usko9877
02.01.11,20:56
Dobry den! Chcem Vas poprosit o odpoved na otazku ohladne dani z nehnutelnosti podla noveho znenia dani z prijmov 2011.Byvame s manzelkou v druzstevnom byte od novembra 2007.manzelka ho ma na mene.Chceme byt odkupit do osobneho vlastnictva za zostatkovu cenu od bytoveho druzstva a nasledne resp.v tomto roku predat,aby sme si mohli kupit"lepsi byt".Chceme ho od bytoveho druzstva odkupit aby sme ho mohli lahsie predat(napr.hypoteka kupujuceho).Budeme musiet platit dan z predaja bytu,ked ho predame?Za odpoved dakujem.Noro
Mária27
02.01.11,21:50
Dňa 21. decembra 2010 bola schválená novela zákona, zostalo len oslobodenie pri 5 ročnom vlastníctve bytu. Takže budete platiť daň.

Z § 9 ods. 1 zák. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov bol od 1.1.2011 vypustené toto ustanovenie pod písm. a)
(1) Od dane je oslobodený príjem
a) z predaja bytu alebo obytného domu s najviac dvoma bytmi vrátane súvisiacich pozemkov, ak v ňom mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu dvoch rokov bezprostredne pred predajom,
erzet
11.05.11,10:13
Majka, modelová situácia. Bývam v družstevnom byte 20 rokov. V máji 2011 kupujem tento byt do osobného vlastníctva. V máji 2011, ten istý byt predám. Platím daň z predaja bytu 19 %? Ďakujem.
erzet
11.05.11,10:57
Vôbec to nie je modelová situácia. To je reálny stav.