Natalka12
03.01.11,08:15
Dobrý deň,prosím Vás potrebovala by som, či by mi vedel niekto poradiť.Priateľovi skončila ročná fixácia pri hypoúvere a banka mu zvýšila úroky zo 4,2% na 8,7%.Mesačne mu veľmi narástli splátky, tak že mu po úhrade hypotéky a výživného neostane ani životné minimum.Počas minulého roka, mal meškanie splátok, pretože bol nezamestnaný.Ale všetko sa mu nakoniec podarilo doplatiť.Vždy komunikoval s bankou aj keď mal problémy so splácaním.Potom si našiel prácu a platil už načas.Len , keď mu teraz zvýšili tie úroky, zas sa môže dostatať do problémov so splácaním, keď mu neostane na živobytie.Viete niekto poradiť, čo by sa dalo s tým robiť?Ďakujem.
left42
04.01.11,09:23
Jedina moznost na znizenie urokov je prefinancovanie cez inu banku. Urcite sa najde banka ktora ma nizsie uroky. Otazne ale je ci druha banka poskytne uver ak nie je zamestnany dlhsie ako rok. Popripade je tu moznost skontaktovat nejakeho financneho poradcu ktory by vedel mozno pomoct. Jeho sluzby su bezplatne takze za pokus by to stalo...Mimochodom ja som vcera podpisoval hypoteku s urokom 5,69 co tiez nie je nic moc ale pri mojich moznostiach je to najlepsie co som dostal...