majtnerova
03.01.11,07:54
Skúsim ešte raz zadať túto otázku
Dobrý deň, ak konateľom spoločnosti je cudzí štátny príslušník a neviem kedy počas roka 2011 bude mať pravdepodobne vyplatenú odmenu za prácu konateľa, je potrebné ho prihlásiť ako zamestnanca s nepravidelným príjmom od 1/2011?
Ďakujem za odpoveď
jaja8008
21.01.11,09:08
konatel ktory je odmenney za pracu na zaklade zmluvy o vykone funkcie konatela - mate povinnost ho do 31.1.2011 prihlasit na RLFO s datumom vzniku 1.1.2011.
musite ho prihlasit uz na novom tlacive kde je kolonka zamestnanec pravidelny prijem alebo neprav. prijem.

ak dostava odmenu kazdy mesiac, je to prvid prijem a idu vsetky odvody.
ak nedostava odmenu kazdy mesiac, iba niektore mesiace alebo iba raz, je to nepravidelny prijem a odovdy idu mensie (dochodkove tusim iba).
jaja8008
21.01.11,09:13
Ak riesis to, ci vobec dostane odmenu - tak to muste vediet, nie? ma v zmluve o vykone funkcie konatela stanovenu odmenu? Ak ju dostane co i len jeden krat tak podla mna ho musis prihlasit s nepravidelnym prijmom. Inak, najlepsie je sa opytat na socialnej poistovni (prave som tam sedela hodinu ohladne tejto temy lebo pracovnicky su z tychto zmien tiez este nejasne :) ale pomohli a su ochotne.
Daniela12345
23.01.11,06:25
Aj ja sa pridám k tejto téme. Sme Sro - konateľ nemá voči sro žiadnu zmluvu ako bude a či bude mať najakú odmenu vyplácanú. Pýtala som sa ho, ale on nič nevedel a ani účtovník. Ako mám postupovať, aby nevznikol problém počas roka, alebo na jeho konci, ak sa rozhodnú niečo vyplatiť a ja ako mzdárka o tom nebudem vedieť ? Chcem predísť problémom so SP.
drobeceva
23.01.11,10:36
Aj ja sa pridám k tejto téme. Sme Sro - konateľ nemá voči sro žiadnu zmluvu ako bude a či bude mať najakú odmenu vyplácanú. Pýtala som sa ho, ale on nič nevedel a ani účtovník. Ako mám postupovať, aby nevznikol problém počas roka, alebo na jeho konci, ak sa rozhodnú niečo vyplatiť a ja ako mzdárka o tom nebudem vedieť ? Chcem predísť problémom so SP.

Daniela, pozri - myslím, že riešiš niečo podobné
http://www.porada.sk/1596853-post31.html
Evinka73
23.01.11,11:59
Ak ak konateľ je aj zamestnancom firmY za ktorého riadne odvádzame všetkx odvody, je potrebne ďalšia registrácia do SP, keď mu budú vyplácané iba zisku za predch. rok?
raya1
22.08.11,07:56
Riaditeľ – štatut. orgán neziskovej organizácie je podľa zákona o n.o. č. 213/1993 neplatenou funkciou. Doteraz odmenu nepoberal, t.č. poberá star. dôchodok.
Ak správna rada na svojom zasadnutí rozhodne, že mu vyplatí jednorázovú odmenu za mesiac august, teda v septembri .
Takýto zamestnanec sa bude považovať za zamestnanca s nepravidelným príjmom ?
Táto odmena sa rozpočíta pomernými časťami na predošlé mesiace roka (počnúc mesiacom, od ktorého bol konateľ prihlásený v Sociálnej poisťovni, teda od augusta) a poistné sa vypočíta “spätne” za predošlé mesiace ?
nebolo by vhodnejšie rozhodnúť a prihlásiť ho koncom roka?
blcha
23.08.11,12:14
Vhodnejšie je prihlásiť ho čo najskôr, o to menej mesiacov spätne sa bude rozpočítavať jeho poistné.
raya1
16.09.11,06:30
Takže stačí na RLFO označiť " zamestnanec s nepravid. príjmom" ?
Dátum vzniku poistenia - môže byť mzdárke doručený zápis zo zasadnutia správ. rady, ktorá odmenu schválila?
Dátum zániku poistenia ?
Ďakujem
ini
06.12.11,16:41
Dobrý deň, som konateľka v jednoosobovej sro, ktorá bola založená tento rok. Prihlásila som sa ako konateľ s nepravidelným príjmom do SP, keďže som ani v zakladateľskej listine ani nikde inde nemala špecifikované, že nemám nárok na odmenu konateľa. Keďže si však neplánujem vyplácať žiadne odmeny, chcem urobiť dohodu medzi sro a konateľom o tom, že konateľovi nebude vyplatená žiadna odmena. Je to možné urobiť až teraz neskôr a na základe toho odhlásiť konateľa aj zamestnávateľa zo SP? Stačí dohoda alebo treba zmluvu o výkone funkcie? ďakujem za odpoveď.
lubikka
10.12.12,13:14
Dobrý deň ,
Potrebovala by som súrne poradiť ohľadom vyplatenia odmeny konateľa ,
Konateľ je prihlásený v soc.poist od 15.11.2011.na poberanie nepravidelného príjmu teda odmeny , ktorú si vypláca raz za rok .
Moja otázka znie ak si vyplatí odmenu v 11/2012 príklad 11 000€ , suma sa mu rozpočíta pomerne na všetky mesiace spätne 1-11 po 1000€ a vyráta sa poistne , ale ak by si túto odmenu vyplatil napr. v 1/2013 , suma 10 000 € by sa mu rozrátala len na Január 2013 s max. vym. základe ?

Ďakujem