Jana Grofčíková
30.12.10,11:46
Chcem sa spýtať či môžem podať opravné daňové priznanie k DPH za 3Q , bez pokuty zákazník zle vystavil faktúru a my sme si DPH odrátali a mala byť bez DPH lebo to bol dovoz z tretej krajiny. Faktura bola vystavená v septembri.Zákazník navrhuje dobropis k októbru a vystaviť vo 4Q novú fa v oktobri ale to je už4Q , ale mne sa to nezdá veď keď príde daňová kontrola za 3Q tak ho mám zle. Nie je jednoduchšie podať opravné DP. máme aj tak nadmerný odpočet,
veronikasad
30.12.10,10:48
Chcem sa spýtať či môžem podať opravné daňové priznanie k DPH za 3Q , bez pokuty zákazník zle vystavil faktúru a my sme si DPH odrátali a mala byť bez DPH lebo to bol dovoz z tretej krajiny. Faktura bola vystavená v septembri.Zákazník navrhuje dobropis k októbru a vystaviť vo 4Q novú fa v oktobri ale to je už4Q , ale mne sa to nezdá veď keď príde daňová kontrola za 3Q tak ho mám zle. Nie je jednoduchšie podať opravné DP. máme aj tak nadmerný odpočet,
Oprávne DP podávaš do lehoty na podanie DP (pri DPH za III.Q.do 25.10.) Po tomto termíne je to už dodatočné DP.
betka
30.12.10,21:22
Chcem sa spýtať či môžem podať opravné daňové priznanie k DPH za 3Q , bez pokuty zákazník zle vystavil faktúru a my sme si DPH odrátali a mala byť bez DPH lebo to bol dovoz z tretej krajiny. Faktura bola vystavená v septembri.Zákazník navrhuje dobropis k októbru a vystaviť vo 4Q novú fa v oktobri ale to je už4Q , ale mne sa to nezdá veď keď príde daňová kontrola za 3Q tak ho mám zle. Nie je jednoduchšie podať opravné DP. máme aj tak nadmerný odpočet,

Ak máte aj tak NO, pokuta nebude, pokiaľ by Vám nezistili vlastnú DP na základe vykonanej DK za 3.Q.

Čo sa týka FA.
Musíte vedieť, na čo FA znie. Kto Vám tovar dodal, či dodavateľ SK....???, Švajčiar, Rus....

Dobropis sa nevystavuje, ak je FA zlá, pretože nedošlo k vráteniu celej dodávky, časti dodávky, alebo zníženiu ceny.
Treba urobiť DDP za 3.Q s tým, že správnu FA si dáte do účtovníctva v časovom slede a na základe INT urobíte opravu povodnej FA.

Aj divné mi je, ak sa jedná o dovoz, čo clo pre príklad, jak sa mohla zle vystaviť, nechápem, prečo by vôbec vystavoval v režime DPH :confused::confused::confused:
KEJKA
30.12.10,22:01
ozaj, prečo zákazník, ked je to dodávateľ?