A-jeto76
02.01.11,22:37
Moja firma ma najomnu zmluvu s vlastnikom bytov (obec) v bytovke na 2izbovy byt. Tato najomna zmluva bola riadnou cestou vypovedana a ja s rodinou sa musim vystahovat k 15.2.2011... Moja otazka je, ze ked mam uz aj trvaly pobyt ako fyzicka osoba na danej adrese v obci, ci ma moze obec "vyhodit" na ulicu? Je obec povinna sa postarat o svojho obcana (aj ked som tam prihlaseny len 3 mesiace) a poskytnut mu nahradne byvanie, alebo to mam riesit s mojou firmou, ktora my poskytla toto ubytovanie a teraz uz podla najomnej zmluvy musi byt vyprazdnit.... MOzete mi prosim poradit, na aky zakon sa mam odvolat v komunikacii s obcou??? Dakujem
Stanislav 1975
02.01.11,21:40
Moja firma ma najomnu zmluvu s vlastnikom bytov (obec) v bytovke na 2izbovy byt. Tato najomna zmluva bola riadnou cestou vypovedana a ja s rodinou sa musim vystahovat k 15.2.2011... Moja otazka je, ze ked mam uz aj trvaly pobyt ako fyzicka osoba na danej adrese v obci, ci ma moze obec "vyhodit" na ulicu? Je obec povinna sa postarat o svojho obcana (aj ked som tam prihlaseny len 3 mesiace) a poskytnut mu nahradne byvanie, alebo to mam riesit s mojou firmou, ktora my poskytla toto ubytovanie a teraz uz podla najomnej zmluvy musi byt vyprazdnit.... MOzete mi prosim poradit, na aky zakon sa mam odvolat v komunikacii s obcou??? Dakujem

Na žiadny zákon sa nemožeš odvolať-to že tam máš trvalý pobyt, neznamená,že by sa o teba mali nejako postarať a už vobec nie dávať nejaké náhr.ubytovania a pod. -skončí výpovedná lehota a koniec...
Mária27
02.01.11,22:17
Trvalý pobyt tu nehrá rolu - ak ho nenahlásiš na inej adrese, budú ti ho evidovať na obecnom úrade.
Otázka znie, s kým si mal uzatvorenú akú zmluvu ty (nájomnú, o ubytovaní...). Ty musíš riešiť tento vzťah. Náhradné bývanie by mala asi riešiť firma.
Vzťah s obcou bude riešiť tvoja firma. Ako mala prenajatý byt? Na aký účel, na aké meno, či mala súhlas na ďalší nájom, z akého dôvodu dostala výpoveď.
sito
03.01.11,07:15
Moja firma ma najomnu zmluvu s vlastnikom bytov (obec) v bytovke na 2izbovy byt. Tato najomna zmluva bola riadnou cestou vypovedana a ja s rodinou sa musim vystahovat k 15.2.2011... Moja otazka je, ze ked mam uz aj trvaly pobyt ako fyzicka osoba na danej adrese v obci, ci ma moze obec "vyhodit" na ulicu? Je obec povinna sa postarat o svojho obcana (aj ked som tam prihlaseny len 3 mesiace) a poskytnut mu nahradne byvanie, alebo to mam riesit s mojou firmou, ktora my poskytla toto ubytovanie a teraz uz podla najomnej zmluvy musi byt vyprazdnit.... MOzete mi prosim poradit, na aky zakon sa mam odvolat v komunikacii s obcou??? Dakujem

Ak bol dôvod, že firma si neplnila zmluvné podmienky, neplatila nájom obci. Skús sa dohodnúť s obcou ti. Ak bol iný dôvod, nemusí si robiť obec ťažkú hlavu kam pôjdeš. Obec ťa nevyhadzuje, tvoj zamestnávateľ. Ak ťa potrebuje, zoženie ti bývanie, ak nie ...
A-jeto76
03.01.11,07:17
Mária27 - ja som mal byt od firmy, kde som konatelom, zmluvne sme to s firmou nemali osetrene... a firma mala najomnu zmluvu s obcou cez nejake bytove druzstvo. Vypoved je v zmluvne v poriadku, bezi nam vypovedna lehota 3 mesiace... obec chce riesit v danom bytovom dome len obcanov s mladymi rodinami a firmy vsetky dostali vypovede. To ci firma mala suhlas na dalsi najom to neviem... Takze obec nema ziadnu povinnost mi dat nahradne byvanie, alebo ponukknut inu moznost byvania?? NIekde som cital, ze by mala... :-(