Marek2712
02.01.11,11:02
Zaujíma ma len koľko stojí vydanie CD aspoň v približnej hodnote... Nemám záujem o propagáciu len o pár kusov .......
drobecek1
02.01.11,10:18
Dôležité je vedieť čo chceš dať na to CD. Máš hotovú nahrávku, alebo potrebuješ niečo vytvoriť v nahrávacom štúdiu. To je podstatná časť nákladov, potrebuješ aj štúdiových muzikantov. Najjednoduchšie to je ak máš hotový master zo štúdia a iba ti to vo fabrike "nalisujú" ako palacinky , ale pochybujem že Ti urobia pár kusov, asi Ťa budú chcieť obuť do toho aby si si urobil pár sto kusov, lebo dotlač bude potom drahšia. Ak tlačíš na cenu, tak si to ponapaluj sám, kúp si a urob polep, ide to už v hociktorej tlačiarni, v obchodoch predávajú také samoleplky na CD do tlačiarne, veľa vypalovacích softov má aj label na tvorbu potlačí, a aj niektoré napalovačky Ti to natlačia priamo na disk. Samozrejme toto všetko rob až nakoniec keď urobíš celú tú "papierovú" procedúru v SOZA, to je autorská organizácia, ktorá ma na starosti autorské práva. Ale samozrejme nie je to nutné. Ale potom si musíš byť vedomý toho, že ak Ti to niekto "okopčí" tak máš potom smolu a samozrejme musí to byť iba na nekomerčné účely, nesmieš to predávať.
Marek2712
02.01.11,10:26
Ďakujem pekne... Ja s tým nemám žiadne skúsenosti ale poznám ľudí ktorý nahrali CD v nahrávacom štúdiu ... A bolo to len pár kusov. Max 100.. Samozrejme ma zaujímalo odkiaľ mali na to prostriedky ....Teraz nad tým rozmýšľam aj ja ... Ako a kde to spraviť... Ja mám záujem spraviť gospelové CD.. Prevažne klavírna hudba ... Len sa potrebujem nakontaktovať na správnych ľudí a zistiť aké náročné by na to boli finančné náklady...
drobecek1
16.01.11,11:17
Ospravedlňujem sa že odpovedám neskoro. Podľa toho čo píšeš tak ,Tvojim najväčším nákladom bude hlavne cena za štúdio.
angelic eyes
20.01.11,08:06
AHOJ,
PRECITALA SOM SI TVOJU OTAZKU A CO SA TYKA CELEJ PROBLEMATIKY, MAM S TYM SKUSENOSTI PRIAMO, TAKZE POKIAL CHCETE MAT SKUTOCNE DOBRE CD HOCI LEN PRE VLASTNU POTREBU, MUSITE RATAT, S NASLEDOVNYM.
1) KVALITA STUDIA A HLAVNE ZVUKARA JE DOLEZITA - MOZETE IST DO MENEJ KVALITNYCH STUDII, KDE VAS DEN NAHRAVANIA VYJDE NAPR. 100 EUR ALEBO DO KVALITNEJSICH, KDE TO BUDE 200 A VIAC EUR; ZAVISI TO AJ OD POCTU SKLADIEB - POKIAL BUDE PREDMETOM NAHRAVANIA NAPR. 5 SKLADIEB, BUDE CASOVA AJ FINANCNA NAROCNOST INA AKO PRI 10 SKLADBACH, ALE POKIAL NEPRIDETE DO STUDIA KVALITNE PRIPRAVENI A BUDE SA TO MAZAT, OPAKOVAT A NAHRAVAT NA NIEKOLKO KRAT, CENA SA BUDE PRIMERANE ZVYSOVAT
2) SUMA SA ODVIJA OD CASU STRAVENEHO V STUDIU - Z MOJEJ SKUSENOSTI VIEM, ZE ZA STUDIO V PROJEKTE, NA KTOROM SOM SA PODIELALA SA ZAPLATILO VIAC AKO 9000 EUR LEN ZA UKONY SPOJENE S PRIPRAVOU NA NAHRAVANIE, STUDIO A MASTER; V STUDIU SA AKTIVNE PRACOVALO CCA 10 DNI + DALSIE DNI, KTORE VENOVAL MAJITEL STUDIA/ZVUKAR MIXAZI. SAMOZREJME, ZE V TEJ SUME BOLI AJ HONORARE CLOVEKA, KTORY SA POSTARAL O CELKOVU PRIPRAVU PRED NAHRAVANIM, ARANZMANY A FINALIZACIU. NESLO O MAJITELA STUDIA ANI ZVUKARA, ALE HUDOBNEHO PRODUCENTA, LEPSIE POVEDANE REZISERA;
3) MENSOU NAKLADOVOU POLOZKOU POTOM JE GRAFIKA - OBAL, BOOKLET APOD. VRATANE FOTIEK - NIECO SA DA UROBIT CEZ KAMOSOV, AK TO CD MA BYT LEN PRE VLASTNU POTREBU
4) NEZABUDAJTE AJ NA ADMINISTRATIVNE VECI OKOLO TOHO - REGISTRACIE NA AUTORSKYCH ZVAZOCH, INTERPRETACNYCH ZVAZOCH APOD. - NAJLEPSIE JE MAT UZ PRI LISOVANI CD PRIDELENE ISRC CISLO (INTERNATIONAL STANDARD RECORDING CODE)
5) CO SA TYKA SAMOTNEHO VYDANIA CD - NEODPORUCAM NAPALOVAT Z MASTRA NEPROFESIONALNE - EXISTUJU AJ MENSIE FIRMY, KTORE VAM UROBIA CCA 100 - 500 KS CD FORMOU POTLACE, NIE LISOVANIA; V TAKOM PRIPADE SU JEDNOTKOVE NAKLADY OVELA VYSSIE, KED IDE O MENSI POCET KUSOV - 1 CD SA MOZE POHYBOVAT V SUME OKOLO 1 EUR, ALE TO JE LEN ODHAD; TAKATO FIRMA VAM UROBI CENOVU PONUKU - VRATANE VYTLACENIA OBALOV - KARTONOVYCH ALEBO KLASICKYCH OBALOV S BOOKLETOM....
JE TAM DOST VELA VECI NA ZVAZENIE, KTORE VYVSTANU UZ PRIAMO PRI REALIZACII.
OSOBNE POZNAM LUDI, KTORI SI NECHALI CD UROBIT LEN PRE VLASTNU POTREBU, ALE NIEKTO Z ICH ZNAMYCH TO CD POSUNUL NIEKOMU Z BRANDZE A ZRAZU SA AUTOR DOZVEDEL, ZE MA NAROK NA ODMENU LEBO SA TO VYSIELALO V RADIU... POTOM MUSELI DORIESOVAT VECI OHLADNE ADMINISTRATIVY...
PODLA TOHO, CO SI NAPISAL - IDE O GOSPELOVU HUDBU V KLAVIRNOM PREVEDENI - IDE O KLASICKE KLAVIR ALEBO ELEKTR. KLAVESY? LEBO AK IDE O KLASICKY KLAVIR, POTOM TREBA HLADAT STUDIO, KDE SA TO SKUTOCNE DA NAHRAT. OSOBNE SOM SPOLUPRACOVALA SO STUDIOM, KTORE SA ZAMERIAVA SKOR NA POP-ROCK PRIP. BLUES A TAM NAPR. BY SA TAZKO DALA ROBIT KLAVIRNA NAHRAVKA...
A ESTE DALSIA VEC - NECH TO ROBIS PRE BIZNIS ALEBO LEN VLASTNU POTREBU - DBAJ NA TO, ABY SI MAL DOBRE UZATVORENE ZMLUVY SO STUDIOM PRIP. PRODUCENTOM, KTORY TO NAHRAVANIE ZOBERIE CELE POD KRIDLA
DRZIM PALCE A ZELAM USPECH, KRASNY DEN
ANGELIC EYES
Marek2712
20.01.11,15:50
Ďakujem za vašu reakciu k mojej otázke veľmi ste mi pomohli. Nemám
s tým žiadne skúsenosti preto ak sa definitívne rozhodnem pre tento
krok určite budem potrebovať pomoc... Je pre mňa dôležité aby som
mal aspoň približný odhad kompletných nákladov kt. sú spojené s
vydávaním CD.. Bol by som rád keby som zohnal sponzora čo nie je
nemožné najmä ak sa jedná o gospelovú hudbu.. Ak by som to riešil
cez spoločentvo a šli by sme do toho ako gospelová skupina neboli by
s tým žiadne problémy pretože by bolo všetko hradené zo strany
cirkvi... Tu je problém že nejdem cez žiadnu organizáciu preto
najprv potrebujem zohnať financie.. Čo sa týka nahrávanie v štúdiu
s tým by nemal byť až taký problém pretože by sme využili
elektrické klávesy...Nuž uvidíme ako sa všetko bude vyvíjať nebol
by som proti nahrávaniu :-) lenže to všetko závisí od iných
okolností.... Ale každopádne ešte raz ďakujem .
S pozdravom Marek!
angelic eyes
20.01.11,17:41
DOBRY VECER.

MILERADA SOM POMOHLA - KLUDNE SA MOZES NA MNA OBRATIT, AK BUDE TREBA POMOCT. POZNAM PAR LUDI Z BRANDZE. PRAVE DNES SOM SA DOZVEDELA, ZE VYDAVATELSTVO VZALO TEN PROJEKT, CO SOM SPOMINALA,
zk24
20.01.11,17:59
Ďakujem za vašu reakciu k mojej otázke veľmi ste mi pomohli. Nemám
s tým žiadne skúsenosti preto ak sa definitívne rozhodnem pre tento
krok určite budem potrebovať pomoc... Je pre mňa dôležité aby som
mal aspoň približný odhad kompletných nákladov kt. sú spojené s
vydávaním CD.. Bol by som rád keby som zohnal sponzora čo nie je
nemožné najmä ak sa jedná o gospelovú hudbu.. Ak by som to riešil
cez spoločentvo a šli by sme do toho ako gospelová skupina neboli by
s tým žiadne problémy pretože by bolo všetko hradené zo strany
cirkvi... Tu je problém že nejdem cez žiadnu organizáciu preto
najprv potrebujem zohnať financie.. Čo sa týka nahrávanie v štúdiu
s tým by nemal byť až taký problém pretože by sme využili
elektrické klávesy...Nuž uvidíme ako sa všetko bude vyvíjať nebol
by som proti nahrávaniu :-) lenže to všetko závisí od iných
okolností.... Ale každopádne ešte raz ďakujem .
S pozdravom Marek!

Ahoj,

my sme s kapelou nahravali CD asi tri roky dozadu. Bez vydavatelstva. Objednali sme si studio, mastering, pri ktorom sme chceli byt ucastni, a musim povedat ze nas to vyslo "smiesne" peniaze. Dosli sme, zahrali sme, nahrali sme s minimalnym poctom opakovani.

Bolo to bez vydavatelstva, len pre vlastnu propagaciu. Pocet kusov, sme si uz len mnozili.

Bolo to par sto eur. Zalezi kolko Vam to v tom studiu bude trvat.
angelic eyes
20.01.11,18:12
to je fakt - aj ja poznam kapely, ktori to robili v studiu za par sto eur... studia su rozne - zvukari su rozni tiez, ceny su rozne.... co som spominala projekt - je to projekt, ktory sa robil s cielom presadit sa na trhu a cez vydavatela... tak si to kapela vybrala a my sme to s partnerom respektovali. sami chalani povedali, ze nahratie dema ich predtym vyslo mozno max 500 EUR aj s potlacou cd /cca 200ks........... tento raz sa nahravalo 11 skladieb, v renomovanom profi studiu a pod dohladom znameho producenta z brandze... takze ide fakt len o to, kto a s akym zamerom sa pusti do toho nahravania.... jasna vec, ze obsah penazenky je rozhodujuci a chapem, ze pre kapely je CASTO hlavnym problemom prave ta penazenka... drzim palce a prajem vela uspechov
Marek2712
21.01.11,18:46
No bol by som rád ak by sa mi to CD podarilo nahrať za prijateľnú sumu.... Ako som už spomínal nemusí to byť žiadna "pecka" ani veľkolepé CD. Len tak pre seba a pár ľudí max 10 pesničiek a bolo by :-)...Stále hľadám informácie,štúdiá, a tých správnych ľudí... Le nech z toho niečo je .. Hoci len také skromné obyčajné CD aby som potom mohol uvažovať o menej skromnom :-)) ale nejaký začiatok je dôležitý a všetko začína od nuly.........
zk24
22.01.11,09:21
No bol by som rád ak by sa mi to CD podarilo nahrať za prijateľnú sumu.... Ako som už spomínal nemusí to byť žiadna "pecka" ani veľkolepé CD. Len tak pre seba a pár ľudí max 10 pesničiek a bolo by :-)...Stále hľadám informácie,štúdiá, a tých správnych ľudí... Le nech z toho niečo je .. Hoci len také skromné obyčajné CD aby som potom mohol uvažovať o menej skromnom :-)) ale nejaký začiatok je dôležitý a všetko začína od nuly.........

Odkial si?
angelic eyes
22.01.11,12:19
v kazdom pripade drzim palce... aby ste si dobre vybrali... je to ako v inych odvetviach - ponuka je, ale treba vybrat spravneho dodavatela... kvalita a cena su zakladne kriteria, podla ktorych sa rozhoduje... su studia mensieho rozsahu a lacnejsie, kde zvuk nebude velkolepy, su profi studia, kde je zvuk na urovni svet.standardu. Co sa tyka ludi - tam je tazko poradit, lebo kazdemu moze vyhovovat niekto iny... Neviem, ci mate zaujem kvoli tomu vycestovat, alebo hladate studio v blizkosti domova... Okrem BA, su pomerne dobre studia v Sulekove pri HC, v NR, v PD, v Bardejove alebo napr. aj v BB ci ZV...
Nech sa rozhodnete akokolvek - radim Vam zvazit vsetky pre a proti a pocuvat intuiciu...
Marek2712
22.01.11,14:07
No vzhľadom na to že bývam v okolí Rožňavy neplánujem vycestovať ďaleké kilometre za nahrávaním... Vyhovovalo by mi nahrávať čo najbližšie ale na primeranej úrovni...
petercernicka
23.01.11,12:53
Nazdar.
Napiš čo konkretne chceš natočiť a možno ti poradim.
Robím komplet aranže aj študiovu hudbu.
Takže ak by bol čas tak môžeme realizovať
Marek2712
23.01.11,16:57
Wow no čas by aj bol :-) ... Neviem či si čítal vyššie som spomínal že ide o gospelovú hudbu prevažne klavírnu...Max.10 skladieb z toho niečo z vlastnej tvorby....
tomatoX
21.07.11,08:33
So vsetkymi krokmi ti viem pomoct. Tj. Nahratie, produkcia, mix+master, a vydanie uz od 100ks

V podstate za zlomok beznych cien. 0904 335 073