Dantess
31.12.10,08:16
Čaute, už naozaj dlhú dobu rozmýšľam nad otvorením e-shopu, no zatial ma nenadchol žiaden tovar. Pozeral som rôzne grafy konkurenčnosti produktov, atď. a lídrami sú knihy, resp. Martinus. Myslíte si, že sa dá preraziť týmto sortimentom a ukrojiť si kus koláča ? Osobne nrozumiem, prečo by niekto nakupoval u inej firmy, než martinus, alebo gorilla. tieto majú najlepšie vyriešenú logistiku, balenie, atď... Taktiež by ma zaujímalo, či by podľa Vás stačil začiatočný kapitál 7 - 10k ? Alebo mi poraďte nejaké dobré odvetvie a tovar :D Dik
dragan.michal
31.12.10,07:48
Dantess nič v zlom, ale už asi moc vymýšlaš. Najprv nejaká firma s energiou a teraz zas eshop s knihami. Aj jedno aj druhé je plné konkurencie ako hrom.

Ale aby sme sa vrátili ku knihám. Máš tu konkurenciu ako martinus, gorilla a potom rôzne špecializované eshopy ako napríklad na zahraničnú literatúru eurobooks.sk alebo na ebooky rajknih.zoznam.sk

Osobne si nemyslím, že by bol priestor pre nového hráča, hlavne ak máš kapitál 10K. Len na to, aby si mohol konkurovať aspoň eshopom, ten by Ťa stál pekné peniaze. Nehovorím o tom, že by si mal mať knihy na sklade. Lebo ak by si čakal na knihy od dodávateľa, tak by doručenie trvalo aj 7 dní, a to by sa na Teba každý vykašlal. S tým súvisí aj sklad, kde by si ich musel skladovať (do masérskeho salónu by Ti to ais nevošlo). A to nerátam niekoho kto by to celé administroval, atd.

A ak si zrátame reklamu a marketing, aby si bol aspoň trošku vidieť tak naozaj neviem. vezmi si koľko projektov má martinus (knihobeznik adt) a naposledy aj viral gorilly. Myslis ze dokazes nieco zbuchat sam?
durisovad
31.12.10,07:50
Mozno by sa ujalo obchodovanie s ceskymi knihami. Na Martinuse sice su, ale ceny su nehorazne oproti cenam v Cechach. Objednat z Ciech sa daju, ale porto je drahsie ako sama kniha. Ak by si nasiel /nasla/ prijatelny sposob dopravy knih na Slovensko, urcite by to na slovenskom trhu malo uspech. Ja by som bola prvou zakaznickou.
padro
31.12.10,08:08
dantess mne sa tiez zda ze uz dost vymyslas :) ... to sa tomu chces venovat popri masazi ci inak? ... no mozes aj predavat knihy len to musis robit inak ako martinus... co predavat to ti nikto neporadi keby som o niecom vedel tak uz to predavam :)
Dantess
31.12.10,08:30
Ten prieskum na firmu s energiami bol pre jedného môjho známeho, ktorý nieje na porade.

K téme: Ono konkurencia je už vo všetkom veľká, elektronika, knihy, atď., Všade sú už dávno veľký hráči, no podľa prieskumu sa kníh predáva najviac, takže to bude aj najväčší "koláč", samozrejme tam bude treba investovať aj najviac do marketingu. Otvoriť v dnešnej dobe shop, kde nieje konkurencia sa nedá... Je to len nápad, ktorých mám veľa a väčšina sú koniny, ale ak človek neskúša, tak na nič nepríde. Snáď nájdem nejaký tovar, čo bude dobrý na predaj, zatial sa mi to nepodarilo
dragan.michal
31.12.10,08:32
Dantess vymýšlanie Ti niekto neberie. Ale eshop s knihami s voľnými 10K eur? To je nereálne.
Dáša_
31.12.10,08:34
no ja by som si to vedela predstaviť, keby to bol špecializovaný knižný web. Teda ako zákazník by som si to vedela predstaviť.

Zatiaľ si to neviem predstaviť ako prevádzkovateľ. Lebo teda ja v ramci môjho oboru nejaké knihy predávam. A problem je s dodavateľmi. ke´d si v bratislave, možno by si bol schopný ísť k distribútorovi a vziať aj len jednu knihu, keď máš objednávku. Ale ak si dalej, je to ťažké. A knihy na sklade - to je ťažko, iba keby si mal nejaké špecializované.

Poviem príklad - jeden zo veľkododávateľov kníh (bežne sú jeho knihy aj v kamenných obchodoch - lepi nalepky, tak viem :)) Knihy ti distribuujú až vtedy, keď je objednavky v minimalnej hodnote 150€. To je mať bud u seba sklad a spravne odhadnúť, čo sa bude predávať. Alebo obrovsky sklad a ležiaky.

A ty si neplánoval kedysi predávať také wellnes srandy ako rôzne masážne olejčeky, soli .... a k tomu literatúra v podobnom duchu, tak nehrozia ani ležiaky, to by som si vedela predstaviť.

lebo zriadiť si napríklad špecializované kníhkupectvo s právnickou literatúrou napríklad, to by asi nebol šťastný nápad. O tom, čo predávaš by si mal aj niečo vedieť, aby si vedel poradiť.
Stefan2005
31.12.10,08:48
no ja by som si to vedela predstaviť, keby to bol špecializovaný knižný web....

... napr. e-kníh; a netreba ani sklad :).
padro
31.12.10,09:23
konkurencia je vsade, aj ked prides s niecim novym tak dlho sam nebudes a bude konkurencia, ale aj tak sa da urcite nieco, ved to nemusi byt hned martinus, ani martinus na zaciatku asi nebol tam kde je dnes..., lebo zase je nezmysel povedat ze su tu velky hraci a nema zmysel otvarat nieco nove. toto keby platilo tak nie je nakupne centrum vedla nakupneho centra, a to nehovorim o dalsich malych obchodoch :) ... jedine kde to snad plati je elektronika :) do toho by som fakt nesiel.