Stewk0
31.12.10,03:05
Dobry den,

V rokoch 2009 a 2010 a do 1/4/2011 som zamestnany vo firme X. Tato firma za mna po poziadani v minulom roku podala danove priznanie a poziadam u nej o to aj za rok 2010. Od 1/4/2011 vsak zacinam pracovat vo firme Y. Dozvedel som sa ale, ze firma Y za svojich zamestnancov danove priznanie nespracuvava a odvolavaju sa na to, ze su zahranicna firma a ze preto to nie su povinny spravit.

(okrem prace pre fimu nemam ziadne ine prijmy. Pracu budem vykonavat na slovensku)

Moze zamestnavatel odmietnut vypracovat danove priznanie pre svojho zamestnavatela ak ho ten o to poziada a nema ine prijmy ako z prace u neho?
IvetaH
31.12.10,05:12
Daňové priznanie zamestnávateľ pre zamestnancov nerobí. Zamestnávateľ robí ročné zúčtovanie dane, ak o to zamestnanec požiada.
veronikasad
31.12.10,06:43
Dobry den,

V rokoch 2009 a 2010 a do 1/4/2011 som zamestnany vo firme X. Tato firma za mna po poziadani v minulom roku podala danove priznanie a poziadam u nej o to aj za rok 2010. Od 1/4/2011 vsak zacinam pracovat vo firme Y. Dozvedel som sa ale, ze firma Y za svojich zamestnancov danove priznanie nespracuvava a odvolavaju sa na to, ze su zahranicna firma a ze preto to nie su povinny spravit.

(okrem prace pre fimu nemam ziadne ine prijmy. Pracu budem vykonavat na slovensku)

Moze zamestnavatel odmietnut vypracovat danove priznanie pre svojho zamestnavatela ak ho ten o to poziada a nema ine prijmy ako z prace u neho?
Ak do 15.2.2012 požiadaš na predpísanom tlačive o ročné zúčtovanie dane, zamestnávatel nemôže odmietnuť jeho vykonanie.

Niektorí zamestnávatelia pred týmto termínom vydajú zamestnancovi Potvrdenie o zdanitelnej mzde, vtedy ho treba priložiť k žiadosti.
KEJKA
31.12.10,06:44
nemýľ si DPFO a RZD.
RZD musí urobiť, máš podpísané vyhlásenie k dani a podávaš žiadosť o RZD včas? tak to urobiť musí.
Na druhej strane, ak nemáš iné príjmy, a RZD ti neurobí a na zamestnaní ti záleží /nechceš bojovať/, tak DPFO typ A si urobíš jednoducho sama. V takom prípade ti musí zam-eľ vystaviť potvrdenie o príjme - čo je tiež papier, tak sa čudujem, že sa tomu bráni.
Jednu alebo druhú povinnosť voči Tebe splniť musí.
Zamestnávateľ je príliš všeobecné - kto konkrétne? Rieš to so mzdárkou, potom s vedúcim a napokon s konateľom - niekto si hádam bude vedomý povinností, ktoré mu vyplývajú z SR zákonov.