Tartarus
31.12.10,12:11
Dobrý deň

Neviem kde som mal túto tému zaradiť tak ju dávam tu.Neviem si vybrať digitálny fotoaparát do tých 200Eur rozmýšlam o Olympus sp600uz,Fuji Finepix S2500HD,Canon powershot sx120is)Ktorý s týchto fotoaparátov by ste mi odporučili?? Chcem fotografovať makro,architektúru,krajinky na rýchlosti by nezáleži ide mi iba ho kvalitu fotografii čiže čo najmenší šum a dobra ostrosť.
Prosím o radu čítal som už veľa člankov ale to ma akurat viac doplietlo popripade ak viete o nejakom vhodnejšom fotoaparate v tejto cenovej kategorii tak napište do odpovede .

Ďakujem
robik
31.12.10,11:31
Doporucil by som tento model:
Canon PowerShot SX130 IS čierny za +-182€
Samozrejme, od ultrazoomov v tejto cenovej kategorii netreba vela cakat, ani po optickej stranke ani od rychlosti a kvality spracovania.
Ak by bolo viac financnych prostriedkov k dispozicii, potom by som rozhodne doporucoval Panasonic Lumix DMC-FZ38 (+-280€) alebo starsi model 35. Toto su moji ultrazoomovi favoriti.
Zoltan Miklos
01.01.11,13:23
ja by som tiez odporucil Canon. mam skusenosti s Olympusmi aj s Fuji Finepix a fotky z oboch sa mi vzdy zdali tak trochu zasumene. Teraz mam Canon PowerShot (starsi model) a robi krasne makra. Ja osobne by som v danej kategorii ultrazoomov kupoval zase len Canon :-).
S Lumixmi som sa sice osobne nestretol, ale tiez vyzeraju celkom slubne - pouzivaju totiz spickovu optiku Leica - stoji za zvazenie.
kazdopadne, zelam stastnu ruku pri vybere :-)
Tartarus
01.01.11,16:52
Ďakujem škoda no že nie je viac finančných prostriedkov ale na začiatok aj tak nechcem hneď investovať väčšiu sumu peňazí ale nechcem ani šmejd. Treba sa mi trošku oboznámiť z funkciami a keď sa do toho dostanem tak by som prešiel na zrkadlovku.A mám ešte jednu otázku čo hovorite na kúpu fotaparátu od ruky?Na internete som videl pár dobrých kúskov a vyššie spominané Panasonici za priateľné ceny.
noel.g
02.01.11,10:21
..z ruky nekupuj..radsej si doplat a kup novy, videl som ako sa ludia k tejto technike neraz spravaju - az srdce z toho boli o cisteni optiky ani nehovorim..nevies aky babrak sa ho zbavuje...
robik
05.01.11,06:04
tiez by som nevolil second-hand ... bateria uz nebude dobra a nova stoji par desiatok eur
a celkovo optika najma pri sucasnych ultrazoomoch je citlivejsia.
I ked ja som mal Panasonic lumix FZ5 ... nesetril som ho teda vobec ... casto som bol k nemu az moc drsny ... a fungoval a funguje uz takmer 5 rokov bez akehokolvek problemu.
tranzistor20
05.01.11,10:59
Novy, novy, novy .... co sa tyka vyberu .... ak vies troska po anglicky , skus kuknut tu :

http://www.dpreview.com/
duves
05.01.11,13:29
.....
a celkovo optika najma pri sucasnych ultrazoomoch je citlivejsia.
......

:eek:
Ako? Ako je optika citlivejsia? Tak tomu fakt nerozumiem.