macejo
30.12.10,12:39
Dobrý deň

Chcel by som sa poinformovať ako postupovať v prípade reklamácii. Daný problém je nasledovný:

Som živnostník a venujem sa predaju a montáži garážových brán. Daný zákazník si u mňa objednal garážovú bránu v cene1404,8€ vrátane montáže a DPH. Zálohu som zobral 870€.

Po nainštalovaní brány som zistil poškodenie KRYTU motora, ktorý bol poškodený našou vinou teda som sa s ním dohodol že zvyšok faktúry doplatí až po odstránení vady. Na to par dni mi oznámil že mu brána nedolieha.

Pri príchode na miesto a obhliadky sme zistili že vada nedoliehania nieje zapríčinená výrobnou vadou alebo nesprávnou montážov na vine boli krivé steny ktoré nemal vyrovnane podla našich odporúčaní. Tak sme to dali do poriadku s dohodou že to doplatí.

Nato nám oznámil že na panely sú drobné preliačeninky z vnútornej strany ktoré sú len ťažko viditeľné. Oznámil nam že to chce dat do poriadku.

Práve v tomto potrebujem poradiť ako postupovať.

Náš dodávatel požaduje aby sme bránu rozmontovali a chybné panely mu vrátili na doriešenie reklamácie následne do 20 tich dní by dodal panely v poriadku. Zákaznik s týmto postupom nesúhlasí nakolko by musel mať otvorenú garáž. Je natoľko arogantný že nesúhlasí ani s znížením ceny o 200€.

Ako mám v tomto prípade postupovať? Akú sumu by som mu mal po správnosti odrátať z faktúry?? Podotýkam chyby sú len ťažko viditeľné a len z nútra. Podla mojho názoru 534€ je moc za taku drobnosť. Aké mám v tomto prípade práva ja??? Ja sa s nim snažím dohodnúť k spokojnosti len s ním to je ťažké.

Ospravedlňujem sa že som to tak rozpísal len som Vám chcel priblížiť situáciu.

ĎAKUJEM za rady
padro
30.12.10,12:02
natrafil si na "problemoveho zakaznika" a to budes mat tazke, obavam sa, ze ani ked mu das modre z neba tak nebude spokojny...
blavaciko
30.12.10,12:18
branu rozmontuj a zasli dodavatelovi.
Ak je chybny vyrobok nech to posudi a opravi vyrobca, preco by si ty mal znasat naklady?
Pan zakaznik nech si zatial natiahne retiazku.