malta
30.12.10,07:09
Dobrý deň,
živnostník prijal zálohu 29.12.2010 na služby,ktoré sa uskutočnia v roku 2011.Ako je to s preddavkom v JU? Ide o zdaniteľný príjem? Je platcom DPH a zo zálohy je povinný odviesť DPH, ale ide to do príjmu?
Tweety
30.12.10,07:10
Dobrý deň,
živnostník prijal zálohu 29.12.2010 na služby,ktoré sa uskutočnia v roku 2011.Ako je to s preddavkom v JU? Ide o zdaniteľný príjem? Je platcom DPH a zo zálohy je povinný odviesť DPH, ale ide to do príjmu?
Áno, je to zdaniteľný príjem, z ktorého musí odviesť DÚ dph.
malta
30.12.10,07:12
V ktorom parag. sa o tom píše?
Tweety
30.12.10,07:15
V ktorom parag. sa o tom píše?
V §19.
(4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
malta
30.12.10,07:17
Prepáč,ale myslíš zákon o DPH alebo zákon odani z príjmu?
Tweety
30.12.10,07:18
Prepáč,ale myslíš zákon o DPH alebo zákon odani z príjmu?
Veď si sa pýtala na dph, takže je to Zákon o dph. Preto som tam ani neuviedla, zdalo sa mi, že je to jasné, aj bez uvedenia.
malta
30.12.10,07:23
Ale mne skôr išlo o daň z príjmu-ovplyvňujúci alebo neovplyvň., či to ide do príjmu/POZD/
KEJKA
30.12.10,07:24
Veď si sa pýtala na dph, takže je to Zákon o dph. Preto som tam ani neuviedla, zdalo sa mi, že je to jasné, aj bez uvedenia.


Dobrý deň,
živnostník prijal zálohu 29.12.2010 na služby,ktoré sa uskutočnia v roku 2011.Ako je to s preddavkom v JU? Ide o zdaniteľný príjem? Je platcom DPH a zo zálohy je povinný odviesť DPH, ale ide to do príjmu?
nie - zadávateľka sa pýtala, či to ide do príjmu - logicky do zdaniteľného príjmu v zmysle ZDP.
DPH spomenula okrajovo, že to jej je jasné /musí odviesť DPH z prijatej platby/
Považujem zálohu za zdaniteľný príjem, ktorý musí zdaniť v zmysle ZDP.
V tejto oblasti boli zmeny, nie som v tom celkom doma, nech to potvrdí-vyvráti iný odborník.
malta
30.12.10,07:25
Veď práve o tie zmeny mi ide
Tweety
30.12.10,07:30
Ale mne skôr išlo o daň z príjmu-ovplyvňujúci alebo neovplyvň., či to ide do príjmu/POZD/
Ale veď som písala v prísp. č. 2, že je to zdaniteľný príjem podľa Zákona o dani z príjmu a musíš z neho odviesť dph podľa Zákona o dph.
malta
30.12.10,07:32
a pri tých zálohách sa niečo nemenilo?
KEJKA
30.12.10,07:32
Veď práve o tie zmeny mi ide
tie zmeny su cca dva roky staré............
Tweety
30.12.10,07:33
a pri tých zálohách sa niečo nemenilo?
Nemenilo.