svaby
02.01.11,06:49
som nový starosta.
potrebujem vyriešiť vedenie účtovníctva v obci.Predchádzajúca účtovníčka ide do starobného dôchodku a ani neviem, či účtovala správne. musím zabezpečiť vedenie účtovníctva v obci a ja tomu nerozumiem. poradí mi niekto prosím???
enter
02.01.11,07:27
vážený starosta, ste za to platený aby ste všeto čo s tým súvisí naštudovali. Určite máte na úrade o tom prehľad ( ak nemáte nemôže byť pre štátneho úradníka problém takú ínformáciu získať) ktorý, váš občan v čom podniká, doporučujem osloviť účtovníčku z vašej obce.
Maya1
02.01.11,08:00
Poznám obec, ktorá si dáva spracovávať účtovníctvo externe, teda v účtovnej firme, ktorá je v okresnom meste, ale s tým, že účtovníčka príde raz za čas na úrad. Majú svoj program. Majú tak postarané o profesionálne odvedenú prácu.
durisovad
02.01.11,08:11
Podla mojho nazoru uctovnicka ak chce dobre pracovat, musi mat denny kontakt s prostredim, ktore uctuje. Priklonila by som sa k rade od ENTER a hladala by som uctovnicku v mieste. Urcite su tam nejaki podnikatelia, ktori maju uctovnicku. Ak je to mensia obec, dobra uctovnicka to zvladne aj popri svojej doterajsej praci.
veronikasad
02.01.11,09:22
Obce účtujú v akruálnom účtovníctve. Nie každá účtovníčka, ktorá účtuje pre podnikatelov, zvládne aj účtovníctvo obce ...
veronikasad
02.01.11,09:25
som nový starosta.
potrebujem vyriešiť vedenie účtovníctva v obci.Predchádzajúca účtovníčka ide do starobného dôchodku a ani neviem, či účtovala správne. musím zabezpečiť vedenie účtovníctva v obci a ja tomu nerozumiem. poradí mi niekto prosím???
Zadaj si bezplatný inzerát na Porade, s uvedením aspoň okresu ...
judita1971
02.01.11,18:28
pýtali ste sa tej odchádzajúcej či nepozná niekoho, komu by odovzdala účtovnícto . Hľadajte v obci.

Pre enter: Napadá ma otázka, prečo by nový starosta mal mať všetko naštudované ohľadom účtovníctva. Ak by ho mal, tak si môže viesť účtovníctvo sám. Ale potom by nemal pracovať ako starosta ale ako účtovník. Žeby všetci starostovia - aj tí čo sú na úradoch dlhé roky - mali všetko naštudované ? Koľkí naši vedúci pracovníci vedia "čítať" súvahu ? Koľkí z nich poznajú len prvé strany účtovných výkazov, kde sa majú podpísať, keď niečo potrebujú tak sa nás opýtajú ? Berú azda účtovné výkazy a získavajú informácie samy ? Česť výnimkám / tie výnimky však zväčša majú ekonomické vzdelanie/.
Stanislav 1975
02.01.11,18:35
pýtali ste sa tej odchádzajúcej či nepozná niekoho, komu by odovzdala účtovnícto . Hľadajte v obci.

Pre enter: Napadá ma otázka, prečo by nový starosta mal mať všetko naštudované ohľadom účtovníctva. Ak by ho mal, tak si môže viesť účtovníctvo sám. Ale potom by nemal pracovať ako starosta ale ako účtovník. Žeby všetci starostovia - aj tí čo sú na úradoch dlhé roky - mali všetko naštudované ? Koľkí naši vedúci pracovníci vedia "čítať" súvahu ? Koľkí z nich poznajú len prvé strany účtovných výkazov, kde sa majú podpísať, keď niečo potrebujú tak sa nás opýtajú ? Berú azda účtovné výkazy a získavajú informácie samy ? Česť výnimkám / tie výnimky však zväčša majú ekonomické vzdelanie/.

súhlasím- prečo by mal starosta vedieť účto? Však načo by potom boli účtovníčky???- na to je starosta, aby starostoval a účtovníčka aby účtovala, ta ňe...
Stanislav 1975
02.01.11,18:38
som nový starosta.
potrebujem vyriešiť vedenie účtovníctva v obci.Predchádzajúca účtovníčka ide do starobného dôchodku a ani neviem, či účtovala správne. musím zabezpečiť vedenie účtovníctva v obci a ja tomu nerozumiem. poradí mi niekto prosím???

inak, tu je najvačší skoncentrovaný počet vynikajúcich účtovníčiek dokopy na jednom mieste, na svete...Napíš odkial zhruba si a ja by som sa prikláňal k tomu, aby to zobrala nejaká baba z Porady- čo budeš hladať kade-tade...
enter
03.01.11,08:51
Samozrejme, že menusí vedieť viesť účtovníctvo, ale rozumieť podstate by mal, všetko čo pre vykonávanie svojej činnosti potrebuje ohľadne účtovania, podľa mňa musí naštudovat, ak sa v tom nevyzná.
Samozrejme to neplatí ak starostovia majú sojich ekonómov, veď riadiť obec, to je ako riadiť firmu. Podnikateľ svoju firmu je zodpovedný sám sebe (ak z neznalosti koná nesprávne jeho chyba) ale starosta nesie zodpovednosť za obec a to nie je to isté.
svaby
03.01.11,15:46
som z okolia Prešova.
veronikasad
03.01.11,15:50
som z okolia Prešova.
Zadaj si inzerát do tejto sekcie. Na Poradu chodia aj účtovníčky, ktoré sa venujú účtovníctvu obcí.

http://www.porada.sk/inzercia/uploadproduct.php
misomiso
03.01.11,16:10
Blahozelam k zvoleniu.
Stanislav 1975
05.01.11,08:31
mne sa aj tak najviac páči tento starosta...:)


http://korzar.sme.sk/c/5707828/richnava-skusa-neskuseneho-starostu.html