Lenulka12
30.12.10,12:00
Dobrý deň,

chcela by som sa opytať, či mi patri finančná odmena pri dovrseni 5Otich rokov? Patdesiatku som mala v decembri. Treba o danú finančnú odmenu písomne žiadať zamestnávateľa? Vie mi niekto poradiť ako ma taká žiadosť vyzerať?

ďakujem veľmi pekne
veronikasad
30.12.10,11:05
Dobrý deň,

chcela by som sa opytať, či mi patri finančná odmena pri dovrseni 5Otich rokov? Patdesiatku som mala v decembri. Treba o danú finančnú odmenu písomne žiadať zamestnávateľa? Vie mi niekto poradiť ako ma taká žiadosť vyzerať?

ďakujem veľmi pekne
odmena ti patrí len v prípade, ak to máte zahrnuté v kolektívnej zmluve alebo internej mzdovej smernici.
drobeceva
30.12.10,11:06
[QUOTE=Lenulka12;1601597]Dobrý deň,

chcela by som sa opytať, či mi patri finančná odmena pri dovrseni 5Otich rokov? Patdesiatku som mala v decembri. Treba o danú finančnú odmenu písomne žiadať zamestnávateľa? Vie mi niekto poradiť ako ma taká žiadosť vyzerať?

ďakujem veľmi pekne[/QUOTE


Záleží, ako máte ošetrené v internej smernici. Ak to máte, mal by myslieť na to zamestnávateľ.;)
verkaz
30.12.10,11:14
Zo zákona ti nepatrí. Len vtedy, ak j to máte dohodnuté v kolektívnej zmluve alebo mzdovej smernici. Ak to máte dohodnuté, tak by ti to zamestnávateľ mal automaticky vyplatiť za mesiac, kedy si dovŕšila 50 rokov alebo v mesiaci nasledujúcom. Ak máte založené odbory, mali by tiež na to myslieť.
Vo väčších firmách sa to praktizuje aj tak, že je posedenie s jubilantmi a tam sa im odovzdávajú finančné odmeny.
Lenulka12
30.12.10,12:26
Ďakujem