lenka_bodorova
02.01.11,09:35
Dobrý den,

chcem sa spýtat, keď zamestnanci robia na smeny dva dni ráno, dva dni noc dva dni poobede dva dni volno. A teraz medzi sviatkami mali dovolenku, a napr. 24.,25.a26. mali byt v práci, započitava sa to ako dovolenka alebo ako sviatok?
rodina1
02.01.11,10:40
Dobrý den,

chcem sa spýtat, keď zamestnanci robia na smeny dva dni ráno, dva dni noc dva dni poobede dva dni volno. A teraz medzi sviatkami mali dovolenku, a napr. 24.,25.a26. mali byt v práci, započitava sa to ako dovolenka alebo ako sviatok?
Započítava sa to ako sviatok.
Zákonník práce
§ 122
Mzda a náhrada mzdy za sviatok
(3) Zamestnancovi, ktorý nepracoval preto, že sviatok pripadol na jeho obvyklý pracovný deň, patrí náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku, ak mu mzda ušla pre sviatok. U zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa sviatok, ktorý pripadne na jeho obvyklý pracovný deň, považuje za odpracovaný deň, za ktorý mu patrí mzda. Tomuto zamestnancovi náhrada mzdy za sviatok nepatrí. V kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve možno dohodnúť, že aj u zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, sa bude postupovať podľa prvej vety.

§ 112
(3) Ak pripadne počas dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, nezapočítava sa mu do dovolenky.
lenka_bodorova
05.01.11,10:15
Ano aj ja som toho názoru, že to má byť sviatok a čítala som tieto § len ma trošku pomýlilo, že tam je obvyklý pracovný deň, čo som si nebola istá, či je to aj pri smenovej nepretržitej prevádzke.
rodina1
05.01.11,10:19
Ano aj ja som toho názoru, že to má byť sviatok a čítala som tieto § len ma trošku pomýlilo, že tam je obvyklý pracovný deň, čo som si nebola istá, či je to aj pri smenovej nepretržitej prevádzke.
Pre zamestnanca, ktorý chodí na zmeny, je jeho zmena "obvyklý pracovný deň".