vybris
02.01.11,20:12
Už rok sa mi nekúri v jednej izbe - sused urezal stupačky a tak mi znemožnil kúriť, keďže býva podo mnou. Všetko to urobil bez môjho vedomia a podpisu. OSBD sa vyjadrilo, že s tým nič nemá, okresný stavebný úrad zastavil konanie, v ktorom zistil, že dotyčný urobil zmeny bez stavebného povolenia, proti ktorému sa nemožno odvolať, krajský stavebný úrad tiež neprikázal dotyčnému vrátiť túto skutočnosť do pôvodného stavu a obnoviť mi tak kúrenie. poraďte mi, kam sa mám obrátiť - nemám ale v pláne súd. V danej , nevykurovanej izbe je zima a začína mi plesnieť. Veľmi pekne ďakujem.
Gabika
Stanislav 1975
02.01.11,19:33
Už rok sa mi nekúri v jednej izbe - sused urezal stupačky a tak mi znemožnil kúriť, keďže býva podo mnou. Všetko to urobil bez môjho vedomia a podpisu. OSBD sa vyjadrilo, že s tým nič nemá, okresný stavebný úrad zastavil konanie, v ktorom zistil, že dotyčný urobil zmeny bez stavebného povolenia, proti ktorému sa nemožno odvolať, krajský stavebný úrad tiež neprikázal dotyčnému vrátiť túto skutočnosť do pôvodného stavu a obnoviť mi tak kúrenie. poraďte mi, kam sa mám obrátiť - nemám ale v pláne súd. V danej , nevykurovanej izbe je zima a začína mi plesnieť. Veľmi pekne ďakujem.
Gabika

Som z celého srdca šokovaný- to si akože niekto bez stav.povolenia ureže stupačku a susedovi odoprie vykurovanie?:eek::eek::eek:-tu pomože fakt jedine súd a dokonca aj keď niesom právnik,ale toto je doslova na trestné oznámenie nielen na občiansky súd- moj názor právnika-amatéra...;)
vybris
02.01.11,19:37
Pravnik to ma "na stole" uz viac ako pol roka a nic doteraz nevybavil.......
220870
02.01.11,19:40
Takého právnika treba nakopať do rozkroku a poslať kade tade.
Stanislav 1975
02.01.11,19:41
Pravnik to ma "na stole" uz viac ako pol roka a nic doteraz nevybavil.......

to je nejaký špeciálny právnik- asi tak treba konať ako píše 220...
vybris
02.01.11,19:42
Ved predsa stupacky a ustredne kurenie ma na zodpovednost OSBD a nie stavebny urad, nie?
marjankaj
02.01.11,19:58
Predpokladám, že riadne platíš zálohové platby a je v tom aj vykurovanie.
sito
03.01.11,07:06
Už rok sa mi nekúri v jednej izbe - sused urezal stupačky a tak mi znemožnil kúriť, keďže býva podo mnou. Všetko to urobil bez môjho vedomia a podpisu.

Vykurovací systém je spoločný majetok vlastníkov. Koľko je bytov vo vašom dome? Koľko je ešte nad tebou? Naschvál ich urezal?

OSBD sa vyjadrilo, že s tým nič nemá,

Ak je OSBD váš správca, tak má, je zodpovedné ako správca.

okresný stavebný úrad zastavil konanie, v ktorom zistil, že dotyčný urobil zmeny bez stavebného povolenia, proti ktorému sa nemožno odvolať, krajský stavebný úrad tiež neprikázal dotyčnému vrátiť túto skutočnosť do pôvodného stavu a obnoviť mi tak kúrenie. poraďte mi, kam sa mám obrátiť - nemám ale v pláne súd.

Žiaľ, iná možnosť asi nie je. A prečo nie súd?

V danej , nevykurovanej izbe je zima a začína mi plesnieť. Veľmi pekne ďakujem.
Gabika

Spôsobené škody, ako? Cez poisťovňu? Alebo súd?
sito
03.01.11,07:55
to je nejaký špeciálny právnik- asi tak treba konať ako píše 220...

Stano a nebolo by ešte lepšie začať od toho suseda a každý deň, kým to nebude na poriadku? Ale, či by to nebolo nedemokratické? :) :D:D:D ;)
vybris
03.01.11,09:04
Sused vlasni dvojmilionove auto, niekolko bytov a ma znamych aj v pekle... to je ten hlavny problem.... a okrem toho sa so mnou neroozprava, ma cca 30 rokov a mysli si ze je boh na zemi. Ale trebalo by uz konecne nejako slapnut tomu "hajzlikovi" na paty, aj ked neviem ako... bojim sa to hnat na sud, je on je sudny prekladatel, takze neprdpokladam ze by som to vyhrala kvoli zaujatosti. To je jedna vec... a drua vec, nerada by som do sudu vrazila niekolko tisic eur....
Oliwa
03.01.11,09:15
Čo konkrétne Ti odpísalo OSBD?
Z akého dôvodu s tým nič nemá, ak je správcom?
Alebo máte iného správcu? Nachádza/jú sa nad Tebou ešte iný/é byty, ktoré sú tiež nevykurované, alebo je to nejaká napr. štvorbytovka a ste len dva byty nad sebou?
lienocka001
03.01.11,09:25
ja by som dala staznosti na OSBD ze ti nezabezpecuju vykurovanie v tej miestonsti a na zaklade toho ti spetne nech zmenia platby za teplo plus nech zabezpecia ti ustredne kurenie v tej izbe presne podla zmluvy ktoru ste so spravcom uzavreli.

a nech sa pisomne vyjadria na tom...

medzitym sa ti kludne moze nahodne stat ze ti par krat ujde voda z pracky a pod. prijemne zalezitosti.... mozno by som zvazila aj nejaky hmyz ci hlodavce cez stupacku smerom dolu...

ten pravnik je nejaky divny... a samozrejme skus oslovit lamparen a pod. a nech sa vyjadri druzstvo na kameru...
verkaz
03.01.11,09:25
Ešte raz by som písomne vyzvala správcu - OSBD. Je to predsa zásah do spoločného zariadenia. Ak chce mať sused pod tebou odpojenú stúpačku, tak nech na vlastné náklady urobí pre teba odbočku. Viem, že sa to dá, lebo som mala v nepredanom byte neplatiča a mesto ho odpojilo od teplej vody a teraz v januári ho odpojí aj od tepla. Súd totiž rozhodol o pridelenie neplatičovi menší byt a mesto už menšie nemá.
Na toho právnika sa vykašli a nájdi si iného.
To je u nás vymožiteľnosť práva.
vybris
03.01.11,09:26
Byt vlastnim v 4 poschodovej bytovke, ja som uplne na vrchu. Susedy podomnou tiez dali urezat stupacky,... traja vlastnici podo mnou sa dohodli ,ze ich urezu, mna neinformovali. Bytove druzstvo mi odpisalo ze pri ich obhliadke skutocne zistilo, ze sa vykonali nepovolene zasahy do vykurovacej jednotky a ze zo strany OSBD nebol vydany suhlas na zmenu. Preto ziadost dalej postupuju na stavebny urad. Ten zaujal stanovisko k tomu take, ze najskor urobilo obhliadku, zahajil konanie podla paragrafu 88a, stavebneho zakona a pozadovalo od "suseda" podpisy a zapisnicu zo schodze, na ktorej sa to malo prejednavat. Toto mal predlozit do stanovenej lehoty. neurobil tak a stavebny urad mal nariadit odstranenie stavby, ako mi odpisal. Po pol roku mi stavebny urad odpisal, ze aj ked je to nepovoleny zasah, rozsah stavebnych prac si nevyzadoval povolenie od stavebneho uradu a mam sa preto svojich prav domahat na sude. Krajsky stavebny urad tiez napisal ze nikto nikde nepochybil a ze okresny stavebny urad nema kompetenciu odstranit tuto zavadu a fakt ze sa mi nekuri. A to stacilo iba dat "vykonatelny prikaz"...... takze uz je tomu viac ako rok, co mi nekuri jedna izba a nemozem sa dovolat nikde spravodlivosti...
vybris
03.01.11,09:28
mam merace, takze neviem ci by som na OSBD pochodila s tym, ze budem ziadat prepocet kurenia
učtovníčka
03.01.11,09:28
Úprimne ťa ľutujem. Takýto "típkovia" mi dvíhajú adrenalín.
Nepohne s nimi nikto???!!!
Chobot
03.01.11,09:43
Byt vlastnim v 4 poschodovej bytovke, ja som uplne na vrchu. Susedy podomnou tiez dali urezat stupacky,... traja vlastnici podo mnou sa dohodli ,ze ich urezu, mna neinformovali. Bytove druzstvo mi odpisalo ze pri ich obhliadke skutocne zistilo, ze sa vykonali nepovolene zasahy do vykurovacej jednotky a ze zo strany OSBD nebol vydany suhlas na zmenu. Preto ziadost dalej postupuju na stavebny urad. Ten zaujal stanovisko k tomu take, ze najskor urobilo obhliadku, zahajil konanie podla paragrafu 88a, stavebneho zakona a pozadovalo od "suseda" podpisy a zapisnicu zo schodze, na ktorej sa to malo prejednavat. Toto mal predlozit do stanovenej lehoty. neurobil tak a stavebny urad mal nariadit odstranenie stavby, ako mi odpisal. Po pol roku mi stavebny urad odpisal, ze aj ked je to nepovoleny zasah, rozsah stavebnych prac si nevyzadoval povolenie od stavebneho uradu a mam sa preto svojich prav domahat na sude. Krajsky stavebny urad tiez napisal ze nikto nikde nepochybil a ze okresny stavebny urad nema kompetenciu odstranit tuto zavadu a fakt ze sa mi nekuri. A to stacilo iba dat "vykonatelny prikaz"...... takze uz je tomu viac ako rok, co mi nekuri jedna izba a nemozem sa dovolat nikde spravodlivosti...

Ak je situácia takáto a nikto sa nemá k činu, asi by som na tvojom mieste urobil nasledovné.

Ak je to technicky možné, natiahol by som rozvody kúrenia z inej izby do tej, kde je odpojený radiátor a tým si zabezpečil kúrenie v tej izbe. A môžeš mať všetkých na háku. A nikoho by som do bytu viac nepustil.

A ako on potom vykuruje tú izbu pod tebou? On nemá rozvody ústr. kúrenia?
sito
03.01.11,10:07
Máte pomerové rozdeľovače tepla na radiátoroch, alebo určené meradlá pre byt?
vybris
03.01.11,10:12
POMEROVE ROZDELOVACE, AKJE TO TO , CO MERIA V KAZDEJ IZBE TEPLO ZVLAST
sito
03.01.11,10:26
Áno, to sú pomerové rozdeľovače tepla. Ak mate tie, tak tí pod tebou sú troška mimo. Predsa keď ty si mala radiátor funkčný, hlavica ho otvorila a im hlavice odstavili radiátory, ty si im miestnosti vykurovala stúpačkou.

Je síce pravda, že klesne spotreba domu, ale ak budeš pod priemer, tak im ešte zaplatíš v základnej zložke za to, že oni plytvajú s teplom.

Asi ti neostane nič iné len to, čo poradil Chobot, pretiahnuť prívod do miestnosti z funkčnej stupačky. Nezávisle, nie z radiátora do radiátora, ako to tu jeden uvádzal, že mu to spravil odborník.
Stanislav 1975
03.01.11,11:32
Stano a nebolo by ešte lepšie začať od toho suseda a každý deň, kým to nebude na poriadku? Ale, či by to nebolo nedemokratické? :) :D:D:D ;)

No neviem sitko, nie vždy sa to dá- ja som volakedy tiež takto chcel riešiť problémy s hlučnosťou ľudí, ktorí mali prenajatý byt nad nami- došiel som tam správne nabrúsený, že im vysvetlím ako sa má v noci správať, ale vieš, k dveram došli otvoriť 3 vyholení ukrajinci, tak som sa nakoniec ešte omluvil, že zbytočne im vyzváňam a odišiel som so zvesenými ušami...:D
sito
03.01.11,15:23
No neviem sitko, nie vždy sa to dá- ja som volakedy tiež takto chcel riešiť problémy s hlučnosťou ľudí, ktorí mali prenajatý byt nad nami- došiel som tam správne nabrúsený, že im vysvetlím ako sa má v noci správať, ale vieš, k dveram došli otvoriť 3 vyholení ukrajinci, tak som sa nakoniec ešte omluvil, že zbytočne im vyzváňam a odišiel som so zvesenými ušami...:D

Tiež zákon! :) :D:D:D ;)
verkaz
03.01.11,17:45
To sa ani veriť nechce, čo všetko robia niektorí, ktorí si myslia, že keď je byt ich, tak už môžu všetko.
Najlepšie bude urobiť to, čo ti radá Chobot.
vybris
03.01.11,18:57
vsetci co su podo mnou, to su traja ludia... radiator v tej miestnosti nepouzivaju, teda uz ho tam ani nemaju
Oliwa
03.01.11,19:56
vsetci co su podo mnou, to su traja ludia... radiator v tej miestnosti nepouzivaju, teda uz ho tam ani nemaju
Tí traja ľudia sú: :D ?
a/ otužilci :)
b/ eskimáci :o
c/ rómovia - dodávatelia zberných surovín :mad:
sito
04.01.11,06:13
Tí traja ľudia sú: :D ?
a/ otužilci :)
b/ eskimáci :o
c/ rómovia - dodávatelia zberných surovín :mad:

Ktorí z nich môžu mať dvojmiliónové auto:confused:

:);)
buchač
04.01.11,09:43
Sused vlasni dvojmilionove auto, niekolko bytov a ma znamych aj v pekle... to je ten hlavny problem.... a okrem toho sa so mnou neroozprava, ma cca 30 rokov a mysli si ze je boh na zemi. Ale trebalo by uz konecne nejako slapnut tomu "hajzlikovi" na paty, aj ked neviem ako... bojim sa to hnat na sud, je on je sudny prekladatel, takze neprdpokladam ze by som to vyhrala kvoli zaujatosti. To je jedna vec... a drua vec, nerada by som do sudu vrazila niekolko tisic eur....
...neblbni , to majú viacerí aj tu , z prispievateľov ...

Je to o ľuďoch ...
Že sa s Tebou nerozpráva ?...jeho problém , ani Ty nemusíš ...
Do súdu by sa až tých pár tisíc € určite nevrazilo ...

lienocka001
Senior Member

medzitym sa ti kludne moze nahodne stat ze ti par krat ujde voda z pracky a pod. prijemne zalezitosti....
...
....nie , nie z práčky ....

Jednoznačne to musí byť z radiátora ...samozrejme z toho , čo je odrezaný od systému ....
Ten pohľad by asi stál za to ..;):D:D
Janiela
04.01.11,20:07
Ktorí z nich môžu mať dvojmiliónové auto:confused:

:);)


Jeden nikdy nevie :-)
Halli
04.01.11,20:35
.

Je to o ľuďoch ...
Že sa s Tebou nerozpráva ?...jeho problém , ani Ty nemusíš ...
Do súdu by sa až tých pár tisíc € určite nevrazilo ...

....nie , nie z práčky ....

Jednoznačne to musí byť z radiátora ...samozrejme z toho , čo je odrezaný od systému ....
Ten pohľad by asi stál za to ..;):D:D


Jáááj tak to si teraz poradil...bingóóó. :D
marjankaj
04.01.11,21:00
Pravnik to ma "na stole" uz viac ako pol roka a nic doteraz nevybavil.......


Sused vlasni dvojmilionove auto, niekolko bytov a ma znamych aj v pekle... to je ten hlavny problem.... a okrem toho sa so mnou neroozprava, ma cca 30 rokov a mysli si ze je boh na zemi. Ale trebalo by uz konecne nejako slapnut tomu "hajzlikovi" na paty, aj ked neviem ako... bojim sa to hnat na sud, je on je sudny prekladatel, takze neprdpokladam ze by som to vyhrala kvoli zaujatosti. To je jedna vec... a drua vec, nerada by som do sudu vrazila niekolko tisic eur....

V knihe "Asshole No More" -- "Dost bylo ko.otů" od Xaviera Crementa sa píše.


Každý soudní spor nejrychleji prohrajete, když uvěříte, že náš právní systém je "férový" - nepokládáte-li ovšem "férovost" za nadvládu průměrných. Druhá nejrychlejší cesta k porážce je spolupráce s advokátem, který dbá na čest a morálku (pokud ovšem takového najdete). Proti ko.otovi vás může hájit zase jen ko.kot. Férovost s tím nemá nic společného.
anonym222
05.01.11,19:16
Byt vlastnim v 4 poschodovej bytovke, ja som uplne na vrchu. Susedy podomnou tiez dali urezat stupacky,... traja vlastnici podo mnou sa dohodli ,ze ich urezu, mna neinformovali..........

..... takze uz je tomu viac ako rok, co mi nekuri jedna izba a nemozem sa dovolat nikde spravodlivosti...
Že sa nájde niekde jeden blbec, to ešte uverím, aleže by sa našli po kope hneď traja, to sa mi nezdá :confused:.
Aký je skutočný dôvod toho, že všetci traja dali odstrániť stúpačky?
Nemala by si nám ešte niečo k tejto veci doplniť?
buchač
05.01.11,19:20
Že sa nájde niekde jeden blbec, to ešte uverím, aleže by sa našli po kope hneď traja, to sa mi nezdá :confused:.
Aký je skutočný dôvod toho, že všetci traja dali odstrániť stúpačky?
Nemala by si nám ešte niečo k tejto veci doplniť?
...ježíííííííš .....

Keby len traja ...;)
Stačí sa pozrieť na niektoré inštitúcie štátu ...radšej nemenujem , bo do ťurmy by som šiel ...;):---:D
sito
05.01.11,21:34
...ježíííííííš .....

Keby len traja ...;)
Stačí sa pozrieť na niektoré inštitúcie štátu ...radšej nemenujem , bo do ťurmy by som šiel ...;):---:D

Juraj, zas otvoril okno? Keby sa pozrel na tie inštitúcie. Mame málo ťuriem, aj by sa naderl. :) :D:D:D ;)
Ľaľa
10.01.11,19:19
Áno, to sú pomerové rozdeľovače tepla. Ak mate tie, tak tí pod tebou sú troška mimo. Predsa keď ty si mala radiátor funkčný, hlavica ho otvorila a im hlavice odstavili radiátory, ty si im miestnosti vykurovala stúpačkou.

Je síce pravda, že klesne spotreba domu, ale ak budeš pod priemer, tak im ešte zaplatíš v základnej zložke za to, že oni plytvajú s teplom.

Asi ti neostane nič iné len to, čo poradil Chobot, pretiahnuť prívod do miestnosti z funkčnej stupačky. Nezávisle, nie z radiátora do radiátora, ako to tu jeden uvádzal, že mu to spravil odborník.
Pri vyúčtovaní za teplo si kontrolujem len to, či hodnoty, ktoré boli odpísané z meračov na radiátoroch sú vo vyúčtovaní správne uvedené (asi slabá kontrola z mojej strany) ale z dôvodu, že sa snažím teplom neplytvať zaujíma ma to, čo to znamená spotreba pod priemer, ako sa určuje atď... zaujíma ma to i z toho dôvodu, že v súčasnej dobe je detská izba mimo prevádzky-deti chodia domov cca 2 x mesačne, vtedy sa v izbe kúri tak, ako sa má, ale v ostatné dní je radiátor stiahnutý na hviezdičku a dvere na detskej sú zatvorené, a zaujíma ma to aj z toho dôvodu, že síce máme byty v osobnom vlastníctve časti susedom-fajčiarom to zrejme nevadí a niekedy "vykurujeme" cez otvorené okno na chodbe celé sídlisko aj celú noc...
sito
10.01.11,19:55
Aspoň čosi.

No, pokiaľ ste nemali možnosť kontrolovať si tie hodnoty na radiátoroch, náklady za teplo sa rozpočítavali podľa m2 a to je priemer. Keď dostaneš teraz vyúčtovanie za teplo a spravíš si rozpočítanie podľa m2 a tvoja úhrada je menšia ako podľa m2. Ľudovo, podľa meračov si na tom dobre si pod priemer. Rozdiel je to čo by si uhradil naviac, ak by ste nemali tie merače, ako píšeš. Ba, bola by ta úhrada ešte vyššia.

Tu hlavicu by bolo treba nastaviť tak, aby bola miestnosť vykurovaná aspoň na 18 °C.

No práve, niekto má celú noc otvorené okno, ale to teplo zaplatia tí, čo majú okná zatvorené. Aby to bolo rovnomerne, vyrovnalo sa to v úhradach bytov, mali by tiež otvoriť okná.

Alebo si na schôdzi odsúhlasiť, že to plytvanie si zaplatia oni, tí ktorí s teplom plytvajú. Je to na vás vlastníkov ako sa rozhodnete. Buď to vy, alebo oni, ktosi to zaplatiť musí.