heka71
01.01.11,15:57
Prosim ,kto je zodpovedny za chod meracov,boli nam odpisovat merace a jeden je nefunkcny,ze za to mozme my,ze sme to nekontrovali,nevedeli sme o tom.dakujem
verkaz
01.01.11,15:30
Za merač umiestnený v byte je zodpovedný vlastník bytu.
Kedy sa u Vás naposledy odpisovala spotreba vody ?
Merač na studenú vodu sa overuje alebo mení po 6 rokoch a na teplú vodu po 4 rokoch.
Vyhľadaj si tému o meračoch vody v bytoch, tam nájdeš o tom všetko, čo chceš vedieť.
SVB - BYTOVKY
heka71
01.01.11,16:02
menili nam pred rokom
luja5
03.01.11,07:49
Súhlasím s verkaz, že za to zodpovedá a má si to sledovať vlastník bytu.
Neviem si predstaviť, ako by technici "liezli" niekoľkokrát do roka všetkým vlastníkom do ich bytov a domov, aby im skontrolovali funkčnosť meradiel. U nás poniektorí vlastníci majú problém s termínmi pre výmenu meradiel, iní pustiť do bytu zástupcu vlastníkov, keď vykonáva ročný odpočet, alebo byť vôbec doma pri vykonávaní odpočtu :rolleyes:.
Najjednoduchšia závada môže byť zaseknutie vodomeru nečistotou v potrubí alebo vodným kameňom. To sa môže stať kedykoľvek. Po montáži vodomerov sa odporúča viackrát do roka preskúšať funkčnosť uzatváracích ventilov a tým ich samoprečistiť od vodného kameňa.
Ja si niekoľkorkát do roka píšem stav odberu SV, TÚV, plynu a elektriny, trvá to len pár minút. Tým si zároveň sledujem vývoj spotreby (už poznám výkyvy leto-zima, rekonštrukcie v byte, dovolenky, menší-väčší počet bývajúcich...) a aj funkčnosť meradiel.
Práve uvedeným sledovaním a zistením nejakej nižšej spotreby za obdobie od posledného svojho záznamu som zistila, že sa vodomer na TÚV "netočí". Niekoľkokrát som to urgovala, prvýkrát písomne u správcu, ktorý zabezpečuje montáž nových meradiel. On kontaktoval servisného technika, s ktorým sa to ešte nejaký čas vlieklo, ale už na jeho "triko" ;). Nakoniec ako "prvá pomoc" sa nechala niekoľko minút najprudšie tiecť voda a meradlo sa uvoľnilo, bolo zrejme zablokované vodným kameňom.