mironela
30.12.10,11:43
Podpísala som zmluvu na ďalší paušál a brala som si nový telefón s doplatkom 19€, chcela som to uhradiť kartou, alebo na faktúru, kedže to nebolo možné musela som si isť vybrať hotovosť s tým, že mi zatiaľ všetko pripravia. Keď som sa vrátila mala som už telefón zbalený, podpísala som zmluvu a odišla som. Doma som si do neho dala svoju kartu, bola v ňom však slabá baterka dala som ho teda nabíjať na 14 hodín. Potom som v ňom našla sms a čísla, ktoré nepatrili mne. Neskôr som zistila, že pred mesiacom mala daný telefón moja suseda a tá ho bola vrátiť, že sa rýchlo vybíja, no ona nemala ešte podpísaný paušál tak jej ho vymenili za iný.
Mobil aj po nabíjaní vydržal pol dňa. Bola som ho vrátiť do predajne s tým, že žiadam nový telefón na ktorý mám nárok a nie použitý, ktorý už niekto vrátil. Samozrejme popierali fakt, že je to ten istý mobil, ktorý vrátila moja suseda pred mesiacom a ja som to nemala ako dokázať. Jediné riešenie čo mi ponúkli bolo, že ho môžem reklamovať ako pokazený a čakať na vyjadrenie servisu. Po troch opravách mám nárok na nový inak nie, lebo výr.číslo je priradené k mojej zmluve a to sa nedá zrušiť.
Vie mi niekto poradiť čo s tým?
Ice dive
30.12.10,10:54
A susede dali mobil na dobre slovo? veď aj ona musi/musela mať dajaký doklad, že daný mobil odovzdali jej... t.j. vypýtal by som si doklad od susedy a šiel ho reklamovať ako použitý a predložil im susedine a svoje doklady s rovnakym vyrobnym cislom...
mironela
30.12.10,14:05
no práve, dali jej ho len tak, nemá o tom žiadny doklad
Stefan2005
30.12.10,14:30
predajca služieb určite robí kšefty, o ktorých operátor ani nemusí vedieť; treba napísať na neho sťažnosť a dokladovať stav vecí - prehlásenie tvoje, susedy a pripojiť dôkazový materiál - susedkyne sms a volané čísla - veď si nemohla písať / prijímať sms pred dátumom prevzatia MT....
Ice dive
30.12.10,16:58
no práve, dali jej ho len tak, nemá o tom žiadny doklad
no a to kde je taký predajca, že dá niekomu mobil len tak...??? veď ak sa nekupuje mobil v akcií s viazanosťou tak za neho pýtajú nehorázne peniaze... a ak je s nejakým smiešnym doplatkom, tak je nutné popodpisovať xy dokladov? záručný list k mobilu ako vyzerá? veď tam by mal byť uvedený dátum predaja... zhoduje sa tento s dátumom podpisu tvojej zmluvy? lebo myslím, že tvoja suseda musela tiež telefon prevziať a predajca by mal pri predaji minimálne skontrolovať výrobné číslo...
mironela
04.01.11,21:21
Ďakujem za rady :-)
Dnes mi už konečne dali nový mobil, ale to len preto, lebo ten reklamovali ako pokazený a zistili, že je neopraviteľný. Tak dúfam, že to už bude ok.