rekynka
02.01.11,21:03
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova
Stanislav 1975
02.01.11,20:07
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova

No mali by to oznámiť JEDNOZNAČNE POLICAJTI...- inak, pred asi mesiacom zomrel kamarát pri tej medializovanej havárke pri senci a jeho manželka sa to dozvedela zo správ na joj-ke,že zomrel:eek::eek::eek:-zbadala auto...
Stanislav 1975
02.01.11,20:08
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova

však asi na to existujú občianske preukazy, aby sa podla toho vedelo,kto to je a aby to mali policajti ako oznámiť...-ale oni kašlú na to...
Stanislav 1975
02.01.11,20:10
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova
Inak okoloidúcich z toho vylúč- vieš, ja by som sa tiež nejakému zranenému nehrabal v osobných veciach a v mobile a pod.- to nemajú riešiť okoloidúci ale policajti...
digehe1
02.01.11,20:24
toto sa môže stať asi len u nás, ale myslím, že jednoznačne by to mala byť polícia,hlavne vtedy ked je zranený odvezený do nemocnice.
misomiso
02.01.11,21:01
Inak ja som bol v tom, ze sa toho ujali zachranari, pretoze zachranari opakovane cez media ziadali ludi, aby si cislo blizkeho, ktoreho chcu informovat v pripade nehody ulozili v tvere "ICE meno" (in case of emergency). Ale aj tak mi to prislo cudne, preco by to mali robit zachranari, pretoze podla mna je to uloha policie.

Lenze policajti asi nemaju cas, pretoze musia davat pokuty vodicom, ktori si rozbiju napravu na jame a zavolaju policiu, pretoze chcu vymahat odskodne od spravcu komunikacie. Aj dnes to bolo znova v Pozor Zakruta, ze takto sa policajti vzdy pomstia poskodenemu, za to, ze ich zavolal a ze musia spisovat papiere.
Llívia
02.01.11,21:50
Inak okoloidúcich z toho vylúč- vieš, ja by som sa tiež nejakému zranenému nehrabal v osobných veciach a v mobile a pod.- to nemajú riešiť okoloidúci ale policajti...
A okoloidúci nemajú odkiaľ vedieť, že mobil na ceste je práve mobil zraneného.
Llívia
02.01.11,21:52
Misomiso, alebo nemajú čas kvôli tomu, že chodia "kriesiť" ožranov, ku ktorým zase nepríde sanitka.
bikam
03.01.11,05:23
dobry den,
neviem sa dopatrat odpovede na moj problem:
mojho 16 rocneho syna zrazilo auto. Je niekto povinny oznamit rodicom tuto skutocnost?
syn mal pri sebe mobil, v case nehody bol funkcny - hodeny na ceste, nikto zo zucastnenych nam nezavolal.
ja som sa o nehode syna dozvedela nahodou po 2,5hodinach, ked uz lezal v nemocnici na JIS.
Policia mi povedala, ze oni neoznamuju, lebo je to zasah do osobnych udajov, zachranari hovoria, ze ich ulohou je zachranovat zivot,
personal v nemocnici sa nechcel na tuto temu bavit.
Nikto z okolo prizerajucich ludi nemal v sebe tolko obycajnej ludskodti, aby nasiel v mobile tenegera cislo na mamu, alebo otca.
Stava sa toto aj inym rodicom?
dakujem za odpoved.
Anna Rehakova
Je mi to ľúto, čo sa ti stalo, dúfam, že syn je v poriadku. A dúfam, že sa na Porade nájde niekto, kto ti dá relevantnú odpovedˇna tvoju otázku (keďže tvoj príspevok dosiaľ prezrelo 150 praďákov).
zk24
03.01.11,05:52
Ja si myslím, že policajti. A prajem skoré uzdravenie Vášho syna
misoft
03.01.11,11:09
V prvom rade policajti! Oni totiž dokumentujú a zabezpečujú "miesto činu", zbierajú dôkazy (medzi ne musí patriť i MT, ktorý možno leží na zemi), záchranári majú svoju špecifickú úlohu - zachraňovať ľudské životy a likvidovať následné škody havárie. Toto je ich prioritou, vyhľadávanie tel. čísla - na to často nemajú ani čas - veď prednejší je ČLOVEK!!!!
To, že policajti často nevolajú, môže byť spôsobené niekoľkými faktormi:
1) po zdokumentovaní na to zabudnú, alebo musia riešiť iný prípad (možno aj tých ožranov - aj to sú ľudia!)
2) nie sú schopní dostať sa "do telefónu" - dnešné telefóny mávajú často "uzamknuté" klávesnice a niekedy aj zaheslované - povedzte mi, ktorý policajt bude lámať heslá?
3) ak sa tam dostanú, v zozname kontaktov tínedžerov je často niekoľko desiatok (možno aj stovka) kontaktov. A pokiaľ poznáte tínedžerov - často svoje kontakty "zakódujú" prezývkami a pomenovaniami a na nejaké označenie ICE zvysoka kašlú. Kde má potom ten policajt v tom množstve hľadať ten správny kontakt?
Pokiaľ boli pevné linky, tak to bolo jednoduché - Spoje boli povinné polícii poskytnúť tel. číslo na základe adresy. Dnes mob. operátori NIE SÚ povinní poskytovať informácie (jedine na základe súdneho rozhodnutia!)
Takže takto si to zoberte a uvažujte, než poviete, že policajti sa na to (s prepáčením) vys***i.
A dovolil by som si otázočku pre rekynku: má tvoj syn v MT v kontaktoch číslo na teba (prípadne otca) označené ICE?
Ale aj tak - želám, aby sa tvojmu synovi podarilo (a nech mu aj príroda a jeho mladosť k tomu dopomôže) čo najrýchlejšie postaviť na nohy a zamávať nemocnici z vonkajšej strany.
rekynka
04.01.11,17:57
dakujem, ano moj syn ma este i dnes v MT ICE na matku,
zachranari mi povedali, ze u nas ICE nefunguje, mozno v inych krajinach
rekynka
verkaz
04.01.11,18:12
Jednoznačne polícia, ved je tu pre občanov. V Čechách som sa dokonca stretla s takýmto nápisom na ich autách. U nás na to kašlú. Zadaj ten dotaz ministrovi vnútra, boli by sme asi viacerí zvedaví na jeho odpoveď.
Veď oni predsa kontrolujú vodičský, občiansky ako aj ŠPZ vozidla.
Držím všetky palce synovi aby sa z toho dostal bez následkov.
lujza.j
04.01.11,18:23
budem tu asi za tu zlu, ale polícia v tomto prípade zo zákonna nemá takú povinnosť. to, že by to mali robiť z morálneho hľadiska každopádne áno, ale keď to neurobia nič tým neporušia.
Ice dive
04.01.11,18:26
dakujem, ano moj syn ma este i dnes v MT ICE na matku,
zachranari mi povedali, ze u nas ICE nefunguje, mozno v inych krajinach
rekynka
ku skratke ICE sa vyjadrovali aj zainteresovaní tu... http://www.hoax.cz/retezove-emaily/ice-kontakty-v-mobilu---in-case-of-emergency/

len nerozumiem tomu, prečo to malo takú kampaň, keď samotní zdravotníci opodstatnenosť tejto skratky potierajú...
verkaz
04.01.11,18:29
Čo je morálna povinnosť, veď na to nie je treba zákon. V prvom rade sme predsa ľudia.
Ice dive
04.01.11,18:41
Čo je morálna povinnosť, veď na to nie je treba zákon. V prvom rade sme predsa ľudia.
áno sme ľudia, avšak myslím si, že nikto nechce byť nositeľom negatívnych správ... a z tohto dôvodu asi policajti neohlasujú príbuzným nešťastia ak dotyčný prežil... (a ani sa veľmi nečudujem... keďže sa s nešťastím na cestách musia stretávať dennodenne...)
bubkoch
04.01.11,18:42
V prvom rade policajti! Oni totiž dokumentujú a zabezpečujú "miesto činu", zbierajú dôkazy (medzi ne musí patriť i MT, ktorý možno leží na zemi), záchranári majú svoju špecifickú úlohu - zachraňovať ľudské životy a likvidovať následné škody havárie. Toto je ich prioritou, vyhľadávanie tel. čísla - na to často nemajú ani čas - veď prednejší je ČLOVEK!!!!
To, že policajti často nevolajú, môže byť spôsobené niekoľkými faktormi:
1) po zdokumentovaní na to zabudnú, alebo musia riešiť iný prípad (možno aj tých ožranov - aj to sú ľudia!)
2) nie sú schopní dostať sa "do telefónu" - dnešné telefóny mávajú často "uzamknuté" klávesnice a niekedy aj zaheslované - povedzte mi, ktorý policajt bude lámať heslá?
3) ak sa tam dostanú, v zozname kontaktov tínedžerov je často niekoľko desiatok (možno aj stovka) kontaktov. A pokiaľ poznáte tínedžerov - často svoje kontakty "zakódujú" prezývkami a pomenovaniami a na nejaké označenie ICE zvysoka kašlú. Kde má potom ten policajt v tom množstve hľadať ten správny kontakt?
Pokiaľ boli pevné linky, tak to bolo jednoduché - Spoje boli povinné polícii poskytnúť tel. číslo na základe adresy. Dnes mob. operátori NIE SÚ povinní poskytovať informácie (jedine na základe súdneho rozhodnutia!)
Takže takto si to zoberte a uvažujte, než poviete, že policajti sa na to (s prepáčením) vys***i.
A dovolil by som si otázočku pre rekynku: má tvoj syn v MT v kontaktoch číslo na teba (prípadne otca) označené ICE?
Ale aj tak - želám, aby sa tvojmu synovi podarilo (a nech mu aj príroda a jeho mladosť k tomu dopomôže) čo najrýchlejšie postaviť na nohy a zamávať nemocnici z vonkajšej strany.

preco obhajujes policajtov tym ze je problem volat z mobilu ?
predsa pri dokumentovaní nehody zistuju totoznost ucastnikov, a 99% obcanov SR ma pri sebe občiansky preukaz.
cize vedia kto to je a kde byva ... no problem oznamit osobne, prip. poziadat policiu v mieste bydliska ...
veronikasad
04.01.11,18:46
ku skratke ICE sa vyjadrovali aj zainteresovaní tu... http://www.hoax.cz/retezove-emaily/ice-kontakty-v-mobilu---in-case-of-emergency/

len nerozumiem tomu, prečo to malo takú kampaň, keď samotní zdravotníci opodstatnenosť tejto skratky potierajú...
Kontakt na najbližších príbuzných mám na začiatku tlf.zoznamu -aaadcera ...
terezamaria
04.01.11,18:53
Jednoznačne policajti, veď nehodu vyšetrujú a zisťujú v prvom rade totožnosť zúčastnených na nehode, resp.zranených pri nehode.
Robila som 10 rokov v nemenovanej nemocnici, ale vždy na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení / ÁRO - OAIM / zisťovali, či to vedia rodičia, príp. iní príbuzní. Pokiaľ nie, vždy sa im dávalo ihneď vedieť.

Zo srdca Ti želám, aby sa syn vyliečil bez následkov, je to naozaj smutné, čo píšeš, ba až nepochopiteľné.:mee:
Ice dive
04.01.11,18:54
Kontakt na najbližších príbuzných mám na začiatku tlf.zoznamu -aaadcera ...
no to je chválihodné a možno na 90 % ti to v prípade núdze v SR pomôže, ale ak by si mala nehodu napr. niekde na dovolenke... tak taký rakúsky/maďarský policajt... pojem dcera nepozna:-(((
verkaz
04.01.11,19:12
zadávateľka témy hovorí o nehode u nás a nie v zahraničí
buchač
04.01.11,19:35
Tady je vyjádření jedné ZZS:
Dobrý den,

z našeho pohledu je to spíš zbytečnost.

Záchranná služba na výjezdu nevolá příbuzným, nemá k tomu žádný důvod.
Úkolem záchranné služby je co nejrychleji poskytnout zdravotní péči, a v tom nám telefonáty s příbuznými nijak nepomohou.
Zraněného v bezvědomí co nejlépe a nejrychleji ošetříme a odvezeme do nemocnice - to je naše priorita; kontakt s rodinou obstarává až personál v nemocnici, případně policie.
Pokud je třeba např. zajistit nějaký majetek pacienta, který nejde vzít s sebou a o nějž se nemůže postarat jiný člen rodiny, soused apod., je to opět starostí policie.
Pokud je třeba sdělit rodině špatnou zprávu, bylo by volání na mobilní telefon z výjezdu s ohledem na časovou a informační nouzi i neetické a necitlivé ("tady záchranná služba, asi vám umřel nějaký příbuzný, co vás má v mobilu jako kontakt pro případ nouze, nevíme, jak se jmenuje, ani na co umřel").
Proto tuto situaci zpravidla také řeší policie, a to osobním kontaktem, nikoli po telefonu.

(Je možné, že by jasně označený kontakt v telefonu mohl být přínosný pro personál nemocnic nebo právě pro policii.
Ani v tom případě by to asi nezachránilo životy, jen by se v mobilu lépe hledalo, komu dát zprávu, a patrně by se také předešlo situaci, kdy by personál nemocnice kontaktoval příbuzného, kterého by pacient, kdyby býval byl při vědomí, rozhodně informovat nechtěl - manžel v rozvodovém řízení, nezletilé dítě apod.
Čili nápad možná z principu dobrý, jen není použitelný pro nás.)

Zdraví

JUDr. Renata Píbilová
misoft
04.01.11,21:43
rekynka To ICE v kontaktoch neznamená automatické volanie, znamená to, že je to číslo, na ktoré sa v prípade núdze, alebo vyrozumenia má volať. To ICE znamená: In Case of ( V mimoriadnom prípade, V prípade záchrany, Núdzové volanie). Žiadny operátor nemá nijaké ICE číslo, majú len tiesňové čísla (bezplatné) 112, 150, 155, 158. Len tá značka ICE značí, že ten, kto vezme MT do ruky, aby niečo oznámil, podľa toho vedel, že táto osoba má byť vyrozumená.
BTW: policajtov neobhajujem - tiež ma niekedy s**ú, ale často na to nemajú čas.
Ice dive
05.01.11,05:54
rekynka To ICE v kontaktoch neznamená automatické volanie, znamená to, že je to číslo, na ktoré sa v prípade núdze, alebo vyrozumenia má volať. To ICE znamená: In Case of ( V mimoriadnom prípade, V prípade záchrany, Núdzové volanie). Žiadny operátor nemá nijaké ICE číslo, majú len tiesňové čísla (bezplatné) 112, 150, 155, 158. Len tá značka ICE značí, že ten, kto vezme MT do ruky, aby niečo oznámil, podľa toho vedel, že táto osoba má byť vyrozumená.
BTW: policajtov neobhajujem - tiež ma niekedy s**ú, ale často na to nemajú čas.
áno máš pravdu, ICE je super skratka, ktorá ak by bola celosvetovo zabehnutá ako napríklad SOS... pomohla by vo veľa prípadoch... avšak pozri si link, ktorý som dal v príspevkoch vyššie ako aj Buchačov príspevok... naše a české záchranné zložky ICE skratku nevyužívajú... bola to len kampaň Markízy a Jojky
Maruška54
05.01.11,06:14
pred 10 rokmi som mala úraz v domácnosti a bolo ho treba ošetriť na plastickej chirurgii, na ambulancii som poprosila personál či by nedali vedieť synovi lebo som vtedy ešte mobil nemala, lekárka mi vysvetlila že sa to nerobí z toho dôvodu lebo potom ten dotyčný môže spanikáriť lebo zle vyhodnotí situáciu a sám v strese si spôsobí nejaké zranenie, ale nakoniec na operačke zobrala svoj mobil dala mi ho do ruky a ja som môjmu synovi zavolala, keď sme vychádzali z operačky syn tam už stál zelený jak tráva
verkaz
05.01.11,07:39
Vraciam sa znovu k tomu, že to mali oznámiť policajti. Ich povinnosť zo zákona je chrániť občanom majetok a život. Zvlášť keď v tomto prípade išlo o neplnoleté dieťa.
Maruška54
05.01.11,08:16
a ty poznáš ten zákon tak dokonale že si si istá že im to zo zákona vyplýva? Syn mal nehodu v noci a skončil v nemocnici a prišiel mi to síce oznámiť policajt ale to len preto že to bol sused a syna spoznal a potom mi ešte volala ďalšia suseda ktorá mala službu na rontgene a spoznala ho až podľa mena na papieri lebo podľa tváre sa to momentálne nedalo.
verkaz
05.01.11,10:20
Jenoznačne v zákone je doslova citované " chrániť majetok a zdravie občanov". Náhodou mám aj v rodine príslušníka zdiela ten istý názor, že to mali oznámiť príslušníci.
Aj v prísahe to tak majú.
lujza.j
05.01.11,11:24
tak nech ti povie v zmysle akého zákona majú takú povinnosť, dosť ma to zaujíma.
Llívia
05.01.11,11:33
Keď lekári nekontaktujú príbuzných, odkiaľ majú takú istotu, že pacient nepotrebuje užívať nejaké lieky, nemá alergiu na niektoré lieky alebo jedlo? Pokiaľ viem, tak u nás "elektronické" zdravotníctvo zatiaľ nie je, aby si tieto informácie dokázali niekde zistiť.
misomiso
05.01.11,11:34
Zakonu povinnost urcite nemaju, ale o to vacsi dovod, aby sa to legislativne zacalo riasit a a by sa ustanovil niekto, kto bude mat tuto povinnost.

Chapem, ze zachranari maju dost prace a nebudu sa zdrziavat volanim. Ak to nemaju mat na starosti policajti, tak potom personal nemocnice, pretoze tam uz su ludia, ktori a o to mozu postarat, nie vsetci ho budu operovat, vratane vratnicky...

Otazne je, ci sa do nemocnice dostane mobil, ak po nehode lezi niekde na ceste.
Maruška54
05.01.11,11:47
určite by sa to príbuzný mali dozvedieť to je isté, len to sú háklivé informácie a ako môže ten policajt na stopercent byť istý že ten mobil ležiaci na ceste je akurát toho zraneného a ako vie že volá tej správnej mame? myslím že takáto nesprávna informácia by ho mohla stáť aj miesto
Darina1234
05.01.11,11:55
Takže policia šetri dopravnu nehodu a nezisťuje si totožnosť osob, zučastnených na nehode, myslim, že v ramci šetrenia nehody musia predsa zistiť totožnosť osob a nasledne informovať rodinu, kde odviezli zranených. mobil na ceste je tiež sučastou nehody a mal byť odstranený z cesty a odovzdaný na policii, v ramci potreby zisťovania totožnosti, musia byť použite aj informacie z neho.
veronikasad
05.01.11,12:21
Takže policia šetri dopravnu nehodu a nezisťuje si totožnosť osob, zučastnených na nehode, myslim, že v ramci šetrenia nehody musia predsa zistiť totožnosť osob a nasledne informovať rodinu, kde odviezli zranených. mobil na ceste je tiež sučastou nehody a mal byť odstranený z cesty a odovzdaný na policii, v ramci potreby zisťovania totožnosti, musia byť použite aj informacie z neho.
možno prípad uvedený v prvom príspevku je nezvyčajný.
Policajti mi napr. volali aj v tom prípade, keď dcére v Bratislave ukradli mobil a všetky doklady a bola nahlásiť krádež na polícii. Nevedela si spomenúť na žiadne číslo tlf (potrebovala náhradné klúče od bytu), tak policajti zistili moje číslo mobilu a volali mi. (že som ten telefonát nezdvihla, lebo je to nezvyčajné číslo - to je o niečom inom ...)
Dokonca dcére zabezpečili aj stráženie bytu, kým neprišla domov, lebo jej zobrali aj klúče od bytu.
verkaz
05.01.11,14:57
Tu sa zachovali z morálneho hľadiska správne. Aj ten policajt je len človek a sme rôzni.
Pokiaľ sa nás to netýka, tak o tom neuvažujeme.
Heni
05.01.11,15:03
určite by sa to príbuzný mali dozvedieť to je isté, len to sú háklivé informácie a ako môže ten policajt na stopercent byť istý že ten mobil ležiaci na ceste je akurát toho zraneného a ako vie že volá tej správnej mame? myslím že takáto nesprávna informácia by ho mohla stáť aj miesto

... a ešte môže byť na mobile aj zablokovaná klávesnica a policajti aj keby veľmi chceli, tak žiadne číslo nezistia, ICE- neICE :cool:
Llívia
05.01.11,19:45
Keď majú OP alebo nejaký iný doklad s fotkou alebo nejakým spôsobom identifikujú zraneného, tak policajti vedia jeho adresu. Potom snáď nie je problém zistiť číslo na pevnú linku, príp. poslať tam policajta z príslušného obvodu?
misoft
06.01.11,10:27
tak policajti vedia jeho adresu. Potom snáď nie je problém zistiť číslo na pevnú linku problém je, že tých pevných liniek už ubúda, väčšina sme na MT a operátori nie sú povinní poskytovať údaje, príp. poslať tam policajta z príslušného obvodu to je už problém polície a komunikácie medzi jednotlivými obvodmi
viď dnu.
veronikasad
06.01.11,10:35
Pokial účastník nemá utajené tlf.číslo, v tlf. zozname na nete sú zverejnené aj čísla mobilných operátorov (ružový a pomarančový určite).
Na infolinke 1180 sa tiež operátorka pýta, či chcem číslo na mobil alebo penú linku
veronikasad
07.01.11,06:01
Dnes ma zaujal tento príspevok z netu

http://www.topky.sk/cl/11/867127/FOTO-Na-Facebooku-oznamila-samovrazdu-1082-priatelov-jej-nepomohlo-

Ak by sa takáto informácia nahlásila polícii, je povinná konať ? (zisťovať adresu a privolať záchranku ?)
misoft
07.01.11,13:42
Pokial účastník nemá utajené tlf.číslo, v tlf. zozname na nete sú zverejnené aj čísla mobilných operátorov (ružový a pomarančový určite).
Moje by si určite nenašla, nemám paušál (väčšinou paušálisti sú tam), mám voľnú, takže darmo by hľadali. Zato mám v kontaktoch u dôležitých osôb ICE ***** a klávesnicu nezakódovanú.