xpepox
30.12.10,18:07
Mam problem s nastavenim siete, byvam v panelaku kde je poskytovany internet od lokalneho providera.Do bytu mi vedie ethernet kabel na staticku IP a ostatnymi udajmi o pripojeni od providera. Potreboval by som vsak rozbehat siet na routeri vigor 2700vgst, prehral som tam firmware a vyuzivam nanom len 4 LAN porty na routovanie, do LAN 0 vopcham ethernet z PC a do LAN 3 vopcham ethernet s internetom od providera. Co a kde mam nastavit v routri, aby mi isiel internet v LANke cez kable aj wifi kvoli notebookom. Podarilo sa mi rozbehnut wifi, ked som deaktivoval DHCP server pod LAN nastaveniami ale nemam stale internet pretoze musim niekde nastavit tu pevnu IP od providera, ako aj vychodziu branu a DNS servery ale neviem ako na to a kde to mam nastavit.

Dakujem.
Vlado40
30.12.10,18:17
Skús v časti LAN IP Network Configuration ,alebo LAN Static Route Configuration.Ak máš router ,ktorý sa používa na Mágio ,tak tam sú dva LAN porty iba na Mágio.
mecky
30.12.10,18:17
to by ma teda zaujimal aky firmware si tam nahral co by toto dokazal. daj odkaz
v drvivej vecsine takychto krabiciek su LAN porty iba obycajny switch
xpepox
30.12.10,18:37
normalne sa da nahrat FW zo stranky vyrobcu, trochu trapenia s tym bolo ale ide to flashnut som tu novy a nemozem vkladat link na web ale na dreytek strankach vyrobcu sa po zaregistrovani da stiahnut firmware originalny... a router neni pre magio len obycajny ADSL router...
idem vyskusat vladove riesenie ale stale mam pocit ze je to len take triafanie co kam napisat, potreboval by som niekoho kto ten router ma alebo ma podobny typ pripojenia so statickou ip a povie mi ako co kam napisat a srpavit viem ze som neni daleko od riesenia len mi chyba posledny kusok tejto hadanky :)
mecky
30.12.10,19:14
to ze mas original firmware este neznamena ze to pojde. stale to je adsl router ktory ma na wan rozhrani modem

inak co vlastne chces dosiahnut? pripojit viac pc? cez kabel a wifi?
Vlado40
30.12.10,19:25