studna@inmail.sk
30.12.10,09:49
Prosím o radu. Podal som na sro ktorá mi dlží peniaze cca 3 roky návrh na vydanie platobného rozkazu no odvolali sa s tým že vraj sme sa dohodli na splátkach. K žiadnej dohode o splátkach nedošlo a ani žiadnu splátku nezaplatili. Vyzerá to všetko tak že naťahujú čas a ktovie čo urobia s firmou. Môžem podať trestné oznámenie na konateľa firmy ktorý podal odvolanie s tým že zavádza zámerne súd alebo an niečo podobné a vymáhať tieto peniaze v prípade krachu firmy od konateľa ako od fyzickej osoby?
adam
30.12.10,09:42
Keď podali proti návrhu odpor, mal by prebehnúť súd. Tu by sa mali predložiť všetky dôkazy. K trestnému oznámeniu sa neviem vyjadriť, snáď sa vyjadria právnici...
studna@inmail.sk
30.12.10,09:57
Práve na ten súd sa čaká už rok, to je kameň úrazu celého prípadu. Medzitým môžu firmu zlikvidovať.
pepsikova
30.12.10,11:11
...takže:..súd schválil návrh na vydanie platobného rozkazu, voči ktorému majiteľ firmy podal odpor..a to celé sa stalo pred rokom?..vychádzam z toho, že ak tvrdíš, že na súd sa čaká už rok, v priebehu roka sa nič nestalo..môžeš ísť na súd a informovať sa, v akom štádiu je konanie..a môžeš aj podať trestné oznámenie na majiteľa,ale musíš v ňom uviesť číslo súdneho konania a číslo spisu- rozhodnutia o návrhu a v akej veci majiteľ podal zavádzajúce informácie súdu (dohoda o splátkach, ktorú ste neuzatvorili)..následne môžeš aj informovať súd- písomne, doporučene, že si na majiteľa podal trestné oznámenie vo veci zavádzajúcich informácií, ktoré súd neakceptoval a do súčasného času k nim právne nekonal...trvaj na tom, že s majiteľom si neuzavrel zmluvu o splátkach a žiadaj, nech ti predmetnú zmluvu ukáže,alebo nech ju doloží na súde...
(lebo aj tak si dosť benevolentný k svojim peniazom,keď ti dlhujú už 3 roky)
studna@inmail.sk
11.01.11,14:37
Nie že by som bol benevolentný ale čakal som čo príde zo súdu no nič sa nedeje fakt dosť dlho. Nemajú súdy nejaké termíny do ktorých by mali konať v takých veciach. Je to katastrofa čo sa to deje. Skúsim volať a uvidím čo sa deje. Ináč nieje niekde nejaký vzor na podanie trestného oznámenia v tejto veci, prípadne niečo všeobecné a prispôsobím to tomuto prípadu no netreba tam uviesť nejaké paragrafy čo porušil konateľ?