jumo
02.01.11,14:07
Dobry den,
chcel by som Vas poprosit o radu pri nasledovnom pripade:

Od dodavatela kupim tlakovu hadicku v dlzke 100m a konektory na tuto hadicku v pocte 200ks. Hadicku nastriham na 2,5m kusy a na kazdom konci osadim konektorom. Takze hotovy vyrobok sa sklada z 2,5m hadicky a dvoch konektorov. Tento hotovy vyrobok predavam. Zaroven ale predavam aj hadicku na metraz a konektory po jednotlivych kusoch. Cize na sklade drzim tieto polozky:
-hotovy vyrobok - 2x konektor + 2,5m hadicka
-hadicka 100m (respektive to co z nej prave zostalo)
-konektory

Chcel by som sa opytat ako mam zauctovat tu hotovu hadicku? Akym sposobom si mam dat tovar do skladoveho software?
Ak by mi s tymto mohol niekto poradit, budem mu velmi vdacny.
Dakujem
Zoltán Kovács
02.01.11,13:16
Pri nákupe uvedených "veci" sa musíš rozhodnúť, že koľko použiješ na výrobu vlastného výrobku, a koľko budeš predávať v nezmenenom stave. Potom podľa toho, ako si to prijal na sklad zaúčtuješ výdavok do položiek tovaru, resp. materiálu.

Predaj výrobku nebude účtovaný ako predaj tovaru, ale ako predaj vlastného výrobku.
ondrejvla
02.01.11,18:03
Chcel by som sa opytat ako mam zauctovat tu hotovu hadicku? Akym sposobom si mam dat tovar do skladoveho software?
Ak by mi s tymto mohol niekto poradit, budem mu velmi vdacny.
__________________________________________________ ________

Súhlasím s predošlou odpoveďou, len ešte doplním, tovar prijmeš na sklad ako
ostatný materiál na základe príjemky na sklad, či už nákup cez faktúru, alebo v hotovosti, príjemku prilož k daňovému dokladu, výdaj zo skladu ako výrobok celú hodnotu spotrebovaného materiálu, stačí, keď si ku faktúre vytlačíš výdajku.
jumo
02.01.11,20:42
Velmi pekne dakujem za odpoved, aby som si to zhrnul a presvedcil sa ci tomu spravne rozumiem, tak to skusim zhrnut ako som to pochopil ja.

-pride tovar na sklad, a ja si ho rozdelim podla toho, ze kolko chcem vyrobit a kolko predat samostatne
-to co chcem predat samostatne dam na sklad a zauctujem ako tovar a to z coho chcem vyrabat vydam zo skladu a budem to predavat ako vyrobky
-vydajku toho mnozstva, ktore som pouzil na vyrobu "pricvaknem" k prijemnke

hovorim to spravne?