junkyy
02.01.11,16:44
V lete 2011 chceme otvoriť bar s reštauráciou. Sme platcom DPH, máme založenú firmu - s.r.o, ktorá podnika v oblasti poľnohospodárstva. Nábytok do baru sme však nakupovali v Anglicku. Máme k tomu doklady - faktúru a bločky.
Je možné v našom prípade zahrnúť tento nábytok do nákladov firmy (spomínaná s. r. o. ) a tak žiadať o vrátenie dane (DPH) na SR, aj keď to bolo kúpené v Anglicku??
Aké doklady treba okrem spomínaných bločkov a faktúr, aby sme sa vyhli komplikáciam?

Vopred ďakujem za Vašu odbornú pomoc a ostávam s pozdravom.
KEJKA
02.01.11,16:14
ak ste kupovali v Anglicku s uvedením ičDPH SK202.....
tak faktúra mala byť vystavená bez DPH-VAT. /Následne ty máš povinnosť zdaniť SK DPH a aj si ju odpočítať./
Ak nie, v žiadnom prípade si anglickú DPH nemôžeš odpočítavať na Slovensku.
Je možnosť požiadať o vrátenie DPH v Anglicku - ale to si treba naštudovať ich zákon o DPH.
Podotýkam, že povinnosť samozdanenia sa ťa týka aj v tomto druhom prípade - ak chceš nábytok legálne využívať v rámci podnikania.
MARTSIS
02.01.11,17:22
ak ste kupovali v Anglicku s uvedením ičDPH SK202.....
tak faktúra mala byť vystavená bez DPH-VAT. /Následne ty máš povinnosť zdaniť SK DPH a aj si ju odpočítať./
Ak nie, v žiadnom prípade si anglickú DPH nemôžeš odpočítavať na Slovensku.
Je možnosť požiadať o vrátenie DPH v Anglicku - ale to si treba naštudovať ich zákon o DPH.
Podotýkam, že povinnosť samozdanenia sa ťa týka aj v tomto druhom prípade - ak chceš nábytok legálne využívať v rámci podnikania.
Môžete mi , prosím , vysvetliť poslednú vetu ?
Robina
03.01.11,15:06
Ja by som potrebovala poradiť ohľadne s.r.o. založenej na Slovensku, ale s talianskymi spoločníkmi. Konateľ je slovenský občan žijúci V Taliansku a ďalší 3 spoločníci sú Talianski občania. Nebudú zamestnancami, ale je ich potrebné niekde prihlásiť, okrem registrácie na Dú. Nebudú ani platcovia DPH. Veľmi pekne ďakujem.
Robina
03.01.11,15:39
Neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne, ale nevie mi nikto poradiť, prosím? vďaka
KEJKA
03.01.11,15:46
Môžete mi , prosím , vysvetliť poslednú vetu ?
posledná veta - citujem
povinnosť samozdanenia sa ťa týka aj v tomto druhom prípade - ak chceš nábytok legálne využívať v rámci podnikania.

ak sro nakupuje nábytok v Anglicku /inom ČŠ EU/, má svoje ičDPH SK...., tak má právo nakúpiť bez dane. Povinnost odviesť DPH je v SR /miesto dodania/. tejto povinnosti sa nevyhneš ani v prípade, že v Anglicku nakúpiš s anglickou DPH. teda zoberieš z dokladu o obstaraní nábytku základ dane A ODVEDIEš DPH v SRr, PRIčOM Máš PRAVDEPODOBNE AJ NáROK NA ODPOčíTANIE /tvoje dodania podliehajú DPH, nemáš koeficient ap./

Ja by som potrebovala poradiť ohľadne s.r.o. založenej na Slovensku, ale s talianskymi spoločníkmi. Konateľ je slovenský občan žijúci V Taliansku a ďalší 3 spoločníci sú Talianski občania. Nebudú zamestnancami, ale je ich potrebné niekde prihlásiť, okrem registrácie na Dú. Nebudú ani platcovia DPH. Veľmi pekne ďakujem.
si v nesprávnej téme.
nenahlasuješ konateľov, ani spoločníkov, ak nepoberajú príjem.
nahlasuješ sro na DU - ale to vieš.
Robina
03.01.11,18:58
Bože, to som si neuvedomila, ospravedlňujem sa a ďakujem za odpoveď veľmi pekne
Dianao
10.01.11,09:57
Ja by som sa tiez potrebovala poradit, kupovali sme nabytok v Polsku. fa je bez DPH. Chcem sa ale opytat / viem, ze treba samozdanit / , ci mam narok aj na odpocet DPH, ked to bude v uctovnictve evidovane ako HM. Mame maloobchod. Dakujem pekne
KEJKA
10.01.11,16:37
Ja by som sa tiez potrebovala poradit, kupovali sme nabytok v Polsku. fa je bez DPH. Chcem sa ale opytat / viem, ze treba samozdanit / , ci mam narok aj na odpocet DPH, ked to bude v uctovnictve evidovane ako HM. Mame maloobchod. Dakujem pekne
ak ste platiteľ podľa §4 Z_DPH tak áno, ak podľa §7, tak nie.
Dianao
13.01.11,05:57
Sme mesacni platcovia dph, takze dakujem za jasnu a strucnu odpoved
Mária.K.
15.01.11,19:27
Ja by som sa tiez potrebovala poradit, kupovali sme nabytok v Polsku. fa je bez DPH. Chcem sa ale opytat / viem, ze treba samozdanit / , ci mam narok aj na odpocet DPH, ked to bude v uctovnictve evidovane ako HM. Mame maloobchod. Dakujem pekne
K tomu, aby ste mali nárok na odpočet DPH nepostačuje len skutočnosť, že poľská faktúra je bez DPH. Je potrebné, aby poľský dodávateľ bola osoba identifikovaná pre DPH v Poľsku (musí mať pridelené poľské IČ DPH) a súčasne vy musíte byť platiteľom DPH na Slovensku.
evelien
28.02.11,14:30
Podotýkam, že povinnosť samozdanenia sa ťa týka aj v tomto druhom prípade - ak chceš nábytok legálne využívať v rámci podnikania.

Ale tyka sa to iba nakupu na fakturu, nie na doklad z RP, vsak? Ci mi nieco uslo? Uz z tej zahranicnej DPH som :eek: