Silvia Szalaiova
31.12.10,11:28
Dobrý deň, mám jednu aktuálnu otázočku. Na Silvestra teda 31.12. zamestnanec má právo na to aby pracoval iba do 11:30 hod? Že vraj je to od tohto roku v Zákonníku práce, ale ja som to akosi nenašla v zákonníku. A teraz ešte stále trčím v práci :(
Tweety
31.12.10,10:33
Dobrý deň, mám jednu aktuálnu otázočku. Na Silvestra teda 31.12. zamestnanec má právo na to aby pracoval iba do 11:30 hod? Že vraj je to od tohto roku v Zákonníku práce, ale ja som to akosi nenašla v zákonníku. A teraz ešte stále trčím v práci :(
Dnes je klasický pracovný deň v roku.
Silvia Szalaiova
31.12.10,10:42
Ďakujem za odpoveď, aj mne sa to zdalo byť čudné. Šťastný nový rok prajem poraďákom.
veronikasad
31.12.10,10:49
Dobrý deň, mám jednu aktuálnu otázočku. Na Silvestra teda 31.12. zamestnanec má právo na to aby pracoval iba do 11:30 hod? Že vraj je to od tohto roku v Zákonníku práce, ale ja som to akosi nenašla v zákonníku. A teraz ešte stále trčím v práci :(

Hladáš toto ?

§ 94
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)


(5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len "maloobchodný predaj") s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú. "Silvester" medzi týmito dňami nie je