mayo505
01.01.11,20:07
Chcel by som si kúpiť čítačku kníh ale len keď nekazí oči preto pls píšte len keď ste si na 100 percent istý...
durisovad
01.01.11,19:13
Ja by som ani nejlepsiu a najbezpecnejsiu citacku nevymenila za klasicku knizku. Nepoznam nic krajsieho, ako sadnut alebo lahnut si k dobrej knizke.
pepsikova
01.01.11,19:20
..keby si mal istotu, že počítač kazí oči, sadneš k nemu?....záleží na tom, ako dlho vydržíš čítať,aj oči sa dokážu unaviť...
Dáša_
01.01.11,19:25
tu http://www.tyzden.sk/casopis/2010/50/aj-pod-aj-fon-aj-pad.html sa niečo píše aj o čítačkach, ak by ti to pomohlo
buchač
01.01.11,19:36
Chcel by som si kúpiť čítačku kníh ale len keď nekazí oči preto pls píšte len keď ste si na 100 percent istý...


mayo505 pred 21 minútami

15 ročný chalan
Revúca

Kazí čítačka e-kníh oči? Chcel by som si kúpiť čítačku kníh ale len keď nekazí oči preto pls píšte len keď ste si na 100 .... KurV*a ...áno alebo nie?
Kazí čítačka e-kníh oči?

Chcel by som si kúpiť čítačku kníh ale len keď nekazí oči preto pls píšte len keď ste si na 100 percent istý...
http://www.birdz.sk/forum/kazi-citacka-e-knih-oci-/63062-tema.html
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=%C4%8D%C3%ADta%C4%8Dka+e-kn%C3%ADh+ano+alebo+nie&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

...hm ...a Ty čo , KurV*a , myslíš ...????
Sa nehanbíš takto vyjadrovať ???

KurV*a , mám Ti aj odpovedať ...???
Radšej nie ...;)...na 100 % som si istý , že už teraz som Ťa totiž urazil ...
Fero11
02.01.11,04:40
Vsetko na co sa pozeras kazi oci, nieco viac, nieco menej, ale oko je stale namahane a cim viac sa na nieco zameriava (napr. citanie) tak sa oko kurV*a poskodzuje :)
radcaa
22.11.11,07:47
nekazí... displej pracuje na inom princípe (E-ink)ako LCD monitor, ľudovo povedané - "nesvieti" do očí, ale vykreslí písmeno na svetlom podklade-podobne ako tlač na papieri.
alabut
22.11.11,12:21
Urcite je knizka lepsia. Moja skusenost je, ze citacka by mala byt za znizenej viditelnosti mala s nizkym jasom, za zvysenej je lepsia velka s velkym jasom.Ide o pozadie. Ak clovek prejde ocami mimo citacku, nema byt v rozdiele jasu citacky a pozadia velky rozdiel. :-)
duves
23.11.11,18:13
Urcite je knizka lepsia. Moja skusenost je, ze citacka by mala byt za znizenej viditelnosti mala s nizkym jasom, za zvysenej je lepsia velka s velkym jasom.Ide o pozadie. Ak clovek prejde ocami mimo citacku, nema byt v rozdiele jasu citacky a pozadia velky rozdiel. :-)
Lenže čítačky nemaju podsvietenie. Neda sa nastaviť jas. Preto nenamahaju oči ako monitory, už to tu bolo písané.
alabut
24.11.11,10:07
Ak nema regulaciu jasu, tak je to chyba. Cez den treba vyssi jas, v noci nizsi. Mal som maly emgeton, ten mal trojstupnovu regulaciu a v noci sa vyborne citalo bez namahania oci.
mecky
24.11.11,10:18
Ak nema regulaciu jasu,.
to nieje chyba ale vlastnost elektronickeho papiera, ak je treba podsvietenie tak treba citacku zalozenu na LCD, ktora je namahavejsia pre oci
JAJA11
24.11.11,12:11
Ja by som rada kúpila čítačku kníh pre dcéru. Je veľký knihomoľ, ale niekedy je dobré mať so sebou len malú čítačku a môcť si prečítať knižku aj na cestách.
Potrebovala by som poradiť, čo je dobré pozerať pri výbere tej správnej :o Ďakujem za každá názor :)
doktor23
24.11.11,13:03
V prvom rade si je potrebné uvedomiť rozdiel medzi čítačkou s LCD displejom (a la tablet) a e-ink (Amazon Kindle). Účel spĺňajú obidve. Aj ja rád síce sadnem ľahnem) k dobrej knižke, ale v porovnaní s čítačkou je ťažšia, horšie sa s ňou narába a ak si zvykneš na čítačku, klasická kniha už nemá to čaro .... človek je tvor pohodlný.
Kindle a všetky čítačky s e-ink displejom potrebujú zdroj svetla, tak isto, ako keď čítaš knihu. Výhodou je, že je lepšie čitateľný v priamom slnečnom svetle a oči sa tak neunavujú. Vydržia aj mesiac bez nabíjania

Čítačky s LCD displejom majú klasický displej, na ktorom vieš upravovať jas, nepotrebuješ svetelný zdroj, unavuje viac oči a rýchlejšie sa vybíja. Je to v podstate dotykový tablet s 6 - 7 palcovou uhlopriečkou, samozrejme, že na iPad alebo Samsung Tab nemá ..... ale vieš tam robiť aj iné veci, či už prezeranie foto alebo videa ....
V každom prípade, čítačka áno ... na dovolenku aj na domov .....
trevize
24.11.11,13:23
Mam kindla z amazonu a nemam k nemu ziadne vyhrady. Display nie je podsvieteny...t.j. vizualne posobi ako normalna kniha. Velkost textu sa da upravovat. Mozes robit zalozky, poznamky atd....Vydrzi vyse mesiaca bez nabitia...
Ale nic z toho nevyuzivam...stacia mi dve tlacitka na listovanie.
JAJA11
24.11.11,13:24
V prvom rade si je potrebné uvedomiť rozdiel medzi čítačkou s LCD displejom (a la tablet) a e-ink (Amazon Kindle). Účel spĺňajú obidve. Aj ja rád síce sadnem ľahnem) k dobrej knižke, ale v porovnaní s čítačkou je ťažšia, horšie sa s ňou narába a ak si zvykneš na čítačku, klasická kniha už nemá to čaro .... človek je tvor pohodlný.
Kindle a všetky čítačky s e-ink displejom potrebujú zdroj svetla, tak isto, ako keď čítaš knihu. Výhodou je, že je lepšie čitateľný v priamom slnečnom svetle a oči sa tak neunavujú. Vydržia aj mesiac bez nabíjania


Čítačky s LCD displejom majú klasický displej, na ktorom vieš upravovať jas, nepotrebuješ svetelný zdroj, unavuje viac oči a rýchlejšie sa vybíja. Je to v podstate dotykový tablet s 6 - 7 palcovou uhlopriečkou, samozrejme, že na iPad alebo Samsung Tab nemá ..... ale vieš tam robiť aj iné veci, či už prezeranie foto alebo videa ....
V každom prípade, čítačka áno ... na dovolenku aj na domov .....

No mne tá Amazon Kindle sa zdá výhodnejšia. Páči sa mi, že má dlhú výdrž. Tak snáď sa poobzerám po takých :-)
doktor23
25.11.11,10:49
majú momentálne skoro všade tzv. sponzorované verzie ... aj v napr. v metre som videl
duves
25.11.11,11:04
Ak nema regulaciu jasu, tak je to chyba. Cez den treba vyssi jas, v noci nizsi. Mal som maly emgeton, ten mal trojstupnovu regulaciu a v noci sa vyborne citalo bez namahania oci.
A ak čítaš normalnu knihu, tam si aky jas nastavuješ? Lebo trepeš sprostosti. Čítačky nemaju podsvietenie a to prave koli tomu, aby zobrazovali velmi verne papier. Hadaj načo tak asi. Hovorí sa tomu "E-ink displej".
alabut
25.11.11,12:49
Citam v noci a kvoli E-ink display nebudem zapalovat sviecku na chalupe.
sthruska
25.11.11,13:18
kvoli E-ink display - budeš zapaľovať sviečku. Pozri si tehcnológiu e-ink.