left42
02.01.11,14:35
Zdravim poradaci,
chcem sa spytat ci mi notar overi kupnu zmluvu na kupu domu ak si donesiem vlastnu a nedam ju vyhotovit priamo jemu? Islo by len o to ze sa prinesu zmluvy k notarovi, ten by overil podpisy a zviazal by ich...to by bolo cele co by som od neho potreboval...niekto mi totiz povedal ze notar zmluvu neoveri pokial ju nenapise sam...tak kde je pravda?
Xanti
02.01.11,13:39
Notár neoveruje takú zmluvu,
overuje podpisy na zmluve.
Preto ak by bola zmluva zlá alebo by došlo k podvodu tak notár nie je za takú zmluvu zodpovedný.

Takže ty potrebuješ len overiť podpisy a to Ti každý notár urobí, ale neoverí zmluvu lebo ju neurobil a tým pádom nemôžeš od neho vymáhať prípadnú škodu.
left42
02.01.11,13:41
Takže ty potrebuješ len overiť podpisy a to Ti každý notár urobí, ale neoverí zmluvu lebo ju neurobil a tým pádom nemôžeš od neho vymáhať prípadnú škodu.

Takže overí podpisy, zviaže a hotovo? Potrebujem len toto..A kataster s tym problem mat nebude?
Xanti
02.01.11,13:43
Nie nebude,
notár overí podpisy zviaže, a dáš zmluvu na kataster. Neni problém.
buchač
02.01.11,14:30
Nie nebude,
notár overí podpisy zviaže, a dáš zmluvu na kataster. Neni problém.
...ten nastane , ak je zmluva zle napísaná ...je jedno čo , stačí , ak len jeden malicherný / z pohľadu vkladateľa do katastra / údaj , povedzme jedno slovíčko bude zle ...a už je problém ...
Právnik katastra pošle lajstro s tým , že pozastavuje konanie na 30 dní a je "vymaľované " ...:rolleyes:
Xanti
02.01.11,14:32
...ten nastane , ak je zmluva zle napísaná ...je jedno čo , stačí , ak len jeden malicherný / z pohľadu vkladateľa do katastra / údaj , povedzme jedno slovíčko bude zle ...a už je problém ...
Právnik katastra pošle lajstro s tým , že pozastavuje konanie na 30 dní a je "vymaľované " ...:rolleyes:
Súhlasím,
ale zadávateľ sa nepýtal na správnosť zmluvy, len na overenie. A tam notár naozaj nepovie nič, ak nerobil tú zmluvu. :D Len pekne overí podpisy, zmluva a jej správnosť vyhotovenia ide na triko zadávateľa. ;)
left42
02.01.11,15:24
hm, takze ked nedam tu zmluvu spisat notarovi tak nemam istotu ze tam je vsetko...ach jaj...a vie mi notar spisat zmluvu podla tej mojej?myslim ze by to pouzil ako predlohu nech je tam vsetko co potrebujem ja?
Xanti
02.01.11,15:27
No nemusí ti ju spísať notár, môže Ti to urobiť hocijaký právnik, alebo si tú zmluvu odkontroluj od niekoho komu kataster zmluvu nevrátil. To musia byť v nej veľké chyby aby kataster vrátil zmluvu na prepracovanie, zvyčajne ak tam chýbajú nejaké náležitosti.
majkii
02.01.11,15:36
hm, takze ked nedam tu zmluvu spisat notarovi tak nemam istotu ze tam je vsetko...ach jaj...a vie mi notar spisat zmluvu podla tej mojej?myslim ze by to pouzil ako predlohu nech je tam vsetko co potrebujem ja?

- pokiaľ chceš overiť podpisy predávajúceho na kúpnej zmluve lacnejšie ako u notára je overenie podpisov na matrike.

- čo sa týka náležitostí zmluvy alebo návrhu na vklad, netreba sa obávať, v prípade, že sa vyskytnú formálne chyby, kataster vyzve účastníkov konania na ich odstránenie.
left42
02.01.11,15:49
Vzor zmluvy mam stiahnuty odtialto z porady, je tam vlastne vsetko co sa tyka nalezitosti zmluvy takze to by problem nebol..a staci overit podpisy aj na matrike?lebo ked hej to tiez usetri nejake tie peniazky...
Xanti
02.01.11,15:51
Určite stačí overiť podpisy aj na matrike. :D
left42
02.01.11,16:03
ok tak dakujem za odpovede, asi pojdeme teda len na matriku a bude...:)
buchač
02.01.11,16:04
Vzor zmluvy mam stiahnuty odtialto z porady, je tam vlastne vsetko co sa tyka nalezitosti zmluvy takze to by problem nebol..a staci overit podpisy aj na matrike?lebo ked hej to tiez usetri nejake tie peniazky...
...he ...a čo myslíš , že prečo som taký "múdry " ???...:---:D
V jednom slove som sa zdrbal a hneď mi papier z katastra prišiel , jak gáfor som lietal , aby som to do poriadku dal...;)
Ešte dobre , že všetci účastníci konania v jednom meste bývajú . To by len bolo "potešenie - radosti " , ak by to bolo inak . :rolleyes:

Určite stačí overiť podpisy aj na matrike. :D
...abo tak ...:rolleyes:
Na matrike je to oveľa lacnejšie ...na tej mojej , v mieste bydliska som platil 0,50 € za jeden .
Notár v pohode viac pýta ...
buchač
02.01.11,16:09
Pozerám , že je to "zábavné" :confused::eek:...no nemyslím si ...hm ,neprajem Ti to ...
Strata času , zhon , náklady na dopravu ...

JEDNO slovíčko ...
Porozmýšľaj nad tým ...

Že som to humorne napísal , možno aj hej ...ale vtedy som bol inak naladený ...kua ...
left42
02.01.11,16:27
to ti verim, ja som uz tiez kupoval jeden dom 3mesiace a nakoniec som ho nekupil...bolo to na nervy ale teraz sa nad tym uz len pousmejem...
bubkoch
02.01.11,16:50
a aky je prosim vas rozdiel v cene overenia podpisu u notara a na matrike ?
jelalim
02.01.11,16:58
...lacnejšie ako u notára je overenie podpisov na matrike. ....


Dokážu na matrike tú zmluvu, ak má viac strán tak zviazať ako to robí notár?
Kvaka
02.01.11,17:00
Pozerám , že je to "zábavné" :confused::eek:...no nemyslím si ...hm ,neprajem Ti to ...
Strata času , zhon , náklady na dopravu ...

JEDNO slovíčko ...
Porozmýšľaj nad tým ...

Že som to humorne napísal , možno aj hej ...ale vtedy som bol inak naladený ...kua ...
Buchač, prezradíš, aké to bolo slovíčko? Aby sa aj iní poučili. Nám zatiaľ všetky zmluvy prešli. Aj darovacia, aj kúpna. Ale človek nikdy nevie, či sa chybička "vloudila".
buchač
02.01.11,17:25
Buchač, prezradíš, aké to bolo slovíčko? Aby sa aj iní poučili. Nám zatiaľ všetky zmluvy prešli. Aj darovacia, aj kúpna. Ale človek nikdy nevie, či sa chybička "vloudila".
....bezpodielový...

Moja chyba to bola , jednoznačne ...mal som vtedy trochu fofry , nesústredil som sa ...:rolleyes:

Ale správne bolo ...výhradný ...vlastník ...
left42
02.01.11,17:36
ozaj a ked dom kupujeme do BSM s manzelkou tak sa pise v podiely 1/1 vsak?
left42
02.01.11,17:38
Dokážu na matrike tú zmluvu, ak má viac strán tak zviazať ako to robí notár?

Samozrejme, ked overuju podpisy tak to musia aj zviazat...dokonca ak mas zmluvu robenu u notara alebo u pravnika a ten ti ju zviaze a ides si podpis overit na matriku tak ti to previazu este raz...toto mam odskusane :)
Kvaka
02.01.11,17:50
ozaj a ked dom kupujeme do BSM s manzelkou tak sa pise v podiely 1/1 vsak?
Kataster zapíše do listu vlastníctva podiel 1/1.
left42
03.01.11,09:01
a aky je prosim vas rozdiel v cene overenia podpisu u notara a na matrike ?

tak notar zoberie podla mojich poslednych informácií okolo 2eur za podpis...Matrika cca 50centov... ak si zratas kolko podpisov potrebujes overit tak to nejake tie eura usetri :)
Tibor Manky Anderko
12.01.11,08:51
prave teraz som dostal rozhodnutie z katastra a je to prerusene.teraz co mam robit?napisat cele odznova???mam tu zmluve zas dat uverit ,aj nove kolky?
dakujem
bubkoch
12.01.11,08:57
prave teraz som dostal rozhodnutie z katastra a je to prerusene.teraz co mam robit?napisat cele odznova???mam tu zmluve zas dat uverit ,aj nove kolky?
dakujem

priamo v rozhodnuti z katastra nemas napisane PRECO je to prerusene a CO MAS TERAZ ROBIT ?
Chobot
12.01.11,09:12
prave teraz som dostal rozhodnutie z katastra a je to prerusene.teraz co mam robit?napisat cele odznova???mam tu zmluve zas dat uverit ,aj nove kolky?
dakujem

A čo napísali v rozhodnutí? Prečo je to prerušené?

AK sa to len prerušilo a nezamietli ti to, tak je to dobré. To znamená, že v zmluve sú nejaké nedostatky, ktoré je možné odstrániť. V rozhodnutí by mali byť vymenované nedostatky, kvôli ktorým sa to prerušilo. Pozri si to a oprav zmluvu podľa toho (napr. dodatkom - v dodatku ale musia byť overené podpisy, prípadne ak treba niečo doložiť, tak dolož).

Po doplnení či odstránení chýb by mal byť vklad povolený. V rozhodnutí by mala byť aj nejaká lehota na odstránenie chýb, ak ju prešvihneš, tak ti vklad zamietnu a potom môžeš začať všetko odznovu.
Halli
12.01.11,09:13
prave teraz som dostal rozhodnutie z katastra a je to prerusene.teraz co mam robit?napisat cele odznova???mam tu zmluve zas dat uverit ,aj nove kolky?
dakujem

Malo by to tam byť napísané, aj čo treba doložiť a opraviť ! Bez ďalších kolkov, to by tak bolo...berú za to riadne poplatky a najradšej rýchle vklady /266€/...a potom sa správajú k ľudom ešte akoby sme my boli pre nich nie naopak. Mnohé Katastre su jedna Katastrofa.:rolleyes:
Tibor Manky Anderko
12.01.11,10:07
dakujem pekne