli tohto roku som so spoločnosťou UPC uzatvoril podľa nich platnú novú zmluvu cez telefón s ich obchodným partnerom na základe ich zavolania o zmenu služby. Keď, že doteraz neboli schopný mi dodať riadnu zmluvu na papieri, neviem ako sa brániť, keď nepoznám jednotlivé body zmluvy ako odstúpiť atď. Vie mi niekto poradiť či je táto zmluva na základe telefonického hovoru platná? a ak nie na akú inštitúciu sa obrátiť aby poradili. Ďakujem.
Mária27
29.12.10,20:06
Zmluva nemusí byť platne uzatvorená len písomne, a to nie je stanovené zákonom - napr. o prevode nehnuteľnosti musí byť písomná. Pravdepodobne si službu začal aj využívať, čím si uzatvorenie zmluvy potvrdil.
UPC má zverejnené podmienky ku každej službe. Ak si so službou súhlasil, predpokladá sa, že si ich poznal. Zvyknú si hovory zaznamenávať.
bubkoch
29.12.10,20:33
V Apríli tohto roku som so spoločnosťou UPC uzatvoril podľa nich platnú novú zmluvu cez telefón s ich obchodným partnerom na základe ich zavolania o zmenu služby. Keď, že doteraz neboli schopný mi dodať riadnu zmluvu na papieri, neviem ako sa brániť, keď nepoznám jednotlivé body zmluvy ako odstúpiť atď. Vie mi niekto poradiť či je táto zmluva na základe telefonického hovoru platná? a ak nie na akú inštitúciu sa obrátiť aby poradili. Ďakujem.

a voci comu sa chces branit ?

zmluva vratane podmienok odstupenia plati ako si ju pisomne uzavrel ... po telefone sa riesi a odsuhlasuje zmena ceny, viazanosti, programu ...hovory su nahravane, suhlas so zmenou vyjadreny po telefone sa povazuje za platny aj bez pisomneho potvrdenia ...