zniceny
29.12.10,21:11
Dobrý deň,
ako zrušiť s.r.o? som jediny konateľ aj spoločnik ,rok sa nič nevykonava,firma ani nesidli na uvedenom sidle,nakolko ma rok neplatnu naj.zmluvu,nama ani menovy prepočet na euro,zakl.imanie 700 tis SK,ale je uplne na dne po vrateni aut leasingovke som nedostal nič tak som na dne,tzo znamena ze namam absolutne nič...nevim či mi pomože ličba na psychiatri-to myslim žiaľ važne
dragan.michal
29.12.10,20:18
však máš základné imanie nie? či je len fiktívne?
danushka
29.12.10,20:30
Počúvaj zniceny, bud rád, že nie si fyzická osoba, ale právnická, keby si bol FO, tak ručíš aj strechou nad hlavou.

Ak sa cítiš zle psychicky, tak treba navštíviť aj lekára, aby si mal nervičky pod kontrolou a to hovorím s úplnou vážnosťou, v prvom rade zdravie rieš a potom sa pusti do likvidácie SRO.

Treba si uvedomiť, že hosp. kríza utopila veľa firiem drobných, stredných a aj silných.
Ak spomínaš o vrátených autách leas. spoločnostiam, tak je dosť možné, že si podnikal v doprave a tá bola hádam najviac postihnutá krízou.

Hlavu hore !

http://www.porada.sk/t132325-likvidacia-s-r-o.html?highlight=likvid%E1cia
http://www.porada.sk/t103279-likvidacia-s-r-o.html?highlight=likvid%E1cia
http://www.porada.sk/t145242-likvidacia-vlastnej-firmy.html?highlight=likvid%E1cia
http://www.porada.sk/t8434-zrusenie-s-r-o.html?highlight=likvid%E1cia
http://www.porada.sk/t134325-rady-pri-krachu-firmy.html?highlight=likvid%E1cia
KEJKA
29.12.10,21:51
ja teraz ruším jednu sro - teda klientovi na jeho žiadosť.
Z tvojho príspevku nie je jasné, či chceš zrušiť sro, alebo sa sťažuješ, alebo?
sro sa dá zlikvidovať, prípadne odstúpiť podiel a zbaviť sa jej, peniaze však za ňu nedostaneš.
Tiež sú firmy, ktoré to urobia za teba.....
zniceny
30.12.10,11:07
ja teraz ruším jednu sro - teda klientovi na jeho žiadosť.
Z tvojho príspevku nie je jasné, či chceš zrušiť sro, alebo sa sťažuješ, alebo?
sro sa dá zlikvidovať, prípadne odstúpiť podiel a zbaviť sa jej, peniaze však za ňu nedostaneš.
Tiež sú firmy, ktoré to urobia za teba.....
Ano som v koncoch,za 1000 E ju dokaže zrušiť každy aj ja,ale tie peniaze nemam,som napisal,že som prišiel úplne o všetko!A keďže som konateľ nemam narok na podporu,nemam narok potom na príspevok na vytvorenie živnosti atď..no a kto sa vozil na mercedese ťažko pôjde do zavodu k pasu...žiaľ ľudia čo su zamestnanci a tí čo podnikajú maju diametralne rôzne myslenie...
zniceny
30.12.10,11:09
však máš základné imanie nie? či je len fiktívne?
nebolo fiktívne,ale keď človek oň príde tak už nie je "hmotné"
KEJKA
30.12.10,13:52
Ano som v koncoch,za 1000 E ju dokaže zrušiť každy aj ja,ale tie peniaze nemam,som napisal,že som prišiel úplne o všetko!A keďže som konateľ nemam narok na podporu,nemam narok potom na príspevok na vytvorenie živnosti atď..no a kto sa vozil na mercedese ťažko pôjde do zavodu k pasu...žiaľ ľudia čo su zamestnanci a tí čo podnikajú maju diametralne rôzne myslenie...
ty si sa vozil na mercedese?
a kde ho máš?
danushka
30.12.10,14:09
Ano som v koncoch,za 1000 E ju dokaže zrušiť každy aj ja,ale tie peniaze nemam,som napisal,že som prišiel úplne o všetko!A keďže som konateľ nemam narok na podporu,nemam narok potom na príspevok na vytvorenie živnosti atď..no a kto sa vozil na mercedese ťažko pôjde do zavodu k pasu...žiaľ ľudia čo su zamestnanci a tí čo podnikajú maju diametralne rôzne myslenie...

Takže si na dobrej ceste pochopiť zásadnú vec. Zamestnanca netreba podceňovať a zamestnávateľa zas preceňovať.

Mne je už dávno jasné, že ten kto jedáva obloženú bagetku, ťažko do seba natlačí suchý rožok. Ale keď si ten suchý rožok dáš, neumrieš od hladu.

Ak si na dne, máš voľbu.
Buď sa staneš bezdomovcom, alebo zamestnancom a pomaličky sa vyštveráš hore.
Od rožkov k bagete sa stále dá dostať.
Rada by som pripomenula aj to, že sú tieto riadky písané bez štipky irónie.
Jednoducho život je jeden z najťažších.
blavaciko
30.12.10,15:27
danushka velmi pekne napisane
danushka
30.12.10,15:29
:)
misomiso
30.12.10,15:39
Ano som v koncoch,za 1000 E ju dokaže zrušiť každy aj ja,ale tie peniaze nemam,som napisal,že som prišiel úplne o všetko!A keďže som konateľ nemam narok na podporu,nemam narok potom na príspevok na vytvorenie živnosti atď..no a kto sa vozil na mercedese ťažko pôjde do zavodu k pasu...žiaľ ľudia čo su zamestnanci a tí čo podnikajú maju diametralne rôzne myslenie...

Aj ja som sa vozil na Mercedese a uz sa nevozim. Tragediu z toho nerobim. Ak nevies zacat znova, hoci aj od nuly, tak si si ten Mercedes nikdy nezasluzil.
rastik000
30.12.10,15:44
Presne tak. Je nepodstatné na čom sa vozíš, podstatné je rozmýšľať do budúcnosti. Aj ja som sa vozil na firemnom luxusnom Audi, vozím sa stále ale o 10 rokov staršom. Myslím, že to je kompromis. Kúp starší Mercedes a ak sa Ťa niekto spýta na čom sa vozíš tak jednoducho povieš: "Na Mercedese"...A hotovo...
danushka
30.12.10,16:56
Aj ja som sa vozil na Mercedese a uz sa nevozim. Tragediu z toho nerobim. Ak nevies zacat znova, hoci aj od nuly, tak si si ten Mercedes nikdy nezasluzil.

Nie každý mal šťastie prežiť hospodársku krízu bez ujmy, nie sme tu na to, aby sme posudzovali, odsudzovali a moralizovali.

Pracujem v doprave a za posledné dva roky zaniklo práve vďaka kríze veľa dopravcov, ktorým ostali oči pre plač a ľudia sa psychicky zrútili. Prišli takmer o všetko, pretože im nezaplatili iní za ich služby a leasing. spoločnosti kamióny pobrali, naplnili svoje parky a sú do špiku kosti natlačené vrátenými autami.

Presne tí ľudia, ktorí dávali prácu iným, ostali bez pracovných prostriedkov s dlhmi v ZP, SP a DÚ, nepoplatenými mzdami...

Keď sa niekto kedysi vozil na mercedese, neznamená, že musel byť vychytralcom, nenažrancom a že jeho momentálny stav si spôsobil sám.

Vytráca sa z nás empatia ? Raz sme hore, raz sme dole. Niekto má toho šťastia viac, niekto zas menej.
A nie každý dokáže v zúfalstve triezvo uvažovať a vstať z kolien, najmä vtedy, keď je už poriadne psychicky rozložený.
Danielle369
30.12.10,17:23
Ano som v koncoch,za 1000 E ju dokaže zrušiť každy aj ja,ale tie peniaze nemam,som napisal,že som prišiel úplne o všetko!A keďže som konateľ nemam narok na podporu,nemam narok potom na príspevok na vytvorenie živnosti atď..no a kto sa vozil na mercedese ťažko pôjde do zavodu k pasu...žiaľ ľudia čo su zamestnanci a tí čo podnikajú maju diametralne rôzne myslenie...

Nevešaj hlavu,všetko sa dá riešiť. Popros tvoju účtovníčku nech ti dá sro " uspať ". zrušíš ju ked budeš mať peniaze....dohodni sa s nou že jej budeš v splátkach platit, rýchlo hladaj hoci aj brigádu ..vykladanie tovaru v hypermarketoch..zatni zuby a šplhaj hore.
zniceny
30.12.10,18:24
Takže si na dobrej ceste pochopiť zásadnú vec. Zamestnanca netreba podceňovať a zamestnávateľa zas preceňovať.

Mne je už dávno jasné, že ten kto jedáva obloženú bagetku, ťažko do seba natlačí suchý rožok. Ale keď si ten suchý rožok dáš, neumrieš od hladu.

Ak si na dne, máš voľbu.
Buď sa staneš bezdomovcom, alebo zamestnancom a pomaličky sa vyštveráš hore.
Od rožkov k bagete sa stále dá dostať.
Rada by som pripomenula aj to, že sú tieto riadky písané bez štipky irónie.
Jednoducho život je jeden z najťažších.
Dik za rady bez štipky irónie,asi taky "život"je lepšie nežiť...ide o sebarealizaciu,ja neplačem ani kaviarom ani za mercedesom...pre človeka je dôležtá sebarealizácia,no v tejto prehnitej,chorej a skorumpovanej spoločnosti je to asi už nemožne.
danushka
30.12.10,18:46
Dik za rady bez štipky irónie,asi taky "život"je lepšie nežiť...ide o sebarealizaciu,ja neplačem ani kaviarom ani za mercedesom...pre človeka je dôležtá sebarealizácia,no v tejto prehnitej,chorej a skorumpovanej spoločnosti je to asi už nemožne.

Si zdravý alebo chromý na vozíčku - odkázaný na pomoc iných ?
Vzchop sa !

Mala som muža alkoholika, makala som v troch prácach, aby som stíhala zaň platiť dlhy, pretože exekútori čakali ako dáki supi...
Vtedy som si myslela, že sa zbláznim, nechcelo sa mi žiť, ale predstava, čo bude s mojimi deťmi ma udržala nad vodou aj s antidepresívami.

Prestaň horekovať, choď k psychológovi a mysli na tých, čo ťa majú radi.
Len zbabelec utečie a to ty určite nie si !
Robotu si nájdeš ak budeš chcieť :) .
dragan.michal
30.12.10,18:55
Ak nemas ani zrusenie, tak vyskusak oslovit napriklad tuto spolocnost: http://www.lieb.sk/

Teraz sa mi zobrazili hore v reklamach cez Google.

ked uz nic, aspon ziskas konzultaciu zadarmo
misomiso
30.12.10,22:30
Nie každý mal šťastie prežiť hospodársku krízu bez ujmy, nie sme tu na to, aby sme posudzovali, odsudzovali a moralizovali.

Pracujem v doprave a za posledné dva roky zaniklo práve vďaka kríze veľa dopravcov, ktorým ostali oči pre plač a ľudia sa psychicky zrútili. Prišli takmer o všetko, pretože im nezaplatili iní za ich služby a leasing. spoločnosti kamióny pobrali, naplnili svoje parky a sú do špiku kosti natlačené vrátenými autami.

Presne tí ľudia, ktorí dávali prácu iným, ostali bez pracovných prostriedkov s dlhmi v ZP, SP a DÚ, nepoplatenými mzdami...

Keď sa niekto kedysi vozil na mercedese, neznamená, že musel byť vychytralcom, nenažrancom a že jeho momentálny stav si spôsobil sám.

Vytráca sa z nás empatia ? Raz sme hore, raz sme dole. Niekto má toho šťastia viac, niekto zas menej.
A nie každý dokáže v zúfalstve triezvo uvažovať a vstať z kolien, najmä vtedy, keď je už poriadne psychicky rozložený.

No ved ja som to nemyslel zle. No stale si myslim, ze ludia, ktori si naozaj zasluzia vozit sa v Mercedese by mali bych flexibilni a kreativni, mali by sa vediet prisposobit. To, ze su raz hore a raz dole by mali vediet brat ako samozrejmost. Nikomu nezelam nic zle, naopak. Clovek, ktory vybudoval firmu vdaka svojej sikovnosti ju nemoze mat problem vybudovat znova. Vela podnikatelom v r. 1948 zobrali vsetko, zachranili si holy zivot a v zahranici zacali znova.
zniceny
31.12.10,08:25
Nie každý mal šťastie prežiť hospodársku krízu bez ujmy, nie sme tu na to, aby sme posudzovali, odsudzovali a moralizovali.

Pracujem v doprave a za posledné dva roky zaniklo práve vďaka kríze veľa dopravcov, ktorým ostali oči pre plač a ľudia sa psychicky zrútili. Prišli takmer o všetko, pretože im nezaplatili iní za ich služby a leasing. spoločnosti kamióny pobrali, naplnili svoje parky a sú do špiku kosti natlačené vrátenými autami.

Presne tí ľudia, ktorí dávali prácu iným, ostali bez pracovných prostriedkov s dlhmi v ZP, SP a DÚ, nepoplatenými mzdami...

Keď sa niekto kedysi vozil na mercedese, neznamená, že musel byť vychytralcom, nenažrancom a že jeho momentálny stav si spôsobil sám.

Vytráca sa z nás empatia ? Raz sme hore, raz sme dole. Niekto má toho šťastia viac, niekto zas menej.
A nie každý dokáže v zúfalstve triezvo uvažovať a vstať z kolien, najmä vtedy, keď je už poriadne psychicky rozložený.
Asi tak....takže nikto k zrušeniu s.r.o asi žiaľ nič nevie...
zniceny
31.12.10,08:28
Si zdravý alebo chromý na vozíčku - odkázaný na pomoc iných ?
Vzchop sa !

Mala som muža alkoholika, makala som v troch prácach, aby som stíhala zaň platiť dlhy, pretože exekútori čakali ako dáki supi...
Vtedy som si myslela, že sa zbláznim, nechcelo sa mi žiť, ale predstava, čo bude s mojimi deťmi ma udržala nad vodou aj s antidepresívami.

Prestaň horekovať, choď k psychológovi a mysli na tých, čo ťa majú radi.
Len zbabelec utečie a to ty určite nie si !
Robotu si nájdeš ak budeš chcieť :) .
A to je O.K riešiť život andidepresivami?Tebe to fakt pomohlo?podnam ludi kto skonči u psychiatra je pre nich odpísaný "magor"žiaľ ľudia si mysli,že si dokonalosť sama o sebe,ale vidim koľko ľudí sa psychicky rúti na dno"aj ja"
zniceny
31.12.10,08:30
Aj ja som sa vozil na Mercedese a uz sa nevozim. Tragediu z toho nerobim. Ak nevies zacat znova, hoci aj od nuly, tak si si ten Mercedes nikdy nezasluzil.
Dik za príspevok "k veci".Neviem ako Ty ,ale ja som si naň zarobil vlastnou a poctivou pracou!!!nie špekulaciami ani spôsobom neplatenia faktur ani umyselným menenim a rušením firem...
KEJKA
31.12.10,08:33
Asi tak....takže nikto k zrušeniu s.r.o asi žiaľ nič nevie...
naozaj nie je jasné, či vo svojej situácii považuješ za prioritu zrušiť sro, alebo či nie je prioritou postaviť sa na nohy a bojovať /nemyslím, že nutne v rámci sro, ale ak si nevieš predstaviť zamestnanie, tak môžeš zmeniť predmet činnosti/
zrušenie - nič nie je jednoduchšie, napíšeš Rozhodnutie jediného spoločníka o zrušení firmy likvidáciou, určíš likvidátora - môžeš byť sám a rozhodnutie pošleš na OR spolu s návrhom na zápis zmien /sro - výmaz, sro v likvidácii - zápis/.
.............potom sa ozvi.
danushka
31.12.10,08:42
A to je O.K riešiť život andidepresivami?Tebe to fakt pomohlo?podnam ludi kto skonči u psychiatra je pre nich odpísaný "magor"žiaľ ľudia si mysli,že si dokonalosť sama o sebe,ale vidim koľko ľudí sa psychicky rúti na dno"aj ja"

Ja nie som dokonalá a ani by so ňou nechela byť;).
A ten kto navštívi psychológa, či psychiatra určite nie je magor, mať neurózu z neúspechu a byť psychotikom je veľmi veľký rozdiel.
Dokonca poznám aj schizofrenika, ktorý chce žiť a uvedomuje si svoje ochorenie, ale má motiváciu.
Predsudky človeka ničia.
Keby si trošku vyhľadal v témach, videl by si, že depresia postihuje skôr ľudí, ktorí berú život vážne a nechcú nechať veci len tak.
Depresia postihne skoro každého človeka v živote, ide len o silu osobnosti, ako s ňou naloží a či sa s ňou chce popasovať.

Odpovedalo Ti tu dosť ľudí a dokonca hneď na začiatku si dostal priložené linky, ako SRO zrušiť.
Samozrejme, že bez peňazí to nepôjde, ani kura na dvore zadarmo hrabať nebude.
Teraz neviem, či potrebuješ ľútosť, radu alebo si založil tému len tak, aby si sa pohrajkal :confused:.
Narážka na moju dokonalosť mnou preletela a neberiem ju vážne;).
KEJKA
31.12.10,08:52
fakt mi to pripadá divné, už len ten nick napovedá.......
nechcem rýpať, ak potrebuje človek pomoc, chytá sa všetkého.
Ale v poctivo zarobenom mercedese nemyslím, že musí byť totálne na mizine a totálne zničený..............
danushka
31.12.10,09:06
No vidíš to Kejka, ja jedného dňa umriem na svoju naivitu...
KEJKA
31.12.10,09:09
ja tiež tvrdím, že naivná som bola, som aj teraz a aj taká umriem......
zaujímavé, že vyjadrenie v tomto duchu počujem aj od niekoho iného.
misomiso
31.12.10,11:07
Dik za príspevok "k veci".Neviem ako Ty ,ale ja som si naň zarobil vlastnou a poctivou pracou!!!nie špekulaciami ani spôsobom neplatenia faktur ani umyselným menenim a rušením firem...

To ti rad verim. O to vacsiu sancu mas zacat znova, ak si zvyknuty tvrdo pracovat. Medzi vlastnictvom firmy a robotou pri pase je este vela priestoru, ako znova zacat.

Co sa tyka zrusenia firmy, podava sa nejaky navrh na sud, presne neporadim, sa m som to este neriesil. No neviem, preco to teraz povazujes za prioritu, ktora ta tak trapi. Ak firma nevykonava ziadnu cinnost, nebudes s nou mat v podstate ziadne naklady a zrusit ju mozes aj neskor. Ja by som prioritne riesil novy zaciatok.