Jarroo
30.12.10,20:43
Pred dvadsiatimi rokmi sme pristavili smerom do predu k svokrinmu domu jednu bytovú jednotku 70 ročný dom z pálenej tehle bol dosť vzdialený čelom od ulice,takže v tej linii bolo smerom do predu pristavene.Všetko riadne naprojektovane zo stavebným povolením.
Z pravého boku nášho domu máme susedu a to je náš problém! Suseda má vedľa nášho pôvodného domu garáž.len asi 80 cm vzdialenú asi pred piatimi rokmi si túto garáž predlžili na dvojnásobok dlžky s tým,že si z toho urobili letnu kuchinu,alebo take niečo.Nikoho sa nič nepýtali a určite je to stavba bez povolenia.
Ked sme stavali našu prístavbu,tak máme na plánoch zakreslené okno od susedy,hoci sa podpisala na výkresy stavby,tak pri montovani okna prišla za nami,že nesúhlasi z oknom,Tak sme vtedy pred 20-timi rokmi ustúpili a dohodli sme sa že tam dáme sklobeton.Teraz po 20 rokoch sme tam dali namontovať okno s jej dohodou, Okno je vo výške oči a 80x70 cm zo žaluziami.
Zrazu po mesiaci si to suseda rozmyslela a trvá na odstránení okna!!!!!
Jej dom je od nášho 6 m ale na tej strane je len vstup do jej domu a žiadne okno ani obytná izba!
Suseda sa vyhráža súdom,môžem aj ja podať o preskumanie myslenej garaže ako čiernej stavby??? Som tej zásady oko za oko!
Ake mám šance??

Jarroo!!
pepsikova
02.01.11,05:20
...a načo by si si zbytočne vyhadzoval peniaze z vrecka na súdne trovy kvoli neznesiteľnej susede?..ak máš všetko v poriadku,kľudne jej vysvetli, že ak neprestane rýpať,vysvetlíte si to inde-ale že to nebudeš ty, čo prehráš!....ak sa ježibaba chce hádať, nuž nech ona ide na súd!...a ak tvojím oknom nenarušuješ súkromie, tak nemusíš mať obavy...
..a k tým tvojim šanciam- máš určite šancu,no skôr by som zašla na mestský dom, alebo obecný úrad, či o tom vedia..lebo tuším aj prístavok ku garáži sa musí nahlásiť...
220870
02.01.11,06:03
Podľa toho čo píšete ste plne v práve.Nič vám nehrozí .
Moje odporúčanie.Ja mám tiež takú hádavú susedu.Zo všetkými naokolo je rozhádaná len so mnou nie.Jednoducho si ju nevšímam na všetko čo mi povie jej prikývnem ,dám jej za pravdu,ďalej si ju nevšímam.Držím sa pravidla ,že šašo bez obecenstva nieje šašom.Tým že jej budete oponovať jedovať sa na jej výtky len prilejete vodu na jej mlyn.Takým ľuďom väčšinou ide len o to .Nudia sa doma tak rýpajú aby sa nenudili.
Ale s niektorými sa fakt nedá.
Jarroo
02.01.11,09:11
Ja som sa doteraz správal pasívne,ale kedykoľvek mi ide desať ročná dcera vedľa nej do školy alebo proste po ulici veďla ich domu ,tak na ňu vykrikuje ako môže chodit do kostola apod,,, no čo má pre boha s tým desať ročne dieta!!???
Napáda mi aj manželku a pritom bola keď to okno montovali,mesiac bol pokoj,ale prišli na návštevu k nej jej dcéry a odvtedy je oheň na streche!
Myslím,že oni sú tohto sporu príčinou!!!
Ak dôjde k zlému,ohlásim čiernu stavbu tej garáže čo si ju predížili takmer o 100%.
Na našom pláne je zakreslená aj z rozmermi ako sused a tie nepasuju skutkovému stavu!
No nechajme sa prekvapiť ako to bude pokračovať!!

Jarroo!
Jarroo
10.04.11,07:07
Zdravim všetkých! Tak,naša situacia je najpravdepodobnejšie doriešená,suseda podala sťažnosť na mestský úrad, asi po mesiaci prišiel pán zo stavebneho odboru. Ten pán nám potom oznámil telefonicky,že sťažnosť je bezpredmetná a písomne susedu o tom upovedomia, s tým ,že si môže sťažnosť posunúť na súd.A od asi februara 2011 mame od nej pokoj a dokonca sa nám už aj prihovára!

Jaro!