yryss
01.01.11,17:14
Dobry den, dnes som si na pokladni programoval 20% DPH. Po naprogramovani som ale zistil, ze doteraz som vlastne v pokladni ziadnu DPH nastavenu nemal. Nie som platcom DPH, znamena to teda, ze ani v pokladni nemam mat nastavenu DPH, respektive mam zmenit tych 20% na 0 ? Dakujem pekne za vase odpovede.
Timka1
01.01.11,16:15
Dobry den, dnes som si na pokladni programoval 20% DPH. Po naprogramovani som ale zistil, ze doteraz som vlastne v pokladni ziadnu DPH nastavenu nemal. Nie som platcom DPH, znamena to teda, ze ani v pokladni nemam mat nastavenu DPH, respektive mam zmenit tych 20% na 0 ? Dakujem pekne za vase odpovede.

ak nie si platiteľ dph, tým pádom predávaš bez dph a v pokladni si mal správnenulu, teda daj si to späť na nulu
yryss
01.01.11,16:24
Takze pre mna nevypliva zo zmeny DPH ziadna povinnost. Mna sa zmena dph z 19 na 20% dotkne v podstate iba tak, ze budem v sklade kupovat o nieco drazsi tovar, ak som to spravne pochopil.dakujem pekne
tetrisss
01.01.11,16:27
Presne.
zk24
04.01.11,09:09
Chcela by som sa spýtať, takisto neplatca DPH a zmena DPH v ERP: Na tlačených mesačných/denných uzávierkach nie je udaj "19% DPH"? Alebo to zalezi od typu ERP? Ak tam takyto udaj je (aj ked je tam trebars 0,00 €), netreba ho prepisať na 20%?

Pytala sa ma znama - neplatic DPH - ci potrebuje urobit nejake zmeny v ERP, ked nie je platcom DPH, povedala som ze nie, ale teraz rozmyslam ci nemoze mat niekde udaj "19%", ktory by tam asi byt nemal...