fortun21
02.01.11,22:03
Chcem sa spytat, ake su poziadavky na vykon prace kontrolora obce? Su potrebne nejake kurzy, alebo skolenia, z ktorych by som mal nejaky certifikat, alebo staci uplne stredoskolske vzdelanie ako to pise v zakone a ziadne dalsie skolenia nie su potrebne? (pozn. ak mám skoncenu Obchodnu akademiu a momentalne studujem na VS, koncim Bc. mohol by som podat aj ja prihlasku na volbu kontrolora obce?)
jelalim
02.01.11,21:27
preco by si nemohol?
fortun21
02.01.11,22:12
Vies, moj znamy ma skoncenu VS strojnicku a je kontrolor mesta, ale on chodi pravidelne na nejake skolenia´co maju kontrolori. U nas v dedine je tiez jedna pani kontrolorka ktora ma skoncenu VS ale neviem akeho smeru a tiez chodi s nim na tie skolenia, avsak dalsi znamy, ktory ma skoncenu VS ekonomicku si podla ziadost a vyhovoval vo vsetkych podmienkach a pritom na nijake skolenie kontrolorov nechodil, tak preto sa pytam.
Mária27
02.01.11,23:53
Prihlášku si môžeš podať. Pozri si zákon 369/1990 Zb. o obecnom zriadení od § 18, aby si vedel, do čoho ideš.

Kvalifikačným predpokladom na funkciu hlavného kontrolóra je ukončené minimálne úplné stredné vzdelanie. v § 18d je Rozsah kontrolnej činnosti. Najväčší háčik bude v tomto štádiu je :
Na zvolenie hlavného kontrolóra je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny všetkých poslancov. To býva často o niečom inom ako o odbornosti.
fortun21
03.01.11,00:13
no ano, to mas asi svatu pravdu, ze niekedy moze byt clovek odborny a nic mu to nie je platne, pretoze niekto iny "pozna" vacsinu poslancov a dobry flek sa vzdy ujde :) takze pokial vravite, ze nie su potrebne ziadne skolenia ani nic podobne, tak si tu prihlasku mozem dat, dakujem velmi pekne za odpoved