matej37
31.12.10,19:47
Chcem si otvoriť e-shop s elektronikou a mať aj kamennú predajňu a keď si nekto objedná z e-shopu tovar mohol by som zasielať fkatúru e-mailom ako to robia mall.sk a hej.sk?


Musím mať elektornicky podpis od NBÚ?


Či stačí normálna faktúra bez elektronického podpisu, keď pošlem zákazníkovi?

A keď zákazník zaplatí za tovar vopred na môj účet, tak mu pošlem ešte zálohovú faktúru, tiež bez elektronického podpisu.

Chcem to tak robiť preto, aby sa zrýchlil proces dodania tovaru od môjho dodávateľa z veľkoskladu.


Ďakujem za odpovede
karfiol
31.12.10,19:11
Danovy doklad Vam zasielame aj v prilohe tohto e-mailu. Prosime Vas, aby ste si doklad odlozili.

Danovy doklad v elektronickej forme je podľa Zakona o uctovnictve c. 431/2002 zo dna 18. júna 2002, § 32 "Preukazatelnost uctovneho zaznamu" pravoplatnym danovym dokladom.

Mozno prestudovanie tohto pomoze. Mal som to v maily s fakturou.
profesional
31.12.10,19:18
Fakturu posielat emailom mozes.

Zaruceny elektronicky podpis nepotrebujes.

Do pdf-ka s fakturou vkladaj aj obrazok zoskenovaneho razitka a podpisu.
lenni
31.12.10,23:02
ok, dakujeme
matej37
03.01.11,16:21
Čo myslíte, budú to chcieť moji dodávatelia (veľkosklady) robiť tak, že budú pre mojich zákazníkov posielať balíky bez vloženej faktúry v balíku?

A ja potom zákazníkovi pošlem dodatočne poštou faktúru alebo e-mailom ako som už spomínal.
blavaciko
03.01.11,17:53
dropshipping?
nemyslim, ze dodavatel bude balit do zasielok tvoje faktury, najjednoduchsi sposob je, ze im fakturu zasles elektronicky
camozzi
03.01.11,23:28
Skusenosti s narodom slovenskym mam take, ze to chce aj v tlacenej podobe. Casto preto posielam mailom aj postou.
Composite
05.01.11,12:52
tak nech si to vytlačia.
Mne príde el. faktúra a tú si vytlačím.

Ešte by som spravil to, že registorvaný by mali faktúry v systéme a keby niečo, by na ne odkazovali.