snakedca
01.01.11,18:26
Pracovala som ako šička v centre sociálnych služieb 18 rokov. Potom zamestnávateľ prijal invalidnú dôchodkyňu na pozíciu vrátničky a bez môjho vedomia nám vymenil zaradenie. Teraz zamestnávateľ znova chystá zmeny v zaradení bez nášho súhlasu. Momentálne vykonávam funkciu: vrátnička, na základe dodatku k zmluve, táto zmluva už bola vopred pripravená, bola nám predložená len na podpis. Do budúcna môj zamestnávateľ znova uvažuje o zmene pracovného zaradenia na funkciu sanitárky. Nespĺňam podmienky na vykonávanie tejto prac. pozície, kurz na túto funkciu stojí cca. 350€. Chcem sa spýtať, pokiaľ by ma zamestnávateľ bez môjho súhlasu preradil na túto pozíciu, či som ja zo zákona povinná si tento kurz zaplatiť sama. Rada by som vedela, ako sa mám v tomto prípade brániť, aby som v konečnom dôsledku nebola prepustená z práce len preto, že funkciu neprijmem z hľadiska fyzického veku 53 rokov a zdravotného stavu. Je povinný zamestnávateľ predtým, než o mne rozhodne, vykonať so mnou pohovor o zmene prac. zaradenia?