AGRO
30.11.05,17:20
Pracovník ukonči PP a ja neviem vyplniť evidenčný list dôchodkového poistenia.
Pracovník bol u nás zamestnaný od roku 1997. To mám tam vypisať každý rok zvlášť? Robime mzdy ručne a to musím všetko hľadať. Ako si pri tomto pomôcť a ako to čo najjednodukšie spraviť. Pozeram do tlačiva a som vedľa.
Ďakujem
Paula
30.11.05,16:39
Pracovník ukonči PP a ja neviem vyplniť evidenčný list dôchodkového poistenia.
Pracovník bol u nás zamestnaný od roku 1997. To mám tam vypisať každý rok zvlášť? Robime mzdy ručne a to musím všetko hľadať. Ako si pri tomto pomôcť a ako to čo najjednodukšie spraviť. Pozeram do tlačiva a som vedľa.
ĎakujemÁno, každý rok zvlášť....lenže "staré" ev.listy do r. 2003 bolo potrebné už dávno odovzdať do SP....od r.2004 sú nové, ktoré zostávajú vo firme do ukončenia prac.pomeru.
abel
30.11.05,17:05
Vypĺňaš vlastne len roky 2004 a 2005 z toho dôvodu ako písala Paula-dovtedy boli iné tlačivá. Pozri si tento vzor aj pokec, možno ti to pomôže: http://www.socpoist.sk/eldp/index.htm
AGRO
30.11.05,17:43
To má mať každý pracovník ev. list a treba tam každý rok vpisovať údaje ? Ja som dosť z toho vedľa pretože som prebrala všetku agendu mzdovu, účtovnu...od bývalej pracovničky ktorá k mi neodovzdala nič a ústnu radu a pomoc vôbec.
Preto chcem ešte raz poďakovat , že porada vôbec je.
lenkak
30.11.05,17:48
Každý pracovník má svoj evid. list.
abel
01.12.05,05:37
AGRO pri ukončení prac. pomeru musíš Soc. poisťovni zaslať ELDP, z ktorého sa pri vzniku nároku na dôchodok vypočítava výška dôchodku. Nie je to až také zložité, keď máš v poriadku mzdové listy. Keď sa do toho zahryzneš, určite to zvládneš. Nezabudni: "Kto začal, vykonal polovicu."