bibibo
29.12.10,20:32
Mám malý internetový obchod a účtovníčka mi dala košom. Zvládol by som spracovať všetky doklady a vyplniť štvrťročné hlásenie ? Firma nemá žiadného zamestnanca a doklady mám len vydané faktúry, dodávateľské faktúry a nejaké účty. Nemám firemné auto. Používam program Money, ktorý to tuším vie vytlačiť, ale ja si v ňom robím iba faktúry. Keby som tam doplnil všetky dodávateľské faktúry + účty, vedelo by mi to vytlačiť štvrťročné hlásenie ?
Lenka1979
29.12.10,19:37
Mám malý internetový obchod a účtovníčka mi dala košom. Zvládol by som spracovať všetky doklady a vyplniť štvrťročné hlásenie ? Firma nemá žiadného zamestnanca a doklady mám len vydané faktúry, dodávateľské faktúry a nejaké účty. Nemám firemné auto. Používam program Money, ktorý to tuším vie vytlačiť, ale ja si v ňom robím iba faktúry. Keby som tam doplnil všetky dodávateľské faktúry + účty, vedelo by mi to vytlačiť štvrťročné hlásenie ?

Aké štvrťročné hlásenie máš na mysli?
KEJKA
29.12.10,19:42
treba ovládať ten program.
Ale ak tam OF máš, tak máš aj DPH na výstupe.
Tlačivo môžeš vyplniť aj ručne.
DF si radšej nahod napr. do excelu v členení základ a DPH, to budeš mať podklad pre DPH na vstupe.
Toto zvládneš určite.
rozdiel je tvoja daňová povinnosť - údaje vpíš bud cez internet www.drsr.sk - online tlačivo, aby si tam nemal zbytočnú matematickú chybu.
Na skúšku si to môžeš potom nahodiť aj v MONEY, aspon si ujasníš, či sú alebo nie sú rozdiely.
Ked budeš postupovať opačne, možno minieš veša energie a výsledok nebude.
Čas máš do 25.1.2011.
bibibo
29.12.10,19:43
Nejaké štvrťročné hlásenie k dani. Každý štvrťrok mi to účtovníčka spracovala a zaplatil som nejakú daň tuším zo zisku.
Lenka1979
29.12.10,19:46
Nejaké štvrťročné hlásenie k dani. Každý štvrťrok mi to účtovníčka spracovala a zaplatil som nejakú daň tuším zo zisku.

Pravdepodobne to bude DPH... ak ten program ovládaš, tak to možno zvládneš... no radšej by som sa nespoliehala a dala by som to na Tvojom mieste robiť skúsenej účtovníčke...
KEJKA
29.12.10,19:46
nejako sa míňame s odpoveďami.
Tlačivo za II.Q. alebo III.Q. máš poruke? ja som to pochopila, že ide o DPH.
Nie je to hlásenie, ale daňové priznanie - tak je to aj na tom tlačive.
Použi ho ako vzor pre IV.Q., aby si vedel, ktoré riadky treba vyplniť.
bibibo
29.12.10,19:51
Áno, predchádzajúce mám. Je to Daňové priznanie daň z pridanej hodnoty
bibibo
29.12.10,19:56
Ako tak na to pozerám, tak to nie je nič zložité. Je aj nejaké ročné zúčtovanie ?
Lenka1979
29.12.10,20:01
Ako tak na to pozerám, tak to nie je nič zložité. Je aj nejaké ročné zúčtovanie ?

No,ak si trúfaš,tak to skús.... ročné zúčtovanie nie je, volá sa to Daňové priznanie k dani z príjmov, ktoré budeš podávať za rok 2010 do konca marca 2011.
KEJKA
29.12.10,20:02
len ak používaš koeficient, inak nie.
Ale čaká ťa daňové priznanie k dani z príjmu a výkazy......
takže účtovníčku hľadaj.
Bez urážky - košom si mohol dostať aj pre platobnú neschopnosť, alebo neporiadne odovzdávanie dokladov..... zamysli sa aj nad tým.
Dobrá účtovníčka nie je na zahodenie.
bibibo
29.12.10,20:07
Účtovníčka mi dala košom pre rodinné nezhody. Je to proste človek z mojej rodiny. Môžem si zaúčtovať účet, keď mám iba kópiu ?
KEJKA
29.12.10,20:30
môžeš pre šetrenie časom, ale vyžiadaj si z banky originál.
bibibo
29.12.10,21:54
Ok. Ďakujem zatiaľ za rady.
bibibo
01.01.11,10:42
Mám otázku. Keď som prijal dodávateľskú faktúru na konci roka 2010 ale zaplatím ju tento rok, mám to počítať do toho štvrťročného daňového priznania ?
7monika5
01.01.11,15:59
Mám otázku. Keď som prijal dodávateľskú faktúru na konci roka 2010 ale zaplatím ju tento rok, mám to počítať do toho štvrťročného daňového priznania ?

Do DPH priznania 4Q/2010 - daň na odpočet, inak výdavok roka 2011
nika.sum
01.01.11,16:36
Neviem, ci som nieco prehliadla, ale uctujete PU alebo JU? Ide o SZCO ale s.r.o.?
Rozalka
01.01.11,16:41
bibibo, odporúčam ti pre kľudný spánok, nájdi si účtovníčku.
bibibo
01.01.11,18:30
Neviem, ci som nieco prehliadla, ale uctujete PU alebo JU? Ide o SZCO ale s.r.o.?
Ide o PU.
Rozalka
01.01.11,18:57
Tak potom neváhaj ani minútu, nepotešilo by ma, keby si tu 30.3.2011 prosíkal o pomoc.
7monika5
01.01.11,20:20
Re: Štvrťročné daňové hlásenie
Citát:
Pôvodca textu príspevku: bibibo
Mám otázku. Keď som prijal dodávateľskú faktúru na konci roka 2010 ale zaplatím ju tento rok, mám to počítať do toho štvrťročného daňového priznania ?
Do DPH priznania 4Q/2010 - daň na odpočet, inak výdavok roka 2011
Opravujem: ak je PÚ, nie je výdavok roka 2011, ale náklad roka 2010 (tiež ale záleží o čo ide, nemusí byť...)
Treba vedieť za čo je faktúra
nika.sum
02.01.11,12:26
Ako tak na to pozerám, tak to nie je nič zložité. Je aj nejaké ročné zúčtovanie ?

Ako tu odznelo, hladajte si uctovnicku. Lebo ako ja pozeram, nemate ani paru o DPH a o ostatnom uctovani ani nehovorim. Ono to nie je o tom ze nieco nahodite do programu a ten to za Vas spravi. A nejde len o DPH, treba spravit kompletnu rocnu zavierku a DP k DzP. A ja velmi pochybujem, ze viete o com pisem...Prajem vsetko dobre do noveho roku.