dusan333
02.01.11,14:53
Ahojte.
Prosím Vás. Mali sme s exmanželkou založený spoločný účet. Doteraz som bol v tom, že je zrušený. Ale odrazu mi začali chodiť výpisy z účtu. Nerozumel som, najskôr som som tomu nevenoval pozornosť. Ale neskôr som sa dozvedel, keď už tých výpisov pribúdalo, že účet je v exekúcii, alebo ekzekuovaný?..., neviem ako sa to hovorí. Prosto "sekera" za takmer 3000 eur. Ten účet je založený v tej istej banke v ktorej mám aj súčasný, ale zakladali sme ho v inom meste a...

Jestvuje nejaký spôsob, čestné prehlásenie, alebo na základe dátumu rozvodového konania a dátumov tej "sekery"... ako ten účet "prerobiť" na osobný účet exmanželky, samozrejme s jej súhlasom?
ivka70
02.01.11,14:28
A myslis si, ze exmanzelka s tym bude suhlasit?
Kedze ti chodia vypisy, predpokladam, ze ucet je zalozeny na tvoje meno a manzelka je len disponent uctu.
Nevsimat si vypisy nebol dobry napad.
Predpokladam, ze banke je uplne jedno, kto minul peniaze, vyzadovat splatenie bude od teba. :(
Nechcem byt zlym prorokom, ale ak ex nebude suhlasit s prevedenim uctu/dlhu dobrovolne, asi ti zostane len sud, kde budes dokazovat, ze dlh sposobila ona a ze ti musi peniaze vratit.
verkaz
02.01.11,14:47
Mal by si ísť do banky a zistiť, kedy boli na účte pohyby. Ak to bolo až po rozvode, budeš mať doklad pre súd.
Prerobiť účet na bývalú manželku sa bude dať len s jej súhlasom. Komu chodili pred tým výpisy ? Ty si si ich nevšímal ?
Ak Tvoja bývalá s tým nebude súhlasiť, tak ťa tá nepozornosť bude dosť stáť. Najlepšie urobíš keď sa poradíš s právnikom.
dusan333
13.01.11,03:35
Mal by si ísť do banky a zistiť, kedy boli na účte pohyby. Ak to bolo až po rozvode, budeš mať doklad pre súd.
Prerobiť účet na bývalú manželku sa bude dať len s jej súhlasom. Komu chodili pred tým výpisy ? Ty si si ich nevšímal ?
Ak Tvoja bývalá s tým nebude súhlasiť, tak ťa tá nepozornosť bude dosť stáť. Najlepšie urobíš keď sa poradíš s právnikom.

Ďakujem za vaše reakcie, prepáčte, ale nemohol som reagovať bol som mimo dosah.

V banke som sa bol pýtať, ale oni mi povedali,že oni si to nemôžu svojvoľne stiahnuť z môjho terajšieho účtu. Minulý rok som rozbiehal akúsi živnosť. Výpisy mi najskôr nechodili, až keď začal byť pohyb a obnos na mojom novom účte väčší, banka mi začala posielať, tie výpisy, najskôr iba tak akože nič, a teraz mi chodia pravidelne. Na tom výpise, nie je vypísaný žiaden mínus! ani na jednom, preto som na to v tom podnikateľskom návale pozabudol. Ale aj keby som nepozabudol, čo by mi to pomohlo? Povedali by mi to isté, čo aj teraz... Myslel som si , že je to omyl, pretože som bol v tom, že ten účet je už iba na ex a predtým bol spoločný. V podstate zatiaľ mi nič nehrozí, aspoň dokedy má ex pravidelný príjem, ale chcel som vedieť, že čo mi hrozí a aký je štandardný postup pri zmene vlastníka účtu v takomto prípade, keď chcem obísť právnika.
Potrebujem radu od niekoho, kto v minulosti už niečo podobné riešil.

Ďakujem vám.